şükela:  tümü | bugün
  • edit 2: yasayandan olayin asli

edit: buraya yapıyorum editi çünkü şöyle bir şeyler geldi

iddiadir ancak bilen birileri aciklarsa iyi olur.
    suslu sozlukten alinti:
    yaklaşık 1 saat önce yaşandığı söylenen olay.
    bilen bilir hacettepe beytepe kampüsünün giriş ve çıkışları otostopçularla doludur. geçmişte otostop yasaklanmaya çalışılsa da yetersiz toplu taşıma yüzünden oldukça tepki almış ve yasak kaldırılmıştı. bu sene ise kampüs içinde, kızılay ve çayyolu yönüne giden otostop durakları oluşturuldu.

beytepe metro istasyonunun önünden kızılay yönüne doğru otostop çeken iki öğrenciyi almak için siyah bir renault clio duruyor. kız öğrenci bindikten sonra erkek öğrenci binmeye çalışırken şoför gaza basıyor ve uzun süre erkek öğrenciyi sürüklüyor.
    olayın ardından otostop sırası bekleyen öğrenciler otostop çekmeye devam ediyor.

henüz kimin kaçırıldığı ya da duruma dair bir bilgi yok. bilgiler elime geçtikçe güncelleyeceğim.

otostop çeken arkadaşlar, lütfen dikkatli olun. ülkenin hali, insanların zihniyeti belliyken lütfen tanımadığınız araçlara binerken temkinli olun. mümkünse hiç binmeyin.

bu da baglantisi
  • otostop duraklarına karşı çıkarken bunlardan bahsetmiştik.

edit: olayı bilmeyenler detay istemiş. olay şudur. bu kampusun ulaşımı 20 yıl içindeki en kötü haline ulaşmış durumda. 15-20 binden fazla insan var o kampüste ve doğru düzgün ulaşım aracı yok.

hadi eskiden 90larda falan cehape zihniyetiydi araç yoktu. öğrenciler otostopla gidiyordu. 2016'da sorun ne? niye hala bir ulaşım problemi çözülemiyor?

öğrenciler her şekilde alternatif ulşıma mecbur bırakıliyor. rektörde çok akıllı bir hamle yaptı. tüm iti sapığı kolay toplansın, öğrenciye kolay ulaşsın diye otostop durakları dikti kampüse.

ha zaten ulaşım problemi de bundan kaynaklaniyordu değil mi! doğru düzgün çalışmayan ring dedikleri ama işe yaramayan servisler, az sayıdaki otobüs, saat beş dedin mi ölen kampüs hayatı falan sorun değildi !!!

otostop çokmosoydo bilmem ne yazan gerzekler var aşağıda. mallar otostop çekmek suç değil bişey değil, esas sapığı yargılamak lazımken, sana mı kaldı masum kızı yargılamak.
  • yollarin tek şerit olduğu, metronun olmadığı 1997-2002 yillarinda da, kızları arabalarina alip, o zamanlar tam kırsal bölge olan etimesgut tarafina köprüden hızla kaçırma olaylari sıklıkla yaşanıyordu.

ülkenin sapığı her dönem var bitmiyor.
  • biliniyorsa ogrencinin adi hemen butun okula ve medyaya verilmeli.. bir an once bulunmasi icin dua edelim...tuh ya... bu duzenin teeee....
  • hırsızın mı, katilin mi, tecavüzcünün mü sürdüğü belli olmayan arabalara kızların otostop çekme aptallığında bulunduğunu da gördük. hayır, bu cesaret veya özgürlük değil dostum. bu düpedüz aptallık. ben erkek halimle tecavüze uğrarım korkusuyla otostop çekmiyorum, size ne oluyor? timsaha, damacanaya tecavüz edilen bir ülke burası. kendinize gelin.
  • şimdi bir truman şov hissi yaşadım işte. az önce o yoldan geçtim ve tek başına otostop çeken bir kızcağız görünce, "iyi cesaret, herhalde üniversite çevresi diye tedirgin olmuyor" diye düşündüm. sözlüğü açtım bu başlık.

neyse, umarım doğru değildir, doğru ise de öğrenci kardeşimize zarar gelmez.
  • yanında kız varken otostop çekmeye çalışmak, hem de bu ülkede?

bilemiyorum altan.
  • bu ne lan böyle. sanki vahşi çakallar geyik sürüsünden bir yavru geyiği çekiyor alıyor diğer geyikler olaya tepki vermeyip otlamaya devam ediyor? bu mudur? artık minibüslerde bile 5 tane kamera var o kadar öğrencinin otostop çektiği yerde bir kamera dahi olmaz mı?
  • otostop durağında yaşandı ise zaten üniversite, otostop işini engelleyemediği için o durakları koyup kamera ile donatmıştı. sanıyorum kamera görüntüleri vardır. polis ve üniversite haberdar edildiyse gereken inceleme yapılacaktır diye düşünüyorum.

ayrıca otostop bir kültürdür, otostop çekmek, yanında kız varken otostop çekmek manyaklık, orospuluk, delilik değildir. dünyanın her yerinde otostop çekerken türkiye'de çekemiyorsan bu türkiye'de yaşayan ve farkında olmadan bu boku yiyenlere hak veren orospuçocuklarının yaptığıdır yanlış olan.
  • hacettepe kadın çalışmaları topluluğu olaya şahit olan kim varsa bilgi toplamaya çalışıyor. buradan birileri varsa iletişime geçebilir mi?link: https://m.facebook.com/…2509449&id=1440128612949496