• eski yazarlar ali bulaç ve şahin alpay, 8 yıl 9'ar ay hapis cezasına,
    yazarlar mümtazer türköne ve mustafa ünal'a ise 10 yıl 6'şar ay hapis cezasina,
    8 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırılan ahmet turan alkan'ın da tahliyesine karar verilmistir.

mumtazer turkone’ye iyi hal indirimi uygulamamislar.

egilip bukulmeden dik durmanin diyeti budur. milyonlarin bel bagladigi omurgasiz korkak muharrem ince daha secim sonuclanmadan demokrasi kazandi diyip, ertesi gunu chp genel baskanligi icin kulise baslarken, su mert insanlar yillardir “bunlar fasist, bunlar diktator” dedikleri icin hapisteler.

cemaat medyasi tutuklanirken alkis tuttunuz, oh oldu dediniz,ergenekon, balyozda suclu-sucsuz ayirt etmeden herkes masum dediniz, cunku “sizden olan suclu olamazdi” oysaki o zaman da fasist istedigini tutuklatiyordu, simdi de istedigini tutuklatiyor. masum dediginiz vatan hainleri (ahmet zeki ucok gibi), 15 temmuz darbesinin faillerinden oldu, adaleti yerle yeksan eden hsk ihrac kararlarini darbeden once hazirladigini bizzatihi tvde soyledi, sustunuz, kilicdaroglu bu tiyatro darbe dedi, istemediginiz icin inanmadiniz, cunku cemaat hak hukuk adalet gozetilmeden yok edilmeliydi. gordunuz secim gecesi isik gormus tavsan gibi tvlerde anadolu ajansinin verdigi sonuclari, keske cihan haber ajansi olsaydi dediniz, oysaki bitmisti secim sonuclari 4 gun onceden, ntvde gordugumuz kadariyla. cemaat yargisi muthis degildi, beser sasardi ama kuran kursunda sabileri “badeleyen” hocalar serbest kalmiyordu, bir kereden bir sey olmaz denmiyordu, cok iyi biliyorsunuz, 17/25 aralik oncesi yargisina guven, su anki yargiya guvenden en az 10 kat fazlaydi. ali tatar’i katlettiniz dediniz, mehmet baransu “ali tatar’in bir kez bile ismi gazetede gecmedi” dedi, sustunuz. bugun onlarca ali tatar oldu hapislerde, oh olsun diyorsunuz. zalime alkis tutana, zulme oh olsun diyene, allah karsiligini hic sasmadan bu dunyada da ahirette de verecektir. “siz de turkan saylan tutuklanirken alkis tuttunuz” dediniz, turkan saylan o yasli haliyle elinde kelepceyle kanserli haliyle gunlerce gozaltinda tutulup sonra tutuklansaydi ben de “hop yasli kadina bu olmaz” derdim, fakat tutuksuz yargilandi ve beraat etti. su an ne mi oluyor? kadinlar dogumhanede doguruyor, polis kapida bekliyor, cocuk dogduktan birkac gun sonra hapse geri donuyor, annenin uzuntuden sutu kesiliyor, bebegine cay icirmek zorunda kalan annenin gosyasinda bogulun. ey siz zalimler ve zulme alkis tutanlar, zulme ugrayip hapishane koselerindeki masum bebeklerin ve cocuklarin gozyaslari mi degerlidir, yoksa su dunya uzerindeki herhangi bir maddi varlik mi? o gozyaslari ates deryaniz olacak, allah’in vaadi bu, sasmaz, hic supheniz olmasin.

simdi ne mi oluyor?
    teker teker tutuklanacak, sustugunuz surece nefes alabileceksiniz. bocek karar beyniniz yoktu, sevmediginiz kisilerin zulme ugramasina sessiz kalirken, herkese adalet diyemediginiz icin bocek gibi birinin ayaginin altinda ezilip gidecek yada korku icinde yasayacaksiniz. masumlara attiginiz iftira ve yalanlar da ahirette pesinizi birakmayacak.

hakki ve adaleti savunan herkesin allah yardimcisi olsun.

