• komple edit:

oh ne güzel be. vallahi çok güzel!
    sizin amacınız ne ben anlamadım, anlayan bana da anlatsın şu olayı.

siz şimdi dilediğiniz zaman askere, polise, sivile saldırın ama ses çıkarılmamasını bekleyin. eeee paşam, başka arzunuz?
    askere saldıracağınız zaman nizamiye kapısını açıp askerlerin ellerinden silahları da alsınlar mı? polise saldıracağınız zaman polis tüm donanımını bir kenara bıraksın mı? dilerseniz sivilleri öldüreceğiniz yerleri önceden belirtin de devlet oraya halkı toplasın daha çok insan ölsün, ne dersiniz?

siz bunca yaptığınız şey karşılıksız mı kalacak sandınız? bunların elbet bir karşılığı olacaktı. bunu dünyanın tüm devletleri bu zamana kadar 40 defa yapardı. geç kalan yerinde bir operasyondur.

şimdi bir de utanmadan sokağa çıkıp eylem mi yapacaksınız? bu nasıl bir pişkinliktir, siz insan olduğunuza emin misiniz?
  • hdp'den aldığı emanet oyların hakkını vermesini beklediğim çağrıdır. boş beklentidir orası ayrı konu.
  • (bkz: #53476254)
  • bir de ydg'den kaynak verelim de, sonra laga luga olmasin;

https://twitter.com/…nbul/status/624673373017219072

sonra vay efendim gazmis, yok efendim ozel kuwetmis...

-----
    ydg-h istanbul

yurtsever halkımızın dikatine bütün gençlerimizi ydg_h serhıldanlarına katledilen genlerimizin hesabını sormaya

-----

https://twitter.com/…rqin/status/624695937739436032

ydg-h farqin
    “bütün yurtsever devrimci,sosyalist gençleri 6-8 ekim kobanê direniş ruhuyla meydanlara dökülmeye ve serhildanları yükseltmeye çağırıyoruz''
    dönem devrimci halk savaşı dönemidir. devrimci halk savaşına öncülük yapacak güç devrimci ve sosyalist gençliktir.++
    ''gençlik böylesi tarihi bir dönemde rolünü oynamalı ve öncülük etmelidir.” biji serok apo

-----

boyle iste gencler, buyursunlar, ciksinlar sokaga.
  • iç savaş değil piç savaşı çıkar. aklı başında hiç kimse son bir haftadır pkk'nın yaptığı eylemlere karşılık bugün kandil bombalanıyor diye sokağa çıkmaz. çıkan zaten şeref yoksunudur ve gereken cevabı alır.
  • bu sefer etek değil köçek kıyafeti giyseler devletin elinden kimse alamaz bu malları. çıkın bakalım.
  • "nasılsa işiniz gücünüz yok, güneşin tadını çıkarın bakalım keratalar sonra çok özleyeceksiniz bu günleri çoook" temalı çağırı.
  • çok değişik sonuçları olabilecek çağrıdır.

doğudaki durumu gerçekten bilemem ama, batıda polis, asker güvenlik görevlisi yanında sivil halkında katılım göstereceğini düşünüyorum.

bardak taştı artık.
  • kaşınan göte yarrak bağdat'tan şahlanarak gelirmiş. götüne güvenen çıksın sokağa.
hesabın var mı? giriş yap