• ak parti: 49.5
    chp: 26.5
    mhp: 11.5
    hdp: 10.7

başkanlık sistemine destek

hayır: %51
    evet: %39
    kararsız: %10

http://t24.com.tr/…baskanlik-sistemine-karsi,373858
  • anket şirketlerinin artık siyasetten elini ayağını çektiğini düşünürdüm ben ama hala inatla yapan şirketler olması iyimidir bilemedim ama olsun hiç yoktan bişiler yapmaya çalışanlar var hala o değilde bu sayılarla her hangi bir oynama yapılmadığını kanıtlayabilcek bir sistem varmı bunların doğruluğunu kanıtlamasını isteyen bir filtre bi yayınlamadan önce verileri kontrol edicek başka ister devlete bağlı ister başka bir şekilde dentleyen bi katman varmı çok merak ediyorum orda adam istediğini karalayabilir.
  • ak partinin %53'ten %49.5'a indiği anket.
  • abdullah gül partisi'nin (agp) görülmediği anket.
  • anket sonuçlarının güvenilir olmadığını hala kavrayamamış insanları ümitlendirecek sonuçlardır.
    sorgulayıp kavrayabilen beyinler için 1 kasım seçimleri öncesindeki anketler ve sonuçları sayfası;

https://tr.wikipedia.org/…eri_için_yapılan_anketler

bir de kurd tek diye bir anket şirketi olduğunu öğrenmemi sağlamıştır. her zamanki gibi ork zekasıyla bi hayli sıçıp sıvamışlar...

bir de umut fakirin ekmeği diye bu şirkete sarılanlar olmuş
    (bkz: 17-21 ekim kürd-tek seçim anketi)

güvenmeyin hacı şu anket şirketlerine...
  • başkanlık sistemi dışında çokta umutlu olmayı gerektirmeyecek anket.
  • kesinlikle tutturma olasılıklarının olmadığı anket. bundan sonraki seçimler anketçilerin değil, sosyologların olacaktır.
  • son 10-15 yildir yapilan secimlerde, dogruya en yakin sonuclari anketlerinde onceden veren sirketin yapmis oldugu ankettir. o yuzden digerlerine oranla daha ciddiye alinmasi gerekir.

katildigi program'da özer sencar oranlari su sekilde acikliyor:

evet: 49%
    hayir: 51%
  • son 1 yıllık süreçte türkiye'deki anketler genel itibariyle ingiltere ve abd'deki firmalara göre daha büyük başarı sergiledi. üstelik ingiltere'deki brexit anketi tamamen 2 seçenekli, abd'deki de büyük oranda 2 seçenekliydi ve çok ciddi sonuçlar doğuracak şekilde yanıldılar. türkiye'de anket için en azından belirli bölgelerde saha çalışması yapmanın daha zor olduğu da düşünülürse genel performanslarını başarılı bulabiliriz. tabiki ciddi firmaları kastediyorum, masa başından sallayan tabela şirketlerini değil.
  • anket şirketleri niye var,kim veriyor paralarını,nereden para kazanıyorlar,nasıl finanse oluyorlar sorularını aklıma getiren başlık.

cidden bilmiyorum lan,bilen biri yeşillendirebilir .
hesabın var mı? giriş yap