• şuradaki yazılanların iyi okunması lazım, girilen entry'lerin yani. hani sorup duruyorsunuz ya adamlar nasıl yüzde 50'yle tek parti iktidarı oluyor, o sizin satır aralarınızda saklı. sizin elitist tavrınızda. aynı şeyi mini etekliye yapsalar alenen karalayacağınız o yazılarınızda, zihniyetinizde saklı her şey. aleviye servis açmayan esnafa nasıl topla gürzle saldırdıysan, başörtülüyü mekanına almayan adamı canhıraş savunmanda yatıyor her şeyin özü..

bir sonraki seçimlerde -yerel/genel- sizin yüzünüzden kazanacak akp. aslında hiçbir şey yapmasına gerek yok bundan başka iktidar partisinin. siz varsınız ve bu akp için bulunmaz nimet.. devam edin, ne diyeyim..

illa tanım isterseniz de müşterisi alevi olduğu için servis açmayan müessese kadar suçlu müessesedir. hayır, mekanı da biliyorum; kaç kere gidip yemişliğim içmişliğim var. neyin kavgasını ya da neyin kaygısını veriyorsun ki kardeşim?. manzaran güzel işte, cihangir'in en güzel yerlerinden birisin.. neyse, talihsizlik diyelim. ben yine gideceğim bu mekana, buraya girip yazmamın nedeni zihniyetin nasıl olduğunu anlatmak kendimce..

edit: imla
  • alkollü bir mekana o hanımların gitmesi zaten uygun değil bu biiirrrrrrrr...

mekan sahibi yada yetkilisi, o mekana istediğini alır, istemediğini almaz bu ikiiiiiiii...

iştetmenin böyle bir hakkı var..

hadi şimdi dağılın..
  • merak ettigim bir mekandi. yarrrak giderim bundan sonra. etrafımdaki herkese de söyleyeceğim.
    (bkz: kotu reklam cabuk yayilir)
  • "cezasi 3 yildan basliyo, biliyosunuz di mi?"

rezervasyonlu dahi gitseniz alinmamaniz gerek ya bu kafayla.. neyse.

hadi bakalim, magduriyetiniz ve tehditiniz hic bitmez artik.
  • müşterinin, estetik ve göz zevki açısından önemli olan kıyafetine göre içeri alınmaması ile "dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasî düşünce, felsefî inanç, din, mezhep ve benzeri sebeplerle ayırım"cılığı birbirine karıştıran ve tck'ya göre suç olduğunu belirtmiş sözlük avukatlarını görmemizi sağlamış mekan. bir de dikkat edin video'nun son dakikalari da kesilmiş, mekan sahibinin konuşmasını dinleyemiyoruz.
  • mevzu eğer başörtüsü dinine inanıyor seviyesindeyse, aynı adam da pekala başörtüsünün günah olduğu bir dine inanabilir ve kendi işletmesine sokmayabilir. buradan anlayacağımıza göre " dalyaraklık" esnek bir müessese, nereye yaslanacağı belli olmuyor.

akşam manzarası güzel mekandır ayrıca. ^_^
  • bundan 4 sene önce teyzemin doğumgünü sebebi ile brunch için öğlen saat 12 ye kadar kapattığımız mekandır.
    bu iş şu şekilde oluyor: mekan ile anlaşılıyor, saat 12-1 e ye kadar kapalı olan kısıma başka kimseyi almıyorlar. o zamana kadar aile efradı ve dostlar yaklaşık 25-30 kişi brunchımızı yapıyoruz. saat 12-1 den sonra başka müşterileri alıyorlar.
    malesef son 10-15 senedir çok derin bir aşağılık kompleksi oluştu, taşradan gelen ailelerin çocukları yol yordam bilmemelerinin yüküne bir de bir kısım laik kesimin kendilerini nispeten hor görmeleri ile bu şekilde saçmalıklarla daha çok karşılaşmaya başladık.
    5. kat, kendisi ile anlaşıp belli saate kadar özel hizmet vermek için tüm müşterilerine açıktır, yeter ki para konusunda anlaşın. isterseniz sohbet bile düzenlersiniz. o sohbet olurken de dışarıdan adam almazlar bir saate kadar.
    malesef bu tür hareketler diğer teseddürlü insanların üzerine "cahil, taşralı" gibi kötü yaftalar yapışmasına sebep oluyor.
  • herşeyi geçtimde bunun cezası 3 yıldan başlıyor diyo. neyin cezası birde onu açıklasalar. almak istememiş seni dükkanına bundan sonra gitmezsin sende ya da duyurur boykot edersin falan ama bunun cezası 3 yıldan başlıyor ne demek. sonuçta kadının kendi yeri seni herhangibir kamusal alanda kendi yetkisi olmayan bir yere almamış değil ya da hakaret etmiyor.
    (bkz: geçen yine mağdurum)
  • zamanında eski kız arkadaşımın beni yemeğe götürdüğü mekan. manzarasını ve yemeklerini çok beğenmiştim. o zamanlar öğrenciliğimin en fakir yıllarıydı ve kız arkadaşım çalışıyor iyi de kazanıyordu. benim onu bu tarz mekanlara götürmem mümkün olmadığından o beni arada davet ediyordu. bense onu ancak uçan eve falan götürebiliyordum. sonra o yurtdışına yerleşti ve bunlar birer güzel anı olarak kaldı.

he türban falan da umrumda değil sen türban diye mekana alınmamışsın ben sırf erkeğim diye bazı barlara giremiyorum.
hesabın var mı? giriş yap