• son zamanlardaki karikatür davası mağduriyetleri ile ilgili hayır öyle değil minvalinde bir açıklama yapmış.
    bilemiyorum altan. hangisi doğru.
    ancak şöyle düşünüyorum. ateş olmayan yerden duman çıkmaz. burda yapılan büyük bir yanlış var ki bu kadar insan mağdur oluyor. sanki onlara komplo kuruyorlarmış gibi anlatmış. açıklama hiç samimi gelmedi bana.
    siz siz olun asla ve asla karikatür paylaşmayın. ne olur ne olmaz.

edit: twitlere verilen bazı cevapları gizlemiş . gizli yanıtlara basarak görebilirsiniz.

edit: öğretmenin videolu yanıtı vardı burada ama twit silinmiş kaldırdım o yüzden

https://twitter.com/…tatus/1353966473048449024?s=20 ilgili twit serisi]
  • mizahı, çizimleri berbat olan karikatüristin haklı savunmasıdır.
    ülkenin genel ahlak problemi, "kullanırım ama para vermem"
    emeğini savunan insanları linç etmek bu ülkenin damarlarına sızmış maalesef.

ayrıca umut sarıkaya gibi biri varken bu adamın da karikatürlerini paylaşanın, mizah seviyesini sikeyim

edit : bahsi geçen karikatürist i sevmem, okumam ama fikri mülkiyet hukukundan bihaber olan kişilerin burada gelip "benden para istediler bana dava açtılar" diye ağlaması çok komik.
    fikir ve sanat eserleri kanununa göre yaptığı şey hukikidir.
    adamın karikatürünü izinsiz paylaşıp para kazanıyorsan adama da para ödeyeceksin. para kazanıp kazanmaman da o adamın umrunda değil orası ayrı konu.

burada gelip her konuda hukukun üstünlüğünü savunan liboşlar, gelip eser sahibinin haklı isyanını eleştiriyor. iki yüzlülüğün vücut bulmuş hali.

bahsi geçen kişi komikaze.net aracılığı ile karikatürlerini internet ortamına ilk taşıyan kişidir. rüzgar tersten esince böyle bir olaya kalkışması etik değildir ama hukukidir.
    sonra hukuk eşitsizliği falan diye başlık açıyorsunuz, yapmayın.
  • yiğit özgür veya umut sarıkaya olmadığı için çok canımı sıkmayan durumlardı.
    eskiden şarkıcılar, şarkılarının radyolarda çalınması ve kliplerinin de tvlerde gösterilmesi için bedeller ödermiş. adamın böyle bir hakkı varsa kullanabilir tabii unutulacak olma pahasına.
  • 'sadece ticari sitelerle derdimiz'den sonrasını okumadım, hak verdim.
  • gayet yerinde olan savunma. karikatür de bir sanat eseridir. nasıl ki kitaplar şarkılar müzikler filmler izinsiz kullanılamaz çoğaltılamaz satışı yapılamazsa karilakatürler de bu kapsamda kabul edilmeli artık.
  • ne güzel ha. araya adam koyunca tüm sorumluluk üstünden gidiyor. yiyen var mı bunu?
  • %99 değil, %100 haklılığını ortaya koyduğu savunmadır.
    ekşisözlük her ski bilen tim ne derse desin.
  • "uyardık, kaldırmadılar" demiş. yalan söylüyor. uyarmadılar. şikayetten sonra haberimiz olunca "kaldıralım, çekin şikayeti" dedik, çekmediler, para istediler. "vermezsen şöyle olur, böyle olur" diye tehdit ettiler.

bu konudan 2 ayrı dosyam var. sonuçlandığında yalanları çıkacak ortaya. o zaman hem bunları savunanlar hem de kendileri utanırlar umarım.

edit: kanıt sunabilir misin diyenler var.
    erdil yaşaroğlu, ben ve bir çok kişiye her ne kadar kanıt sunmadan troll dese de,
    kendisinden bu iddiasını destekleyen bir kanıt talep edilmezken nedense bizlerden istense de,
    uyarılmadıklarını söyleyen insanların twitlerini flood altından silse de,
    bir insana durduk yere yalancı denmez, haklısınız.
    uyarı yapmadıklarının dosyadaki bilirkişi raporu ile ispatı

şurda biz bize yazışıyoruz sevgili ekşiciler. ne size, ne de erdil ve avanesine yalan borcum yok.
  • kimsenin uyarıldığı yok, oldu olacak itibar suikastı yapıyorlar yazsaydı.
    yolunu bulmuşlar şimdi linç sonrası toparlamaya çalışma sıvaması.

tweet altına gerçekten yaşadığını yazanları engellemiş,

https://twitter.com/…tatus/1353973067115073537?s=19
    https://twitter.com/…tatus/1352929258390360064?s=19
    https://twitter.com/…tatus/1353800806051536896?s=19
  • ülkemizde oturmamış olan fikri haklarla ilgilidir

hep avrupalı olma hayali içinde olanlar, hatta ortamlarda kendilerinin avrupa'da yaşasa kimsenin yadsımayacağını savunanlar, avrupalılar için normal olan kurallara kendileri uymaları gerektiği zaman birden özlerine dönüyorlar

başkasının fikrini kullanarak para kazandığın anda ona telif ücreti ödemek zorundasın. paralı bir hizmetten başkasının fikrini kullanarak yararlanıyorsan da aynı şey geçerli.

websayfası yapıyorsan, içeriğini çalarak çırparak değil kendi emeğinle doldur. çok mu zor 2-3 fotoğraf çekmek, üniversiteli güzel sanatlar mezunlarından çizim istemek? emek vermeden çalarak bir şeyler yapmak öyle yerleşmiş ki, aksini iddia edenler taşlanır olmuş ülkede. veya bastır parasını sonra ağlama forumlarda
hesabın var mı? giriş yap