• 25 yaşını geçmeyince idrak edilemeyecek gerçek.
  • yalandır. (di mi lan?) ben yirmi beş yaşıma nasıl geldim, ne zaman oldu bitti anlayamamışım daha, bi de bundan sonrası daha da hızlı mı geçecek? lan oğlum yapmayın etmeyin...
  • ertesi gun teslimi olan bir proje icin okulda sabahlarken saat 02.00'dan sonra zamanin daha hizli gecmesi ile benzerlik gosterir...

(bkz: analogy)
  • (bkz: sıçtık mavisi)

iş bu gördüğünüz bakınız 25 yaşına gelememiş suser'lar için verilmiştir. anlamlandırmadıklarımızın anlandırılması dileğiyle.
  • 25 yaşından sonra çoğu insanın iş güç sahibi olduğundan, kısa tatillerle çalışmaktan vakit kalmayacağı için geçmişine döndüğünde "vay be nasıl oldu" hallerine girmesidir, doğrudur.

25 yaşından önce, 18'e kadar indirelim, uzun tatiller, ödevdi dersti arada asılıp hayatın tadı çıkarıldığı için daha çok boş zaman olmakta, görece daha yavaş geçmektedir.
  • zamanın izafi bir kavram olmasından kellidir.
    panik yapmaya gerek yok yani... olur öyle.
  • her turlu ortamda firsatini buldukca sikca dile getirdigim olgu.

25 yasima kadar hayatim okul ve askerlikle gecti, 25 yasimdan beri isle geciyor.
    25 yasima kadar hayatim ankara, blacksburg ve izmir'de gecti, 25 yasimdan beri istanbul'da geciyor.
    25 yasima kadar 80 kilonun altindaydim, 25 yasimdan beri uzerindeyim. (uzerine cikisim da 1-2 ay icinde 5 kilo alarak gerceklesti ki ondan once kilom hep 73-77 arasinda seyrederdi)
    25 yasima kadar cep telefonum yoktu, 25 yasimdan beri var.

bu durumda, kendi acimdan bakarsam...
    ya istanbul'da hayat daha hizli geciyor,
    ya is hayati hizli yasaniyor,
    ya sisko bir hayat daha hizli yasaniyor,
    ya cep telefonuyla hayat daha cabuk geciyor,
    ya da hicbiri degil, 25 yasindan sonra metabolizmanin yavaslamasinin da etkisiyle hayat goreceli olarak daha hizli akmaya basliyor...
  • (bkz: yaslandiginin farkina varmak)
    ...zamanin cok hizli gecmesinde büyük rol oynuyor olsa gerek...
  • 25 yaşından sonra askere gidecekler için * şahane bir geçmedir. ne demişler; geçme namık kemal köprüsünden, ııhm.
  • okul, askerlik ve bunun gibi evrelerden geçtikten sonra iş hayatının insan hayatına tam ortadan bodoslama girmesiyle birlikte rutine bağlayan, insanı robotlaştıran ve mevcut emeklilik sistemiyle birlikte muhtemelen hayat boyu devam edecek olan sürecin yaşla ilişkilendirilmiş halidir.
hesabın var mı? giriş yap