şükela:  tümü | bugün
 • 22 aralık 2016 ışid'in 2 askerimizi şehit etmesi konusuyla alakalı "bu video görüntüleri ile ilgili tsk'dan teyit edilmiş bir bilgi yoktur. bu tür terör örgütleri çok aşağılıktır. olsun olmasın herhangi bir video görüntüsü yayınlayarak halkı korkutmak istiyor. kusura bakmasınlar, bazı arkadaşlar da ayaklarını denk alsınlar. uyduruk görüntülerle halkı galeyana sürükleyemezler. terör örgütleriyle ilgili sosyal medyayı kimse kullanmasın. herkese de tek tek hatırlatacak değiliz. ulusal medyada bu konuda dayanışma vardır. bu değerlendirme içerisinde hareket eden kuruluşlara teşekkürler." görüş bildirmiştir.

  tarihe not düşün. yakılarak öldürülen iki askerle alakalı hesap soran herkese "ayağını denk alın" mesajı verilmiştir. siz ne kadar susarsanız susun, isterseniz bizi vatan haini ilan edin o iki askerin akıbetini açıklamadığınız sürece hesap sormaya devam edeceğiz.

  edit: vatanı sevmenin adını vatan hainliği koydular. korkmayın destek olun. unutmayın, unutturmayın ! #açıklamabekliyoruz

  debe edit: destek çıkan arkadaşlara herkese teşekkürler. normalda kısa oluyor debe edit'leri fakat ben biraz uzun tutmak istiyorum. yaklaşık 5 yıldır yurtdışındayım. çoğunuz gibi ben de düzenden, baskıdan kaçıp gittim. belki dünyanın en güzel şehirlerinden birine gittim. geniş asvaltlar, şehir düzeni, eğitim hepsi güzeldi. ama dostlarım insanın bir tane vatanı var. istediği kadar güzel olsun kaldığın şehir giderek özlüyorsun vatanını. yakınını kaybediyorsun yanında olamıyorsun, dostların evleniyor yanlarına gidemiyorsun, arkadaşların biber gazları altında kalıyor yardıma koşamıyorsun, uzaklardaki sevdiğin senden vazgeçiyor bilet parası denkleştirip gönlünü alamıyorsun. istediği kadar güzel olsun kaldığın yer köşe başındaki kokoreçcininin, ailenin, sevdiklerinin, vatan toprağının yerini tutmuyor. kaçacak gidecek, tek bir hayatım var diyen arkadaşlara söylüyorum kaçacak gidecek yerimiz yok. vakit vatan için savaşmak vaktidir. atatürk de savaşmayabilirdi, dehasıyla, eğitimiyle avrupanın en güzel yerlerinde kalabilirdi. ama ordusunun en önünde kahramanlar gibi savaştı. bize beraber yaşayabileceğimiz bir vatan verdi silah arkadaşlarıyla. kendinizi ve çocuklarınızı düşünmüyorsanız sevdiklerinizi, onların çocuklarını ve toprağın altında bu vatan için can vermiş insanları düşünün.
 • anladığım kadarıyla hepimiz vatan hainiyiz.
 • konusmasina, "o iki askerin hesabini verene kadar sorgulayacagiz" cumlesini kurarak karsilik veriyorum.

  yok mu arttiran?
 • (bkz: suçluluk psikolojisi)

  toplum ve aileler üzerindeki olumsuz etkileri gözeterek videoyu engellemek ayrı; tüm dünyanın konuştuğu bir olayı sanki hiç yokmuş gibi saklamaya çalışmak ayrı. insanları deli eden de bu tutumunuz. çıkıp de ki "görüntüler doğrudur, sorumluları yaptığına pişman edeceğiz". ya da doğru olmadığını ispatla. orta çağ'da yaşamıyoruz. bugün bir olay olduğunda ne kadar sansür uygularsanız uygulayın dünyanın her tarafına anında ulaşıyor. bu konuda tatmin edici bir açıklama yapmak sizin göreviniz. bunu yapmak yerine sosyal medyayı tehdit etmek ise bu konuda sakladığınız bir şey olduğunu ispatlar nitelikte.
 • resmen görüntülerin gerçekliğini doğrulamış açıklamadır
 • koyun sürüsünü etkilemeye yetecek cümlelerdir.
 • konuşmanın arasına yine "başkomutan erdoğan'dır" sıkıştırması da yapılmıştır.
 • olay doğru, ama bunu dillendirmeyin. dillendirenler akıllı olsun tutuklarız. açıklamadan anladığım budur.

  madem öyle ;

  - hesap verin ! askerler nerede ? askerleri yaktılar neden sesiniz çıkmıyor !!
 • "bu video görüntüleri ile ilgili tsk'dan teyit edilmiş bir bilgi yoktur. "

  olayın üzerinden neredeyse 2 hafta geçti daha nasıl teyit edemedi koca tsk aklım almıyor.ulan öldürüldüyse,yakıldıysa,yakıldı deyin.bana evladımın cesedini verin diyen baba hüznü var üzerimde.