• here without you ile bizi ağlatan grup
  • underrated gruplardan biridir kendisi. landing in london ve here without you bana göre kendilerinin en üst düzey parçalarıdır.
  • birçok dizinin en vurucu anlarında kullanabileceği müzikleri yapmış çok başarılı bir gruptur.
  • an itibariyle kendileriyle alakalı 56 entry vardır sözlükte. ancak grup üyelerinin isimleri verilmemiş. onları da ben yazayım. şöyledir efenim:

brad arnold - vokal
    matt roberts - gitar
    todd harrel - bas gitar
    chris henderson - gitar
    greg upchurch - davul
  • bütün şarkılarının çok güzel olduğunu düşündüğüm ve defalarca dinlememe rağmen sıkılmama imkan tanımayan grup.
  • yok böyle bir grup ya, hep taş hep süper şarkılar, derinden derinden gelip 2000lerin en iyi grubu oldular, ne bir böbürlenme, ne bir sapıtıp buldumcuk olmaz, yok tavır aynı yavır, şarkılar süper
    (bkz: here without you)
    (bkz: landing in london)
    (bkz: when im gone)
  • genelde tüketici biriyimdir. söylemesi garip(ve biraz da manasız) ama öyleyim biliyorum..
    özellikle müzik konusunda..bir parçanın sözleri,tınısı,vokalin sesinin bende bıraktığı etki hoşuma gitmişse eğer ; evire çevire defalarca dinlerim aynı şarkıyı..
    öyle çok dinlerim ki bir yerden sonra,müzik dinlemediğim anlarda bile o şarkı çalmaya başlar beynimin içinde.

dönemin popüler şarkıları bin farklı mekanda bin farklı kere çalındığında nasıl ki insanlarda baygınlık hissi uyandırıyorsa ; ben de aynı şarkıyı bin kere kendime dinlete dinlete ; sonunda o şarkıyı dinleyemez hale gelirim. bıkarım. o kadar çok sevdiğim o parçayı tüketivermiş olurum günler/haftalar içinde.

ama 3 doors down benim tüketici ruhuma inat,ayak direyen bir grup...
    bıkmadığım,bıkamadığım,her dinleyişte aynı zevkle eşlik ettiğim parçaların sahibi onlar..

bundan seneler evvel,üniversiteye hazırlandığım dönemde,dershanedeki bir arkadaşım dinletmişti bana ilk 3 doors down parçamı.
    o günden bugüne, tek bir günüm geçmedi bir parçalarını dinlemeden. o arkadaşın adını unuttum,yüzünü unuttum ama dün gibi hatırlarım dinlettiği parçayı hala..

işte benim için öyle bi grup ki bu ; defalarca da dinlesem aynı parçayı ya da aylarca alsalar da elimden, tüm albümlerini,mp3lerini ; ben gene de ezbere bilirim her notayı,yazdıkları her sözü..

gönül istiyor ki türkiye'ye gelsinler. hatta buyursunlar bizim eve gelsinler.. ve ben kendimden geçe geçe söyleyeyim bayıldığım tüm şarkılarını.
  • here without you şarkısı bir başyapıt olan,
    landing in london şarkısı londrada uyanma isteği uyandıran,
    when i'm gone, if i could be like that,let me be myself şarkıları da ayrı güzel olan gruptur.

ayrıca; your arms feel like home'daki şu sözleri aşkı çok güzel anlatır
    ı dont care if ı lost everything that ı have known
    ıt dont matter where ı lay my head tonight
    your arms feel like home...

benzeri gelemeyecek bir gruptur sözlük. ama değeri bilinmiyor ülkemde; ki konsere gelsin de doyalım müziğe.
  • "here without you" şarkısı arşivlik şarkıdır benim için. bir şarkı hiç mi eskimez?
  • kryptonite şarkısıyla ünlenen başarılı bi grup. albüm: the better life
hesabın var mı? giriş yap