• rabatockni ne lan?

adını bile yazamıyorum.

bu adamların en büyük hobisi, böyle adı bile duyulmadık adamlara elenmek.

ben artık şaşırmıyorum trabzonspor adına.

adamlar da bir kere vizyon yok vizyon.
  • babamın doğduğu yerin makedonya'da olması sebebiyle sonucuna sevinme hakkını kendimde bulduğu maç.

e tabi bu sonuç tüm trabzonspor camiasına müstehaktır...
  • quaresmanın vuruş tekniği ismi gibi bir takımın trabzonsporu elemesidir özetle.

dram.
  • kimse farkında değil sanırım ama son 2-3 senedir beşiktaş dışında hiçbir takım abrupa da puan dahi alamıyor, trabzon artık başakşehir gibi bi takım olmuş hala fener in şampiyonluğunu aldığı yıla takılmış kalmış bir adım ileri gidememiş, gs de kafayı fenere takmış 4 yıldız mancini t-shirt olaylarına dalmış. türk futbolunun hali içler acısı durumda yazık..
  • başlığı 6 ağustos 2015 türk futbolunun özeti şeklinde değiştirilebilecek olan maç. sadece trabzonspor'un değil, türk futbolunun ne halde olduğunun ve nasıl yönetildiğinin güzel bir sunumu olmuş.

golde bariz bir şekilde hatası olan onur kıvrak'ın yıllık ücreti kadar değeri olan bir takıma elendi bugün trabzon. burada onur'un aldığı parayı eleştirmiyorum, kalecidir hatalı gol yer. ama o golü yemeden önce senin skoru 2-0, 3-0 gibi durumlara getirmen lazım arkadaş. rakibin bütçesi belli, yapabilecekleri belli. ulaşabilecekleri en büyük başarı belki de bu turu geçmek. ama onca transfer yapıp, milyon euroları saçıp kendi evinde bir de 10 kişi kalmış olan takımı yenemiyorsan, bu açık ve net rezalettir.

rakip takımın tek olayı sınırlı olan yeteneklerine rağmen bir sistem kurmuş olması. adamlar maçın başında da birkaç pozisyon bulmuştu, geçen maçta 1-0 önde olduklarında da. mesele sadece onur'un hatasında değil yani. oraya gelene kadar pek çok yanlış şey vardı, maalesef hatalı bir golle sanki olay sadece onur'un suçuymuş gibi gözüktü. halbuki alakası bile yok. geçen maç skor 2-0 olabilirdi, bugün ilk 20 dakikada yine bir gol bulabilirlerdi.

artık herkesin oturup neyi yanlış yapıyoruz diye düşünmesi lazım. olayın çok para harcayıp oyuncu getirmek olmadığını görmek lazım. bugün eleştirilen cardozo daha 2 sene önce fenerbahçe'yi yarı finalde eleyen golü atmıştı ve gerçekten müthiş oynuyordu. bunun da sebebi benfica'nın sisteminin onun üzerine kurulmuş olmasıydı. eğer cardozo'yu alıyorsan benzer bir sistem kuracaksın, öyle sadece isimle hiçkimse bir iş yapamıyor.

ha, sadece trabzon'un mu durumu böyle? hayır, bursaspor da geçen 2 sene birbirinden iddiasız takımlara elenmişti. iddiasız diyorum sadece, "kötü" diyemiyorum. onlar kötü takımsa, onlara elenen bizler neyiz? daha bugün valencia ozan tufan'a 6 milyon euro önerdi. o 6 milyon euro bugünkü takımı da, geçen sene elendiğimiz takımların da çoğunu satın alır. gerçekten içler acısı bir durum.

bir şeylerin değişmesi gerek, bunu hep söylüyoruz ama kimsenin bir adım attığı yok. olacağa da benzemiyor. elindeki potansiyeli en kötü biçimde harcayan ülke olabiliriz. düzgün bir altyapımız olsa ne oyuncular çıkar bu memleketten, ama yok. düzgün bir bütçe kontrolüyle ne sistemli güzel takımlar kurulur, o da yok. bakalım nereye kadar gidecek bu döngü.

edit: imla
  • m'bia'nın çabasına yazık oldu. maçın özetini istek bakımından şöyle açıklıycam; uzatmalar oynanıyor, maç 1-1, trabzonspor atak yapıyor ve kaleye atılan şut auta gidiyor; ceza sahası içindeki bütün futbolcular arkasını dönüp giderken m'bia, kendi şutunu atıp yere düşmesine rağmen gidip topu alıp kaleciye veriyor.

yanlış anlamayın bu adam daha ilk resmî maçına çıkıyo burada hee. ve adamın türk takımlarının bir yerlere gelmesini istemesi gibi bi' çabası yok. ilk paragraf şekil a... burada amacım diğerlerinin hakkını yemek değil, olması gereken şekle vurgu yapmak.
  • (bkz: #53828650)
  • 2010-2011 şampiyonu trabzonspor :d
  • kendisini dünyanın merkezinde zanneden anadolu insanının, lokal bir numunesi olan şehrin takımının normal olan sonuçla karşılaştığı müsabaka.
    dün fener, bugün başakşehir ve trabzon.
    yarın diğerleri.
    gerçekçi olamadığımız sürece, asla başarılı olamayacağız. hayalle,hava gazı ile ancak 40 yılda bir saman alevi gibi başarılar ancak elde edilir.
    siz hala uyuyun. kadıköy boğasıymış,fırtınaymış,aslanmış,timsahmış.
    papua-yeni gine'den hallice bir ortadoğu ülkesiyiz. amatörde olsa spor yapıldığına şükredin geçin.
hesabın var mı? giriş yap