şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir tarafta 30'lu yaşlarında güzelliğinin zirvesine ulaşmış, olgunlaşmış, kariyerini yapıp iyi paralar kazanmış kadınlar vardır. 35'lik erkeğin akranları.

  ama 35'lik gider, daha yeni mezun olan henüz kariyer yapmamış akranı olmayan nesil farkı bulunan 25'lik kızla evlenir.

  bu 35'lik erkeklein "25'lik karı istereem" olayı aşırı saçma olan 30'lu yaşlardaki kadınlara oluyor. amerikalı ve avrupalı erkeklerde böyle bir takıntı hiç yok. 35 yaşındaki amerikalı erkek 45'lik kadına nikah kıyıyor yaş farkını önemsemiyor nedir bu 35'lik erkekteki taze et takıntısı

  o 25'lik kız o yaşta sabit durmayacak o da yaş alacak hiç kimse olduğu yaşta sabit kalmazken ne bu takıntı ya
 • erkekler paraya değil de güzelliğe baktığı için normaldir. bunda şaşıracak bir durum yok. erkek için güzel olsun, biraz da kafası uysun yeter.
 • erkeği sorgularsanız tabloya yanlış yerden bakarsınız.

  kız nasıl 35 yaşındaki biriyle evlenebiliyor asıl ona şokum.
  az daha sonra 40 olacak o adam
  nerdeyse babam yaşında.
  ıyyyy.
  alan memnunsa bana ne tabi ama kızın akıl sağlığı pek yerinde olmasa gerek.
 • mantıklı bir durum.
  25lik kızın nasıl kariyer yapamamış olmasını anlamlandıramadım ama. 22 yaşında üniversiteden mezun olan ve tahmini en azından 3 senedir bir yerde güzelce çalışan hatun kişisi oldukça iyi yerlere gelmiş olabilir. kadınların daha erken olgunlaştığı düşünülürse nesil farkı da 10 yaş için oluşacağını hiç sanmıyorum.
  edit: bu entry kendini 5 sene sonra zıt yönde editleyecektir.
 • avrupada amerikada kendini geliştirmiş ispatlamış insanların yaşa taktigi yada kizliga taktigi yok az gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde bu sorun var.kafalar uysun yeter oysaki...
 • rollo tomassi'nin bir grafikle açıkladığı olay.
 • o iş olmaz şeklinde tepki verip, kaçarak uzaklaşması gereken erkektir. geçtiğimiz yıl 25 yaşında olan bir kadın kişisi ile 3 aylık, 26 lık başka biri ile daha kısa süreli bir münasebetim oldu. olmayacağını anladığımda direkt olarak uzaklaştım. kişilik, olgunluk, dünya görüşü vb. hepsi bir tarafa jenerasyon farkı çok sırıtıyor.
 • doğuştan gelen bazı kurallar vardır değiştirilemeyen. bunlardan biri kadının doğurganlığının ve güzelliğinin bir limiti olmasıdır. bu da takriben 35 40 yaş aralığına tekabül eder.

  bu açıdan bakarsak doğrusunu yapan erkektir.
 • burda sorun 35 lik erkeğin evlenmesi mi? yoksa 25 lik kızın evlenmek istemesi mi? bence iki taraf için de gayet makul bir durumdur. erkek parasını kazanmış ve kadından anlamaya başladığı yaşlardadır. kadın ise güzelliğinin ve saflığının doruklarındadır. daha ne olsun...
 • kadın arzının daha yüksek olduğu, kuşak farkı teriminin demode ve aptalca bulunduğu, erkeklerin nefes alsın yeter demediği, herkesin kendi mutluluğu için özgürce karar aldığı ülkelerde bir ileri versiyonuna rastlanır.

  yani her on yılda bir, çevresindeki kadınları (veya erkekleri) bir düşük modelle değiştiren erkekler (ve kadınlar).

  (bkz: donald trump)

  (bkz: shakira)

  (bkz: tom cruise)

  (bkz: demi moore)

  ve birçok diğerleri.

  bunlar sahip oldukları mercedesleri de on yıla kalmadan yenilerler. (tabi o ülkelerde bir mercedes alırken, iki tane de devlete almak gerekmiyor. neyse bu başka konu).

  bu erkeklerin bakış açısına göre bir kadın 36 yaşına geldiğinde, bozdurup iki 18'lik yapma zamanı gelmiştir. çünkü, derler ki 36 yaş kadınlarda fazla arıza çıkarma yaşıdır. evlilik mevlilik, estetik giderleri, her gece mesaj atan talipleri azaldıkça ellerinde kaldığına inandıkları erkeğe daha fazla tırnaklarını geçirerek yapışma çabası.

  çekilir şeyler değil.

  kadınların kendilerini güçsüz ve cinselliğin tek teminatı olarak tanıttıkları, erkekleri her şeyden habersiz, saf yaratıklar olarak gördükleri ve erkeğin etinden sütünden ve hatta öldüğünde mirasından yağ çıkarmanın geleneksel hale geldiği bizim ülkemizde durum böyle değil. bizde hala erkekler kendi isteklerine göre değil, toplumun onlara uygun gördüğü şekilde yaşıyor. çünkü boşanmayı güçleştiren , mizandirik yasalarımız var.

  fakat kadının sadece kendisini seven, yanında olan bir erkek olsun diye can attığı rusya ve eski doğu bloğu ülkelerinde bu model yenileyen erkeklerin zengin olması bile gerekmiyor. çünkü erkeğin malı mülkünden de öte, sadece bir erkek olduğu için bir değeri var. (bize çok ütopik geliyor böyle şeyler tâbi.)

  yıllar önce bir tane rus, orta gelirli adam tanıdım. (öyle çok zengin değil, ama her halinden kalite akıyor) . 64 yaşında. ama görseniz 40 demezsiniz. sırrını sordum. dedi ki, 35 yaşından bu yana düzenli olarak her on senede bir model küçültüyormuş.

  ilk anda anlamadım. sonra açıkladı. o aralar sevgilisi 30'lu yaşlarında bir sarışındı. bilmiyorum hala o kadın mıdır.

  ve kadın adama aşk dolu gözlerle bakıyordu. ben onca yılda hiçbir türk kadının bir erkeğe böyle aşk dolu baktığını görmedim.

  bilemedim altan. doğrusu ne, kesinlikle bilemedim.

  bunları düşünürken, 21. yüzyılda 10 yaş farkın kuşak farkı olarak görülebildiği bizimki gibi kültürlerin varlığına inanayım mı, yoksa güleyim mi karar veremedim.