• "the future is maslak"lı reklamları mide bulandırıcı. fütüristik uçakların, trenlerin arasında heybetle yükselen beton yığınları. ütopyaya/gelecek tahayyülüne bak lan.
  • otoparkı günlük 120 liraya çıkarmış soyguncu kurum. böyle şark kurnazları yüzünden millet iyice zıvanadan çıkıyor. o kadar çalışanın olduğu bir yerde böyle bir rezilliği nasıl yapabilirsin yani akıl almaz.
  • bugün gördüm ve hayran kaldım. bence istanbuldaki en iyi avm olabilir özellikle food court açısından.
  • sıcak yaprak sarma nın satıldığı “hünkar lokantası” nı bünyesinde barındıran avm ye benzer yapı
    bir terkedilmişlik var sanki
    daha iki aydır tanıyorum
    büyük yatırım yapılmış ama değerini bulmamış görüntüsü var
    ofise gelen misafirleri ağırlamak için birebir
    ama her gelen konuk burası hafta sonu nasıl işmyapıyor diye soruyor
    türk lezzet müzesi diye iddialı bir bölümü var
    ali muhiddin hacı bekir bile var
    malum türkiye nin en eski şekercisi , firması, şirketi, oluşumu, kurumu ne dersen de çünkü kuruluşu 1777

42 ismi biraz kezbanlık katıyor

yeni edindiğim bilgiye göre

yakınındaki mit binası nedeniyle
    yabancı kişilere satışı yasak olan residance ta 1 milyon civarı olan daire fiyatları
    kısıt kalkınca 3 milyona fırlamış
  • alt katta ki çiğ börekçi muhteşem, mantıda var sanırım yolunuz düşerse orada çiğ börek yemelisiniz,macro center da mevcut ayrıca starbucks
  • kisa bir sure once burada calismaya basladim, ilk etapta kocaman plazalarla oto sanayiyi yan yana gordugumde baruthane pilavcisinin hazirladigi tabaklara benzetip biraz midemi bulandirmisti. zaman gectikce guzelliklerini de gormeye basladim, daha once bahsedildigi gibi avm'sinde cok mustesna restoranlar var. bir de hangi camiden geldigini bilmiyorum ama bir muezzin abimiz mukemmel ezan okuyor, ezan vakti isi gucu birakip ofisin camini acip dinliyorum o derece.
  • rawsters önünde duran köpeğin (johnny) saldırganlığının artmaya başlamasıyla, içine girilmekte zorlanan bir yer olmaya başladı burası.

bu güzel canlının orada durması çok yanlış. köpek doğal olarak o bölgeyi koruma alanı olarak belirlemiş. ve geçenlere havlamaya başladı artık. elinde torba olanları vs. hiç pas geçmiyor.

konu hakkında bir şeyler yapılmalı artık.
  • maslak ahi evran caddesi üstünde konumlanmış tipik bir türk projesi. konumunu haritada görmek isterseniz buyrun.

altyapının kötü olduğu, her yağmurda sorun yaşayan, trafiği 4:30'dan sonra başlayıp 6'ya 7'ye kadar devam eden, hatta bazen zamansız tıkanan, zaten kapasitesinin çok üstünde (ki kimi henüz boş) plazaya sahip bir lokasyonda yapılmış, at sikinde kelebek gibi duracak bir proje. buraya tek kuruş verenin aklını sikeyim.

panorama görünümü de şu şekilde
  • maslak 42 olarak da bilinen istanbul'un maslak semtindeki yeni kurulan bir yaşam merkezi. daha çok bir avm gibi görülse de, aslında ofislerin yanında rezidans ve dairelerin de olduğu komple bir yaşam merkezidir. henüz kurulma aşamasında olan tesis, daha şimdiden macfit, starbucks ve benzeri kurumlara ev sahipliği yapmaktadır. ileride burada birçok kaliteli restoran ve mağazanın da açılacağını tahmin ediyorum.

http://42maslak.com/
hesabın var mı? giriş yap