• başlığı açan arkadaşa ne yaptığını merak ettiğim kızdır.*
    içine dert olmuş belliki... te allam.*

edit: bi "derdini sikeyim" butonu vardı, n'oldu ona?*
  • insanlar 27sinde ancak üniversite bitirip işe giriyor.siz neyin kafasındasınız artık evlenme yaşı 30 olarak kabul ediliyor toplumda.
  • evlenmenin ve okumanın yaşı yoktur arkadaşlar. ne bu dayatma anlayamadım, siz bir yaş belirleyin o zaman biz o yaşa gelir gelmez kapak atalım evliliğe. nasıl kodlamışsanız artık toplumu bugün iş yerinden bir kıza yaşını sordum, '35' dedi ve hemen ardından 'evet daha evlenmedim' açıklamasında bulundu. halbuki aklımdan evlilikle ilgili birşey geçmemişti. komplekse girmiş belli ki siz ve sizin gibiler yüzünden.
  • daha evvelden kadinlar kendi boğazlarini doyuracak kazinim imkanlarina sahip olmadiği için ,ya babasi ya kocasi tarafindan beslenirdi.bir insanin beslenmesini üstlenmek biraz zor olduğu için bu durumu sevgi dahilinde kabul eden er kişi hem takdir edilir hem de kocalik mertebesiyle ödüllendirilirdi.
    artik biz kadinlarin boğazimizi doyurmaktan ziyade başka ,bi dunya beklentimiz oldugu icin ve cogumuz baba ya da koca evine muhtaç olmadiğimiz için vasiflari yetersiz insanlari sirf çevremiz aferin desin diye koca yapmiyoruz.
    inanin bu bizleri üzen ya da evlenince başimizi göğe erdiren bi durum değil.
    artik eskisi kadar önemi kalmadi evlilik fikrinin.nerdeyse çoğu kadin arkadaşim , artik "kadinlarin çalismasiyla iş bulma oranlari düşmüş olan" işsiz güçsüz erkekle evli.
    bu bi seçim ve evet biz seçmeyenler kendimizi evdekalmiş hissetmiyoruz.hatta evli kadinlardan daha fazla evcimen insanlariz.kendi dünyamizda pek şahane uslu uslu yaşiyoruz.sanildigi gibi asi çilgin serseri olmadiğimiz gibi ,çirkin hudubet ,zevksiz sikicida değiliz.herkezin köşe bucak kaçtigi normalligin tadini en çok çikaran siradan insanlariz.sizlerde artik bizleri bu halimizle bi seviniz ve mesir macunu gibi israrla neden evlenmedin seklindeki sacma soruyu sormayiniz.ne diyelim yani biz evlenmeden de sevisebilen ,sevismis oldugumuz halde düzgün kalabilen kadinlardan miyiz mi diyelim bu saçma soruya....
    evlenmedim ama çokça aşik oldum .evlenmiş ve hiç aşik olmamiş olsaydim işte bunu gerçekten dert ederdim.yaşasin evde kalmak ,güzel evime ve güzel hayatima sadece sevdiğim insanlari almak.
  • eğer çalışıp, kendi parasını kazanıyor, istediği gibi gezip tozuyorsa hayatını yaşıyordur, yok annesinin dizinin dibinde oturup esra erol seyrediyorsa evde kalmıştır. welcome to türkiye gerçekleri !!!
  • 27 yaşı büyük zannedenlerce eleştirilen kızdır.

okulunu okumuş, işinde çalışıyordur, sevgilileri olmuş bi şekilde ayrılmış ya da akıllar bedenler uyuşmamıştır. aklından geçenleri yapmış saçma sapan yaş krizine girip ilk tuttuğu ile evlenmemiş kızdır. büyük oranda mutludur, hatta siz bunları söylerken o dışarıda kim bilir nerelerde eğleniyor, kim bilir hangi hikayeyi dinliyor, hangisini anlatıyor, nice yeni arkadaşlar ediniyordur.
  • 27'ler kulübü bile bu sebepten ortaya çıkmıştır aslında. mesela amy winehouse evde kalmanın acısına dayanamayıp intihar etmiştir. yine aynı şekilde janis joplin de herkese "hayır be evde falan kalmadım" dese de, yine bu sebepten intihar etmiştir. ve evet tam da düşündüğünüz gibi kurt cobain de tam olarak bu sebepten intihar etmiştir. neden olayı açıklayamıyorlar simdi daha iyi anlamışsınızdır heralde küçük sincaplar.

bazılarına dert olmuş kızdır.
  • işte bu baskı yüzünden zorla istemediği biriyle evlendirilen kızdır.genellemenizden gına geldi bi rahat bırakın ulan insanları.
  • ''en kötü memur olan kızlar en iyisini yakışıklısını bekliyor''.

bekle.
hesabın var mı? giriş yap