edit: ben yurtdisinda calisan ve yillar once kendini kurtarmis bir insanim, cok sukur. sizin kafanizda bir insan olsam, buradaki pek cok tanidigim zengin turkler gibi, turkiye umurumda olmaz, porsche mi alsam lamborghiniyi lease mi etsem diye kara kara dusunurum. hani su secimden sonra “ben senin icin ugrastim, asgari ucretli kardesim” akimi vardi ya, aynisi sizin icin de gecerli bana gore.
    fakat, yillardir suregelen bu hukuksuzluklar vicdanimi susturmuyor, dogdugum toprak diyorum. siz bana vatan haini diyip, fetocu diyip kufurler etseniz de ben degismiyorum veya konumum veya maddi durumum degismiyor. sadece masumlar icin adalet istiyorum. universitede beni pisligin icinden cikarip, universite okutan abilerimin hatri, onlarla on yili askindir gorusemesem de hala icimde. hepinizden daha az “fetocu” kalibina uyarim belki cunku 3-4 seneden de once gorustum o guzel insanlarla, sonra irtibatim olmadi. siz sorulari caliyor dediginizde ben gunde 10 saate yakin ders calisiyordum, eger bogazicini veya odtuyu kazanacak puani yaptiysan ve abilere gidiyorsan, soru calmis oluyorsun size gore, degil mi?
    allah nasilsa baki, oyleyse ne gam...

edit 2: emniyete bildirmis bir yazar. tesekkurler. tarafimiz belli olsun. ben firavundan, nemruttan, yezidden yana degilim. yanlis anlasima olmasin, ergenekon, balyozda haksiz yere masumlari tutuklayan ve 15 temmuzda millete kursun sikanlarin da tarafinda degilim. onlar allah’a havale.

edit 3: teror orgutu propagandasi yapiyormusum, bunu demek, hakki hukuku savunan teroristtir demektir. ıste size yakisan da bu. o yuzden hakliyim, o yuzden ayaktayim. hayat sizin klavyenizden akan leslerle yon bulsaydi, dunya zift tarlasi olurdu.
    bir de okuma ozurlu var, mertce fetocuyum diyecekmisim. sen suzme bir salaksin birader, harcadigin elektrik israf.

edit 4: kufur muptelasi degilim. bunlari kufur yemek icin yazmadim. yazdiklarimin hepsi uluslararasi hukuka uygun. ızlediginiz medya(zift ve yalan medyasi) ne derse desin, dunyanin demokrasiye sahip hicbir ulkesi bu darbeyi cemaatin yaptigina inanmiyor, cemaatin icinde, rte nin bilgisi dahilindeki bir klikin yaptigina inaniyor.
    kumpasmis, askeri okul ogrencilerinin atilmasiymis, sinav sorularinin calinmasiymis... takip ettiniz mi bu davalari? cemaat mi yapmis bunlari? yoksa cemaatin icindeki cikarcilar mi? kermes duzenleyen kadinlar mi yapmis darbeyi yoksa ogrencilere burs verdigi icin tutuklanan yasli dedeler mi? hic soylemezsiniz, ahmet zeki ucok da cok vatanseverdi, mahkemede pezevenk oldugunu itiraf etti, ne oldu? utandiniz mi? hayir. pkk nin azittigi doneme bakin, o zaman da mi ordu cemaatin elindeydi? yoksa cozum sureci oncesinde, kck operasyonlarini yapan donemin polisi ve askeri mi cemaatciydi ve sonuc alindi? siz vatanseverleri iceri tiktiniz ve tikanlara alkis tuttunuz, layik oldugunuz givi yonetiliyorsunuz.
  • ya mümtaz'er kardeş çok rahat konuşuyordun?

