• 01.07.2005, dolar kuru 1.1616 tl
    03.03.2015, dolar kuru 2.5347 tl

10 senede türk lirası %118 değer kaybetti. buna bağlı olarak da ülkede ne var ne yoksa zamlanıp duruyor. aslında ekonomi gerçekten çok iyi gidiyor da, işte bir de meyvesinden sebzesine, yakıtından kredisine, enerjisinden eğitim masraflarına kadar her şeyde dışa bağımlı olmasak ne de güzel olacak.
  • http://i.imgur.com/urogsro.png?1
    an itibariyle son cumhuriyet tarihinin rekorunu kırmaktadır.
    (bkz: akp döneminde gerçekleşmiştir)
    geldiği günden beri ekonomiyi düzelttiği için övünen ak partinin artık suyunun kaynadığının fotoğrafıdır fakat halk ''ülke kurtuldu helal olsun'' diyerek haziranda oyunu yine aynı partiye verecektir.
  • sanırım fed in beklenen faiz artırma kararı bir süre daha bu şekilde fiyatlanacak dedirten şahlanmadır. sonunda da doların fiyatı aslında neymiş hepberaber göreceğiz. para bolluğunda sona gelindi .... allah a şükür ökönömümüz çoh çoh eyi
  • niye arttığını ve neden daha da artacağını şurada anlatmaya çalıştım: (bkz: #49584367)
  • tam ne oluyor ne bitiyor piyasanın içindekiler gibi bilemediğimiz için altın fiyatlarına baktığım kur. dolar 2.53 küsur olana kadar ons fiyatı hiç oynamadı:1208 usd civarı. demek ki içeride bir hareket var. oradan düşerken altının onsu yükselmeye başladı, muhtemelen dışarıda dolar aleyhine bir şey oldu. kuru belirleyen pek çok faktör ama şu anki algım içeride tl aleyhine, dışarıda tl(ve gelişmekte olan ülkeler lehine) bir hava var şu saatlerde.
  • az önce merkez bankası'nın açtığı 50 milyon dolarlık döviz satım ihalesinin ardından biraz gevşeyerek; 2.52 seviyelerine geri çekildi.

şu anda 2,5257'den işlem görüyor. günlük indikatörler güçlü al seviyesinde.

bugün 2.53 seviyelerini tekrar deneyerek, 2,525-2.53 seviyeleri arasında bir kapanış bekliyorum.

bu hafta 2.55-2.60 arası test edilebilir.

yatırım tavsiyesi değildir.
  • nolcak ki biraz daha doğu komşumuzla kayıt dışı altın ticareti yaparız düzelir diye hakkında endişe etmediğim kurdur.
  • sicak paranin cikisini merkezin sadece seyretmesidir. cunku cephane kalmadi, o da biliyor. maalesef bunlar baslangic, paradigma degisimi ıle birlikte dolarda cift haneler cok uzak degil...son on yilin acisi cok fena cikacak...cozum sureci pazarlamasi da ise yaramayacak...
  • 2.52 direncini parça pinçik ettikten sonra 2.6'ya yapılan kutlu yürüyüştür. mb'nın müdahale etmemesi ilginç. bakalım yarın neler olacak. söz sende bürgehan.
  • ima edilen oynaklığı düşük, gerçekleşen oynaklığı yüksek her gelişmekte olan para biriminin başına gelecek olanı yaşatmakta olandır
hesabın var mı? giriş yap