• hayatını kaybedenlerin sayısı 73'e yükselmiş. ama 26'dan sonra kimsenin adı açıklanmadı. mesela bir aile vardı bebekli. onlar bu 73'ün içinde mi? seda dinçler isimli genç bir kız vardı. buse'nin annesi ne oldu? yahu niye söylenmiyor. nedeni nedir?

edit: mesaj atan yazar arkadaşlara teşekkür ederim. seda hala enkazdaymış. buse'nin annesi ve bebekli aile ise maalesef...
  • depremden önce, 27 ekim 2020 izmir depremi başlığında paylaştığım gibi sarsıntılar oluyordu. anlam veremiyordum. sonra deprem olunca yine böyle bir deprem olduğunu düşündüm ama çok kısa sürede çok hızlandı ve çok şiddetlendi. 4. katta inanılmaz sallanadık. durmak bilmeyen sarsıntılar sonrası evden çıktık. 17 ağustos depremini istanbul'da yaşayan biri olarak hemen hemen aynı şiddette olduğunu söyleyebilirim. allah ölenlere rahmet eylesin ailelerine sabırlar versin.
  • yıkılan binalar içinde en umutsuz olan ( diğer binalara nazaran çok daha beter çökmüş ve resmen betonu kum olmuş bir bina) emrah apartmanı ndan bunca saat sonra ses duyulan deprem.

o binadan şu ana kadar canlı sadece bir kedi çıkartıldı. ( yamuluyorsam düzeltin lütfen)

yanlış yapılaşma, kötü zemin, kötü belediyecilik hepsi birlikte oldu ve ta anasının nikahında olan bir depremde en az 73 kişinin ölümüne sebep oldu.
  • beton blok kalkıyor ve görüyorsunuz ki anne baba ve küçük çocukları sarılıp öylece ezilip ölmüşler.

şimdi sen hayatına nasıl devam edeceksin bunu gördükten sonra?
  • 3. günden bildiriyorum. ilk iki güne göre daha iyiyim. artık artçılara alışmaya başladım. duş almaya, uyumaya, eve girmeye hala çok korkuyorum. sürekli aynısı olursa diye korku içindeyim. hayatımda yaşadığım en kötü saniyelerdi. dünya üzerinde nefret ettiğim hiç kimse bunu yaşamasın isterim. sınıf arkadaşımın abisi ali kayğusuz da vefat etti. ona da çok üzüldüm.
    her an korku ve beklenti içinde olmak çok yorucu. evleri kullanılamaz halde olduğu için çadırda kalan arkadaşlarım var. çok üzülüyorum ve çok korkuyorum lütfen artık bitsin lütfen artık hayatım, evim yabancı gelmesin bana.
    çok anlamsız geliyor artık her şey. evde toz almam gerekliydi. toz bile almak istemedim o moloz yığınlarından sonra. ne anlamı var ki dedim?
    umarım artık büyük dersler çıkarırız. hayat devam ediyoru ama ben ve eminim birçok insan bunu atlatmakta çok zorlanacağız. bölümüm psikolojik danışmanlık ve rehberlik ama inanın hayatın gerçekleri ile bir alakası yok.

korkmaktan yoruldum sözlük. deprem yazısını okurken bile kalbim yerinden fırlayacak gibi oluyor.
  • (bkz: #115049565)
  • 14 yasindaki idil sirin‘in kuzeni yazmis. ıdil‘e su ve süt verilmis, damar yolu acilmis. harika haberler bunlar. ayagi sikistigi icin biraz sürecekmis cikmasi. umariz bir an önce sag salim cikar. ve tabii umariz kardesi 8 yasindaki ipek de cikabilir...

https://twitter.com/…tatus/1323017252409610240?s=21
  • idil şirin'i çıkardılar az önce. oh! öyle iyi geldi ki! şimdi ipek şirin'i de çıkarsınlar.
  • haluk levent enkazdan bir genç kız sesi geldi yazınca haberim oldu bu mucizeden. tek isteğim bu canların sağ salim kurtarılması. mucizelere inanmak gerek.

ıdil şirin kurtarıldı bu en güzel haberdi bugün aldığım. ınsallah kardeşi de yanına gelecek.
hesabın var mı? giriş yap