(bkz: bıldır yediğin hurmalar)
  • zaman "gazetesi" yıllarca hedef gösterdi, alkış tuttu, mezardakiler bile oy kullansın dedi.

onlarca insanın hapse girmesine sebep olanlara acımıyorum doğrusu. böyle bir paçavrada yazıp sonra da "ama hukuk ühühühü" diye ağlayanlar, beter olun...
  • oooo fetöcüler gelmiş, vatan haini it oğlu ite bak sen.

hala yazabiliyorsun sen ha.
  • hiç bir insan düşüncesinden ötürü mahkum edilmemelidir. insan öldürenler ile düşüncesi ne olursa olsun bu düşünceyi beyan edenler arasına kalın bir çizgi çekmek gerekir.

ajan olup olmadığı belli olmayan adil öksüz denen şerefsiz kaçıyorken hangi gazetede yazar olduğundan bağımsız, gazete yazarlarını hapse atmak aymazlıktır.

saat 3'de darbeden haberi olan ve buna tüm silahlı kuvvetler ile müdahale etmeyen ve sonuç olarak bu kadar insanın ölmesine sebep olan mit ve emniyet faildir.

eline bıçak bile almamış adamların terör örgütüne üye olmaktan yargılanması bile adaletin ne kadar ayaklar altına alındığını göstermektedir.

edit: mesaj kutumda bu entryimden dolayı bana söven arkadaşların dahi bu sövme eylemlerini ifade özgürlüğü kapsamında dile getirdiğini düşünüyorum ve şikayetçi değilim. bir düşünceye inanmak suç işlemek değildir, beni şu entrymden sonra fetöcü diye yaftalamaları fetöcü olduğumu göstermemektedir. suçu ifade edende değil, aksiyona geçirende aramalısınız.
  • ulan adi herifler ergenekonda balyozda yaptıklarınızı nasıl da şirin şirin gösteriyorsunuz attığınız iftiraları söndürdüğünüz ocakları unutmadık. daha 24 yaşındaki subayı tutuklayıp örgüt yöneticisi yaptınız 41 ay çaldınız sadece 24 yaşındaki bir genç subaydan diğerlerini saymıyorum bile şimdi siktirin gidin o amına koduğumun sümüklü vaiz bozması piçinizin yanına ya da gelin ülkeye ölene kadar çürüyün hücrede .

yüzsüz herif utanmadan sol kesimden destek bekliyor başka kapıya.
  • etme bulma dünyası işte.
    inşallah ömür boyu yatarlarda cenazeleri çıkar.
    bunlara acıyanları ve savunanlarıda fetöcülükten içeri atmak gerekir.
  • dik durmanin bedeliymis*

bu ulkenin genelkurmay baskanini, duzmece delillerle ( mesela eski windows surumlerin yuklu oldugu bilgisayarda bulunan yeni surumlu baska bilgisayarda yazilmis belgeleri delil sayip) teror orgutu lideri diye zindana attirmak mi dik durus? ya da ergenekonun kasasi diye tutuklanan kuddusi okkir’in hastanede bes parasiz vefat etmesi. ya da dur ali tatar var mesela iftiralara dayanamayip intihar eden. iftiralarla gorevden uzaklastirilan sehit yuzbasi songul yakut. sok mangalarinin askeriyede iskenceyle uzaklastirdigi binlerce genci ne yapacagiz?

“sizden olan herkes sucsuz ya, sahip cikmadiniz ya vs.” diye laf oyunu kasiliyor. erdogan’in turkiye’ye en buyuk katkisi feto’yu oyle ya da boyle sanik sandalyesine oturtmasidir. ozellikle de halkin gozunde.

ote yandan ne bu sinir yahu? bu arkadaslardan birisi o kurmaca delillerle insanlar dalga dalga tutuklanirken “darbecilet yagli kaziga oturtulsun” diyordu. 15 temmuzda bu yapilanmanin darbeci oldugu anlasildi. yine insafli davramis mahkeme.
  • (bkz: ayarını bozduğun kantar gün gelir seni tartar)

ne yüzle hala bu vatan hainleri savunuluyor gerçekten anlamıyorum. mert adamlarmış. ulan devletine sonuna kadar sadakatle bağlı vatansever askerlere kumpas kurup, sahte delil üretip, olmamış şeyleri sanki olmuş gibi haber yapan bu kişiler mi mert?!!
  • hakkına girdikleri insanların kefaretini ödüyorlardır. darısı diğerlerinin de başına.
hesabın var mı? giriş yap