şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 2018 nba finallerinin ikinci ayağı olan maç.

  oracle arena'da oynanacak.

  ilk maçtan dolayı tristan thompson'ın ceza alıp maça çıkmaması olası.

  ilk maçı gsw hakemin, clarkson'ın ve j.r.'ın yardımıyla lebron'un tüm çabalarına rağmen over time'da 124-111 aldı.

  edit: başlık ile ilgili açıklama için (bkz: #77585087)
 • efsane sepetçi ve yüksek şahsiyet j.r. smith olayından sonra cavs oyuncularının beden dilleri değişmişti, hayal kırıklığı ve kızgınlık yüzlerinden okunuyordu. takımın kimya olarak büyük badire atlatmak zorunda kalacağı bariz ve bu maça nasıl çıkacaklarını merakla bekliyorum. son serbest atışı kaçıran hill ve dökülen clarkson da baskı altındalar.
  aynı şekilde ilk maçta istedikleri mesajı veremeyen warriors için de gergin olabilir bu maç. durant lebron'a hiç bulaşmak istemiyor gibiydi bu kötü işaret. ıguadala yokken lebron'la eşleşebilecek adamlardan biri olması şart. rockets serisinden sonra durant extra olarak tekrar kendini ispatlamalı üstelik.

  ıki takım da 4 yıldır birbirleriyle seri oynamaktan düşman kardeşler konumunda. yapabilecekleri taktikleri biliyorlar. o yüzden mesele uygulamaya ve psikolojiye kalıyor.
 • cavs'ın kazanacaği maç.
 • cavs'ın o jr smith skandalından sonra bu maça motive olması biraz zor olacak gibi...

  özellikle lebron'da bir bezmişlik olur mu bilemiyorum... çünkü adam "ben 50 sayı da atsam bizim bu gerizekalılar yine bok edecek benim emeğimi" diye düşünebilir... hevesini siktiler resmen adamın...

  tyronn lue biraz vizyonlu bir coach olsa radikal bir karar alıp taze kan olarak calderon'lu, cedi'li bir rotasyon yapıp bu havayı dağıtabilir ama lue'dan bunu beklemek imkansız tabii...
 • ilk maçın ardından nba yönetimi normal sürenin son iki dakikasındaki hakem kararları hakkındaki raporunu açıkladı. bun rapora göre üç önemli şey ortaya çıkıyor.

  ilki, kaçan son serbest atış sırasında draymond green'in boyalı alanı ihlal etmesi. hakemler atışı tekrar ettirmeleri gerekirken bu konuyu kaçırmışlar. belki de rebound'ı jr smith aldı diye görmezden geldiler ama nereden bilsinler ki elemanın skordan haberi yok. karar hatalı ve büyük ihtimalle cavs'a galibiyete maloldu. tabi üçüncü atışın gireceğini ve warriors'un kalan sürede sayı bulamayacağını farzedersek.

  rapordaki ikinci önemli detay, 12.1 saniye varken draymond'ın lebrona yaptığı ve verilmeyen faul. orada faul verilse büyük ihtimalle lebron iki atışı da sayıya çevirecek, ancak warriors'a rahat bir hücum süresi kalacaktı. hakemler faulü görmeyerek cavs'a kalan süreyi istediği gibi kullanma avantajı verdiler.

  evet gelelim üçüncü ve en önemli konuya. nba yönetimine göre kd-lebron çarpışmasında verilen kararların tümü doğru. iki hakem ilk anda farklı yorum yapıyor. biri faulü lebron'a diğeri kd'ye veriyor. sonrasında lebron'un yasak alanda olup olmadığını görmek için kamera görüntülerini inceleme hakları var. lebron'un yasaklı alanda olmadığını görmelerine rağmen blok faulü yaptığına kanaat getiriyor ve kararı ona göre veriyorlar. kurallara göre buna da hakları var. nba hakem komitesi de bu kararların hepsine katılıyor ve kurallara uygun olduğunu söylüyor.

  zaten dünden beridir amerikan medyasında faulü lebron değil kd yaptı diyene rastlamamıştım. herkesin derdi hakemler yanlış kararlarından nasıl dönerler sorusunun cevabıydı. onu da almış olduk. tabi o soruyu soranların derdinin adaletin yerini bulması değil, seriye heyecan gelmesi isteği olduğunu biliyoruz, ama nba kurallarını bilmeyen türk izleyicilerinin kafalarını karıştırmış oldular.

  bir de, burada herkesin ağladığı ama amerikada sözü bile edilmeyen diğer pota altındaki pozisyon var. lebron faul istedi diye türk izleyicisi pozisyonun faul olduğuna kanaat getirip isyan etti, ama nba olup bitenin faulle uzaktan yakından alakası olmadığını görmüş ki konu hakkında raporda tek satır geçmiyor.

  alın bu da haberi:

  draymond green should have been called for foul, lane violation, league says

  ikinci maça gelirsek, cavs'ın bu moralsizliğiyle, bir de iguadala'nın dönüp lebron'un verimini bir ölçüde de olsa düşüreceğini düşünürsek, warriors'un kazanacağını görebiliriz. ancak kd'nin formsuzluğu sürerse 3. ve 4. maçlar warriors için kolay geçmeyecek.
 • link var mı link ?
  edit: maç yarın arkadaşlar pls.

  yarın şu saatlerde link bekliyorum yine de :)
 • 2-0 olsa bile,reytingdi,reklam geliriydi,prestijdi carttı curttu derken 2-2'ye getirilecek seri olacaktır.

  kısa kesim olursa (2007 4-0) "squidward" adam silver bunu beğenmez. uzattıkça uzatır seriyi, 7'ye bile gider diye düşünmeden edemiyorum.
 • lebron reisin 47 sayı 11 ribaund 10 asist ile oynayacağı maçtır. maç sonucu da 103-98 clevelandın olacaktır.

  back to the future 4 çevircem önümüzdeki hafta. almanac elimde.
 • ilk maç gibi çekişmeli geçmesini istediğim, gsw ni 2-0 yapacağı serinin ikinci karşılaşması. tsi 03-00 da.
 • klay thompson ve andre iguodala nın şüpheli durumda olduğu, tristan thompson un ise kavgada tahrik edilen taraf olarak beklendiği gibi ceza almadığı maçtır. ilk maçta efsane oynayan lebron james yorgunluğu atabildiyse yine iyi bir performans ortaya koyacaktır. bakarsınız bu sefer cavs iyi bir hücum ve savunma gösterisiyle kazanabilir de. ilk 5 e çok iş düşüyor.

  yine de favori evinde warriors elbette. kaybettikleri an seri 3-1 bile olabileceği için açık vermemeye çalışacaklardır.