• beni teğet geçmiş mektuptur. çok şükür bugün de mağdurum da mağdurum. *
  • "insanı yaşat ki devlet yaşasın" güldürdü.

"milletimizin emrine sunduğumuz kaynak miktarı 240 milyarı buldu"

ufak bir hesap yapalım; 10 milyon insana 1000 tl verilmiş yani 10 milyar tl yapıyor. (10 milyon kişiye verildiğini sanmıyorum ama neyse)

geri kalan 230 milyar tl nereye gitti?

ülke virüsle cebelleşirken cumhurbaşkanlığına 14 araç kiralandı

diyanet işleri başkanlığı camiler 2 aydır kapalı olmasına rağmen 4 ayda 3.8 milyar tl harcadı

geçiş garantisi verilen köprülerin ödemelerine de gitti bu miktardan para. aha dayıya sor.

bu da sadece 'sms' olarak vatandaştan aldığınız para 1 milyar 700 milyon tl

daha bir kaç kalem daha var ama kendimi yormak istemedim.

işin özet; insanları yine salak yerine koyuyorlar.
  • devletin tüm imkanları çok namüsait bir mahiyette tezahür ediyor. allah aklı başında vatandaşlara sabır versin.
  • kağıt israfı.
    yıl olmuş 2020 hala neyin mektubu arkadaş? illa bir şeyin kutlamasını/bilgilendirmesini yapacaksanız elinizde herkesin cep telefon numarası zaten var, gönderin bir sms ne yazacaksanız yazın. işin fuzuli maddi sarfiyat kısmına değinmiyorum bile. milletten 10 lira bağış isteyeceğinize şu mektupları göndermeseniz o 10 lirayı istemenize gerek kalmazdı ama itibardan tasarruf olmazdı değil mi?
    ayranımız yok içmeye ama olsun itibar(!) var.
  • okurken en azından son kısmında falan hain ilan edilmeyi bekliyordum. bay kemal veya cehape de dememiş mektupta.

şaşırttı böylesi.
  • ilginç bir şekilde chp'ye yüklenmediği mektuptur
  • komedi.
  • chp'ye bişey demedigi mektup ilginçtir
  • ya o değil de bize neden bu tarz hiçbir şey gelmedi acaba bu güne kadar. insan merak ediyor ne maske ne kolonya ne bir vatandaş olduğumuzu hatırlatacak bir şey.
  • ay bizim evimize gelmesin dediğim mektuptur. ailecek istemiyoruz bayramlaşmak onunla. bir de yıl olmuş 2020 ya, neyin mektubu bu?
    aşk mı yaşıyoruz, hayırdır?

mektuplar çatır çatır dağıtılabiliyor ama maskeleri böyle dağıtmayı beceremediler. hayretlik iş.
hesabın var mı? giriş yap