• diyanet işleri başkanı ali erbaş; "ülkemiz imam hatip neslinin gayretleriyle bugünleri yaşıyor" demiş. ben de burnumuz niye boktan kurtulmuyor diye düşünüp duruyordum.

kaynak
  • gerçekten nasıl bir zenginlik, nasıl bir refah içinde yaşıyorlarsa iyice gözleri görmez kulakları duymaz olmuş. imam hatip olayı bir yana, yaşadığımız bugünlerle övünebiliyorlar. insan gerçekten hayret ediyor.
  • doğru bir açıklama. bakın mesela kartal imam hatip lisesi diye bir lise var maşallah tüm ülke onların eline bakıyoruz.
  • hayatım da bu kadar bölücü, ayrıştırıcı bir açıklama görmedim.

bu adam bu memlekette diyanet işlerine falan bakıyor ne bileyim abi. tuhaf gerçekten tuhaf.
  • açıklamadan çok itiraf havası vermektedir.
  • al işte yine… kimse kusura bakmasın imam hatip okulları eğitim öğretim değil ideoloji öğretiyor. siyasal islam ideolojisi. bu ülkeye daha çok imam, hafız değil daha çok doktor, muhendis, bilim insanı gerekiyor.
  • bu adam neden böyle açıklamalar yapıyor falan diyenler olmuş.

çünkü bu adam böyle açıklamalar yaptıkça bizler öfkeleneceğiz, onlar da bizi islam düşmanı ilan edip mağdur olacaklar. sebebi bu...

ama kaçırdıkları bir şey var: sayelerinde gerçekten islamofobik olduk.
  • bu kadar bütçe ile insanlığa faydalı ne üretmiş bu diyanet?
  • uğur mumcu sen ne büyük adammışsın ! biz biliyoruz 60 ve 70'li yıllardan beri nasıl yetiştirildiğinizi. önemli olan günümüz gençliğinin durumu anlaması. devran dönecek elbette !
  • olum zikiri fazla mı kaçırdınız? kafa hareketi kanın türbülans akımına sebep oluyor sonra zihniniz bulanıyor.
hesabın var mı? giriş yap