şükela:  tümü | bugün
  • edit:
    az önce dentistanbul'dan aradılar mağduriyetimin giderileceğini söylediler.
    hatalarını anlayıp mağduriyetimi giderecekleri için paylaşımı kaldırmıştım ama tepki çekti baya.
    desteğiniz için çok teşekkür ederim.

özetle:
    dentistanbul ile implant yapmak için anlaştığımız paraya ek 300 tl daha istediler. ben de anlaşılan paraya ek para daha sonradan çıkarıldığı için ödeme yapmadım. onlar da tedavimi yapmayacaklarını söylediler. daha sonra arayıp düzelteceklerini söylediler olay özetle bu.
  • 10/10 luk rezalet.

il sağlık müdürlüğüne git şikayetçi ol bilader.
  • diş hastanelerinden uzak durulmasi gerektiğini gösteren rezaletlerden biri daha. kimle konuşsam aynı şey, bu kadar salt çıkar üzerine çalışılan, geri kalan hiçbir değerin önemsenmediği bir sektör yoktur heralde.

referans ile muayenehanelere gitmek daha iyi bir çözüm gibi duruyor.
  • rezalet puanımı 10, dentistanbul benim için bitmiştir.
  • çok haklı bir isyan. özellikle diş gibi sancılı bir sorunla yüzleşirken bir de hastanelerin böyle kurnazlıklar peşinde koşması mide bulandırıcı.
  • desteklenmesi gereken rezalet gibi rezalet.

sorunun çözülmesi ve basligin yukarida kalmasi icin (bkz: up)
  • nasıl olsa vidayı çaktık,eşek gibi ödeyecek diye düşünmüşler sanırım.
    kısaca eşek yerine konmuş bir vatandaş isyanı.
  • 10/10

dentistanbul seni yazdım arslanım.
    kendinizi bir an bu rezaleti yaşayan arkadaşın yerine koyun. kendisi gene sakin davranmış. ben ordaki sorumlulara da implant gerekmesi için elimden geleni yapardım.
  • diş hastanelerinde nedense genel bir dudukleme, kalitesiz bakım gibi şeyler denk geliyor hep.

ailecek gittiğimiz diş doktorumuz çok iyi, paradan ziyade ağız sağlığımızı ön planda tutan kaliteli bir adam.
    bizim mahalleye bir kac sene önce açılan büyük diş hastanesinin büyüsüne kapilan annem geçen arkadaki çürümeye dönmüş 3 tane dişini göstermeye gitmiş bedava diye.
    oo demişler hemen kaplama yapalim şu gün gel kesmeye başlayalim. allah allah dedik normalde devlete bagli diş hastanelerinde bin dereden su getirirler yeni diş yapmak için bizim dişçiye gidelim birde, adam açtı, baktı ben bu dişleri kurtarırim dedi halletti.
    bekleme odasinda bizimle beraber bi kızcağız da bekliyordu, vampire çevirmişler kızı yazık. 3 kere takmislar 3 kere düşmüş.

benim üst dişler de komple kaplama, tedavi sürecim cidden işkence gibiydi, 7-8 tane dişim kesildi, 1 hafta pipetle beslendim yaralar iyilesip kaplama yapilana dek, nefes almak bile çileydi.
    kaplamalari oturtunca tam yapıştırmadi, bi iki gün kullan bakalım fiziksel bir rahatsizlik verecek mi rahat kullanabilecek misin sonra tam olarak yapıştırıriz dedi. bendeki travmanin tarifi yok tabi bu dişi yapıştırır yapıştırma ben bir daha kapisinin önünden geçmedim discinin 4 yıldır.
    emanet yapıştırmayla 4 yıldır sapasağlam yerinde duran bir diş. geçen annemi goturdugumde hatırladı, olmaz öyle koku yapar hava alır deyip zorla oturttu diş koltuğuna (oncesinde de kardeşime söylemisti geçen yillarda söyle o sığıra öyle olmaz gelsin yapistiralim şunları diye) allah razı olsun, iyi ki uğramışım su an ilk gün yapilmis gibi.

demem o ki, yillarca devletin diş hastaliklarini siklememesi turkiyede özel diş muayenehanelerinin müthiş gelişmesine sebep oldu.
    bugün diş işim olsa özel yada devlet diş "hastanesi"ne mi giderim, özel muayenehaneye mi?
    kesinlikle muayenehane.
  • 8/10 olarak değerlendirdiğim rezalet.

2 birimlik kısmı kendi yaşadığım tecrübeden dolayı kestim.
    ben de özel muayenehanede, hem de yılllardır gittiğim dişçide implant yaptırdım. aynı şekilde sonradan istenen diş ücretiyle karşılaştım, şaşırdım ama dedim heralde racon böyle.
    tavsiyem 300 lira da onlarına olsun deyip tedavini bitirmen kardeş. geçmiş olsun.

edit:sebep olduğu mağduriyet giderildikten, sonra mağdur tarafından içeriğinin editlenmesi suretiyle insanların okuyup ders alması engellenen rezalettir.
    bu nedenle 6 puan birden kırıp notumu 2/10' a çekiyorum.