• bu son edit: bu sabah rakılarda %15, biralarda %30'a varan indirim gelmiş. özellikle ithal bira grubundaki indirimler çok iyi. rakılarda da tekirdağ 160 tl mesela, fena değil. ülke tarihinde hiçbir zaman bu kadar alkole ulaşmak zor olmamıştı. bu zor günlerde sizleri biraz daha uygun şartlarda alkol almaya yönlendirebildi isem ne mutlu bana. keyifli günler arkadaşlar.

26 mayıs sabahı düzeltmesi: bugün biralarda indirim olmamıştır. yarın bir umut artık.

26 mayıs %15 bira indirimi editi: `@kirmizi montlu` mesaj atmış, bugün migros biralara zam yapmış 50 kuruş, 1 tl arası. teyit edemedim ama öyleyse çok ayıp edersin migros!

son edit: amprikuku fiyat listesi paylaşmış.

fiyat listesi

fiyat listesi 2

25 mayıs sabahı editi: viski fiyatları belli olmuş. sıralı tam liste istedim ama çok fazla ürün varmış. ben öğrendiklerimden bazılarını yazayım;

long john 70 120 tl
    glenlivet 70 131,25 tl(hatalı 251,25'miş)
    dewar's 70 168,75 tl
    singleton 70 15'lik 206,25 tl
    cutty sark 70 18'lik 216,75 tl
    ballantines 150'lik 285 tl
    chivas regal 175'lik 423,75 tl
    red label 150'lik 335,63 tl
    jb 150' 301,88 tl
    famous grouse 100'lük 131,63 tl(hatalı 157,43'müş)
    chivas 100'lük 292,5 tl
    jack 100'lük 271,88 tl

kesin gerçekleşecek indirimdir. viskilerde %25, rakı ve birada %15 civarı indirim olacakmış.

ey migros! parti kur, özgür tort'u cumhurbaşkanı yapalım!

düzeltme: daha da detay geldi; 25-26 mayıs viskilerde %25 indirim, 26-27 mayıs biralarda %15 indirim, 27-28 mayıs rakılarda ürün bazında %5-10-15 indirim.

bir düzeltme daha: kaynak soran çok kişi var, kaynak götüm arkadaşlar. götüme de gayet güvenirim. bir kaynak olarak beni yıllardır hiç yarı yolda bırakmadı.
  • orayı yıkarlar!!

tanım: mutluluk saçan indirim ihtimali.

edit: viski indirimi bugün de devam ediyor ama rakıda henüz indirim yok.
  • özlemle beklenen indirim. nakit hediye vermek gibi.
  • umarım dediğim. yetmez ama evet!
  • kaynak neremizdi?
  • efes'in sahibi anadolu grubunun market zincirinde biraya %15 indirim gelmesi şaşırtıcı değildir, geçen sene de benzer bir indirim olmuştu sanki.

yaz başı bira stoğu yapacağım anlamına geliyor, umarım 3-4kasa bulabilecek kadar şanslı olurum.

rakı ve viski konusunu anlamadım, vergi düzenlemesiyle gelen bir indirimse(-ki öyle gibi) talebi canlandırıp sürümü yükselterek toplam vergiyi arttıran bir hamle olur, onun dışında üreticilerden kaynaklı olacak oranlar değil %15ler...

indirim olsun vallahi sorgulamıyorum nedenini, alıp geçecem söz!
  • sözlükçülerin henüz uyanamadığı indirimdir. migros ve macro'larda geçerlidir. denk gelirsem birkaç şişe viski alarak katılacağım...

fiyat listesi 1 - fiyat listesi 2

edit: size haber vermeden önce kendim gitseydim iyi olacaktı.* bu saate kaldık gitsem yağmalanmış reyonlardan başka şey göremeyeceğim gibi geliyor. yağmalamışsınız pigmeler...

edit 2: neyse bir şeyler alabildik kapanmadan.
  • yalan arkadaşlar inanmayın.
    hayallerimizle oynadılar. :(
  • hala çok pahalı. etil'e devam.
  • hemen gidiyorum. bakalım varmıymış.

edit:harbiden varmış..
hesabın var mı? giriş yap