• havanın güzel olduğu günlerde hafta içi full çalışan hafta sonu 2 saat güneş altında yürüyüş yapan insanları linçlemekten bıkmadınız.

sabah akşam toplu taşımada marketlerde olunca bir şey yok ama hava almaya çıkınca cahil halk. daha çok güdülürsünüz böyle.

(bkz: kısıtlamaların siyasi olması)
  • dün geberip giden tarikat bilmemnesininin cenazesine kaç kişi katıldı ? kaçına ceza kesildi ?

yatacak yeriniz yok lan.

evet, lan !
  • bu ülkenin başına gelebilecek en büyük felakete, bu ülkenin başına gelen en kötü hükümetle yakalandık. insanların alanlarına saygı duymayan, kurallara uymayı aptallık sanan, başkasının yaşam hakkını önemsemeyen bu toplum ve yöneticilerle bu kuyudan nasıl çıkacağız bakalım.
  • allah aşkına yapmayın artık. işten eve döndüğümle birlikte yasaklar başlıyor. 5 dk yürüyemiyoruz. sadece açık havada oturmak biraz yürümek istiyorum.
    1 senedir her kurala uymama rağmen, başkalarının saçmalıklarının sonucunu çekmekten yoruldum. bari bir gün güneşli havada insan gibi temiz hava alalım.
    tanım: olası yasaktır.
    edit: gelmiş yasaktır. yazık.
  • yani aldiginiz kararlardan tek bir tanesi bir boka yarasa icim acimayacak. dolar 4 lira iken sokaktaki aptallara dolar yaktirirsiniz 8 liraya firlar, kafaniza gore yasak koyarsiniz vaka sayilari 60bine firlar. bak yemin ediyorum ki isin ideolojik tarafini gectim. bok gibi yonetiyorsunuz resmen bok
  • akp kongre yapsın, şeyh cenazeleri, bakan annesi cenazeleri kucak kucağa yapılsın. ama 23 nisan kutlaması yoo olmaz. yassah. covid var kardeşim! vatan haini misiniz de resmi tören istiyorsunuz?!?

bu fırsatı kaçırırlar mıydı sanıyorsunuz? 19 mayıs'ta da kısıtlama olacak. hatta cama bayrak asanlar bile vatan haini ilan edilecek. "türk bayrağı ihanetin maskesidir" denilecek.nah buraya yazıyorum.
  • bana 300 tl kazandıran yasaktır. bu vatan hainlerinin artık hangi hamleyi yapacağını ezberlediğim için, koyu akçı bir arkadaşla iddaya girmiştik. burayı okuduğunu biliyorum ve kim olduğumu biliyorsun. paranı çatır çatır yiyeceğim.
  • market poşetimle beklediğim yasaktır.
  • bu kararın sebebi milli bayramlarda hasta olan cumhurbaşkanının törenlere gitmemesi ile aynıdır!
    edit: an itibariyle yürürlüğe girmiş karardır, 23 nisan için başta anıtkabire gitmek gibi planları olan herkese geçmişler olsun. kim bilir 19 mayıs için nasıl bir kılıf uydurulacak...
    edit2: 19 mayıs için anıtkabir planları olan yazar arkadaşlar mesaj atmış.bayram vesilesiyle türkiye'ye gelmeyi düşünüyorum bu vesileyle de anıtkabire giderim diye düşündüm.yasak olmadığı sürece eşlik etmek isteyen arkadaşlar iletişime geçebilirler. (bir gün önce veya sonra, maksat huzuruna gitmek olsun ;)
  • kongreler ve atatürk’ün huzuruna çıkmayı bir karşılaştırma gibi görmeyi, göstermeyi pandemi günlerinde bırakmanın uygun olacağını düşünüyorum.

atatürk ilme inanan birisiydi, ilim ve vicdan bu dönemde toplu törenlerden uzak durulmasını söylüyor. bugünü lebaleb kongrelerin bir rövanşı olarak görmek saçma.

atam hayattayken onu görmenin yüzünü görmek olmadığını, onun fikirlerini, onun duygularını anlamanın ve hissetmenin kafi olduğunu söylemiş.

bence şu pandemi günlerinde atatürk’ün fikir ve hissiyatı onu evlerimizde anmamız gerektiği olurdu.
hesabın var mı? giriş yap