şükela:  tümü | bugün
 • sembolik bir geçiştir. peşmerge falan geldiği yok, abartmayın.

  kuzey ırak yönetiminin kobane'ye gönderecek insan gücü yok. ellerindeki güçle ancak kendi sınırlarını koruyabiliyorlar. hatta onda bile yetersiz kaldıkları oluyor.

  pkk (pyd) zaten peşmergeyi istemiyor. pyd'nin istediği tek şey ağır silah. zaten kobane'de yeterince (10 ila 15 bin arası) pyd militanı var, yenisi gereksiz.

  bu konvoy diye bahsedilen; ağır silah konvoyudur. 150 ila 300 arası peşmerge de bu konvoya eşlik edecektir. gördüğünüz üzere gelen peşmerge sayısı devede kulak bile değil.

  roketatarlar, çeşitli kalibre ve menzile sahip hafif ve ağır toplar, tanksavar füzeleri, zırhı araç mayınları ve bol miktarda hafif ve ağır havan mermisi getiriliyor bu konvoyla.
 • herşeyi geçtim. roket sesine kurban olmak isteyen sözlükçüleri göstermiştir. bu mudur abicim hayattan aldığın zevk? bravo gerçekten çok güzel yaşamışsın bugüne dek.

  edit: koyulan katyusha sesi videosunu izledim. bir zevk alamadım. hitlerin kara büyüsüyle beyni yıkanmış masum alman gençlerinin tepesine yağdığı için mi sevinmeliydim? stalin çok mu cici onu mu sevmeliyim? dünyada bütün savaş algısını değiştiren tek bir silah var kalashnikov. onu bile sevmiyorum ben. silah sevmemi beklemeyin.
 • "el kaide'li teröristlerin savunduğu kanada'nin ottawa kentine direnişe destek olmak için ilk çeçen birliği new york'dan sınıra hareket etti. halk çeçen askerlerini coskuyla karşıladı."

  yukarıdaki paragraf sana saçma gelmesin, bizim yaptığımız şey aynen bu. eksiği yok, fazlası var.

  tanım: cumhuriyet tarihinin en anlamsız dış politikasının tezahürü olan geçiş.
 • aklıma ülkemin omurgasızlığı geldi. siyasileri bilmem ama benim gururuma dokundu. ülke olarak bir politikamız yok ortadoğu'da. abd nasıl isterse o oluyor. üzücü geldi bana. pkk, pyd, ışıd peşmerge... hepsinin amk. madem siktiğim koridor açılacaktı neden 38 kişi öldü? bankalar devlet daireleri yağmalandı? koca ülkenin cumhurbaşkanı iki dediği birbirini tutmuyor başbakan desen ortalarda yok... ortadoğu da bile bir hiçiz ülke olarak maalesef..
 • temsili bir geçiştir ve amaç kader birliği tesis etmektir.

  bugün peşmerge tarafından yola çıkan silahlar pekala abd, nato veya müttefikleri tarafından da gönderilebilirdi ama bunun yerine abd orjinli silahların peşmerge tarafından gönderilmesi tercih edildi. silahların türkiye üzerinden geçmesi ve türkiye cumhuriyeti devleti'nin abd tarafından ikna edilmesi, bunun öncesinde 6 - 7 ekim gösterileri ile türkiye'nin pkk tarafından terörize edilmesi de çorbanın tuzu biberi.

  ışid koca bir kukla. gerektiğinde maliki'nin, gerektiğinde pkk'nın, gerektiğinde türkiye'nin, gerektiğinde suriye'nin üzerine sürülen bir truva. sam amca ve ortakları yine kadim coğrafyada ve cetvelleri de yanlarında. ortadoğu'da yeni bir dünya kuruluyor, kartlar yeniden dağılıyor ve görünen o ki türkiye'ye yine saki rolü biçiliyor. görevimiz susayana su götürmek.

  nasıl da düşüverdin bu tezgaha türkiye. ben baterist olacağım diye başladığımız serüvende bugün itibariyle raks ediyoruz üzerimizdeki dansöz kıyafetiyle. oysa biz arabesk sevmezdik, çiğ köfte de yemezdik. nerelerden nerelere. bakalım ne zaman, nerede, nasıl bir bedende geleceğiz kendimize.
 • bordo şelşepikli peşmeramboların geçişidir.

  tabii bu pkkli ibnelerin gözünden görünen. aslinda olan ise sikilmeye hazir taze götlerin ışid denetimindeki topraklara ihracıdır.
 • artık ak parti döneminde yaşandığı için şaşırmadığım olay... dün terörist dedikleriye bugün müttefik olmak nasıl bir rezil bir politika anlayışı yıllardır anlayamıyorum...

  olmaz ama oldu diyelim, ruslar, bulgarlar veya komşu bir başka ülke gelip biz ülkenizden asker geçiricez dese onlara da böyle izin verecekler mi?

  ülkede yıllardır amerikan üssü olduğunun farkındayım... mandalık zor!
 • işide yeni silah teslimatıdır. bunlar da topukları göte vura vura kaçmasa bari.
 • bu geceden itibaren ışid in türkiye ye olan tavrı her ne ise aynı kalmayacaktır. cok tehlikeli bir oyun oynaniyor. ısid in ulkemize cephe almamasi icin hic bir sebep kalmadi. sinira yakin yerlerde her an tehlikeli isler olabilir. ulkeyi pimi cekilmis bir bombaya ceviren gecistir.
 • mhp'nin oylarını arttırır. en hümanistimiz bile (ki ben öyle sayılırdım) artık faşist oldu tebrikler. her lafımıza faşist diye diye bunu başardınız.

  ülkeyi ateşe vermiş, marş ıslıklamış, kızılay otobüsü yakmış, bize yardım edin diye yalvardığı askeri pusuya düşürüp kafasına sıkmış, bunlara rağmen beceriksiz hükümeti ikna edip 200 götü bokluyu alkışlarla karşılamış sonra da kendisine gelen her eleştiriye yine faşist demiş güruha tahammülüm kalmadı.

  bundan böyle: (bkz: ülkücü hareket engellenemez)