• türkiyede yasal olarak araç sürmek için belirlenen maksimum kandaki promil oranı.
  • araç sürmek için belirlenen maksimum kandaki alkol oran ölçü birimi. ayrıca 1 kadeh rakı,votka veya 2 bardak birada bulunan oran.
  • yargıtay'ın yeni yakın bir kararında kanunda belirtilmediği için hukuksal açıdan geçersiz olduğu kaydedilen alkol sınırı...
  • iki bira ya da iki kadeh şarap veya 1 bardak rakıya eşdeğerdir hemen hemen
  • icilen 2 biranin * akabinde girilen cevirme neticesinde 2 biraya tekabul etmedigi * ortaya cikmis oran. 2 biranin uzerinden yarim saat gecmisken cihaz 17 promil alkol olcmustur.
  • 50 promil alkol çok yüksek bir miktardır.trafikteki sınır 0,50 promildir.
  • bildiğim kadarıyla mesut süre'nin yeni podcast projesi. fazlı polat ve anlatanadam ile yaptığı meksika açmazı epey başarılı olmuştu. bu sefer de rabarba'da muazzam bir tempo tutturan zeynep atakül ve elif gizem aykul ikilisini yanına alacak. ne zaman yayınlanacağı meçhul şu an, bekliyoruz bakalım.
  • söylentilere göre 2 bira ya da 2 kadeh şarap ya da bir duble rakıya denk gelen miktar olduğu iddia edilir. tabiki de bu kişiden kişiye, üzerinden kaç saat geçmesine göre değişir.

ben de merak eder, araç kullanacağım günlerde hep tırsa tırsa içerdim. dün merakımı giderdim.

2 bira ve üzerinden 2 saat geçmesi bende 0,45 promile denk geliyormuş. polis abimin alkol metresine zeval gelmesin, artık ne olduğumu biliyorum.

ama siz yine de hiç içmeyin. direksiyon başında tertemiz olun. zira 0,45 sonucunu görene kadar içe doğru sıçarken ben de bu kararı aldım kendimce.
hesabın var mı? giriş yap