• en ufak vergi katkım varsa sonuna kadar haram zıkkım olsun. islam versiyon 2.1.3 bu. gösteriş çılgınlığı. yüzbinlerce aç garibanı doyurmaz, ecdad ecdad diye gezerler.
  • osmanlı torunlarının katıldığı şölen. kitle -aradan geçen yüzlerce yıla rağmen- neredeyse osmanlı zamanındaki ile aynı.
    eğitimsiz,
    bağnaz,
    padişah sevdalısı,
    demokrasi düşmanı,
    birey değil,
    cahil,
    şiddet eğilimli,
    linç kültürünü benimsemiş,
    din için öldürmeyi onaylayan,
    tembel,
    ganimetle yaşamını sürdürmek isteyen,
    ulufeci,
    daha da benzer bir çok özelliği ile osmanlı mirası işte.
    çoğu ailesinin değersizleri kadınları peşine takıp kendisi önde yürüyerek doldurmuştur meydanı. kızını, kardeşini "namus" için taşlayıp öldürmekte sakınca görmeyecek binler o meydandakiler. matbaanın icadına karşı çıkan zihniyetler. hala, şu yüzyılda bile çocuklarının medreselerde eğitim görmesini isteyenler. 12 yaşında çocuklarını gönül rahatlığı ile evlendirebilenler. kendini has müslüman addedip küçücük erkek çocuklarına hallenen oğlancılar. sırf başka şehirden kendi kasabasına okumaya geldi diye üniversite öğrencisi kızları orospu addedenler. miras için kardeşini pompalı tüfeğiyle öldüren caniler. offff! allah'ım, ben yazarken daraldım.
    allah, kendi kulaktan dolma, hurafe islam'ından olmayanları gavur kabul eden şu kitleye akıl, izan nasip etsin...
  • hoşuma giden mastürbasyon töreni.

şu sebeplerden dolayı hoşuma gitti:

1. bu fetih soytarılığını sahiplenen tek bir kitle var. aynı malum partiye oy veren kitle. halkın geri kalan yüzde 51'inden tek bir birey dahi oraya gitmemiş. çünkü bakınız madde 2.

2. çoğu çomar oraya gerçekten fetih'i kutlamak için değil akp'nin reklamı için şehrin her tarafından toplanmış parti fanatiği tipler. ceplerinden 5 kuruş çıkmadığı gibi bizim vergilerimizle oraya götürülmüşler.

3. alandaki insan profili türk insanının kalitesinin dibinin dibi.

bunlarla türkiye medeniyet yarışında küme düşer, zaten düşmek üzere. o büyük düşüş yaşanınca da bu alanda toplanmış bu zihin fukarası insanlar ilk olarak kendilerini sokakta dilenirken bulacak tipler. ondan sonra 15 sene boyunca verdikleri oyları inkar etme yarışı başlayacaktır.

bir de savunanlar çıkmış.

avrupa'da engizisyon olmuş, kadınları yakmışlar filan filan. yavrucuğum, avrupa şimdi engizisyonun bilmem kaçıncı yılı diye bu barbarlığı kutluyor mu? kadınları yakma'nın 600'üncü yılı diye yeniden kadın yakma merasimleri düzenliyor mu? hitler'in iktidara gelişinin 83'üncü yılı almanya'da kutlanıyor mu? kutlanmıyor, utançla anılıyor bunlar değil mi?

senin ülkende aynı derecedeki barbarlık 15 yıldır delicesine kutlanıyor bir kısım zırdeli tarafından, sanki iyi birşeymiş gibi. fark burada.
  • zerre kadar ilgilenmediğim şölen.
    yalnız bu sabah gazetede ertuğrul-diriliş dizisinin oyuncularının, bildiğin baltayla sahneye çıkıp şiir okuduklarını gördüm. ve sonra dedim ki, iyi ki... yok yok öyle değil. üzüldüm ya. ne olur sizi bu kadar salak yerine koymalarına izin vermeyin.
    mesela, yakın tarihle ilgilenin. (bkz: istanbul'un işgali) bir bakın bakalım ne olmuş. sonra istanbul nasıl yeniden fethedilmiş.
  • başkanlık sistemi geldikten sonra adı "29 mayıs istanbul'un fethi bayramı" olacaktır ve resmi tatil ilan edilecektir.

23 nisan, 19 mayıs veya 29 ekim gibi bayramlardan biri veya birden fazlası ise resmiyetini kaybedecektir.

yıllardır yapılan hazırlık bariz şekilde bu ve "ötesi" için.

(bkz: uyan türkiye)
  • madende ölüme yatan işçilerin ödenmeyen 4 aylık maaşı ne kadardı acaba ? fetih kutlama masrafının kaçta kaçı eder, merak ettim. var mı bilen eden ?
  • ben fethetmişim gibi çek pampa
  • sanki çok büyük bir olaymış gibi kutlanan olay. zaten kıçım kadar yere sıkışmış bizansı alt etmek çok zordu. bide 21 yaşında fethetmiş miş. bravo. bakkala ekmek almaya giden çocuk bile daha çok efor sarfeder

(bkz: overrated)

bakalım 30 ağustos zafer bayramı nı bu çoşku ve organizasyonla kutlayacakmıyız.
  • tam bu başlığa yazacaktım ki aklıma şu başlık geldi; (bkz: 2016 turizm krizi)..
    ama aklıma takılan cahil sloganı yazmadan geçemedim ;yapılan kutlamanın sloganı ' yeniden diriliş' ..
    diriliş ise yenideni olmaz ,sadece diriliş olur o. yeniden olması için daha önce en az bir kere daha dirilmiş olunması gerekir .
    merakla tarih bilmeyenlerden argüman beklemekteyim
  • kayışdağı sarıgazi semtlerine bile evlerin kapılarına cb resimli brosürler dağıtılan şölendir. otobüs ve metrolar gene aynı resimli poster ve billboardlar ile donandırılmıştır.

posterlerde şöyle bir mevzu var, en üstte cb arması altta cb himayesinde yazıyor ama tasarım şekli ve kullanılan fontlar akp'nin parti kurumsal fontları. ortalama vatandaş farkında bile olmadan hepsini bilinçaltında birleştirecektir ki bunu farkında olarak yapanlar çoğunlukta.

bir de gençlik başkanlık istiyor posteri var tabi.

(bkz: gencbiranayasa.com)
hesabın var mı? giriş yap