• istanbul belediye başkanı ekrem imamoğlu az önce literatüre sokmuştur.

canlı yayın linki
  • senelerdir betonlaşmış olan alibeyköy'de ki nadir yeşil alanı önceki yönetim betonlaştıramadan temeli atılmayan törendir. bölgeyi bilen bilir, bir kaç tane futbol ve basketbol sahasının olduğu bayağı da yaşlanmış ağaçların bulunduğu çevre mahalle ve semtlerden insanların nefes aldığı bir parkın betonlaşmamasının önüne geçilmiştir.

edit : bahsettiğim beton denizi içindeki yeşil alan burası
    bildiğim kadarıyla burası ayrıca deprem toplanma alanı...
  • 1.5 milyar tl'lik tasarruf sağlandığı söylenmektedir.
    kaynak
  • önceki dönemlerde planlanmış olan atık su tesisine gerek olup olmadığına dair, itü’den alınan destekle de, yapılan araştırma sonucu böyle bir ihtiyacın olmadığı anlaşılmış.

1- istanbul’da kağıthane ve çevresindeki yerleşim birimleri üzerinden sular bu bölgeye aktarılıp temizlenecek. istanbul-maslak planında böyle bir ihtiyaç yok.

2- haliç koruma prensibine göre, atık su deşarjı haliç’e aktarılmamalıdır.

3- bu çevrede toplanan atık suları, yenikapı ve baltalimanı arıtma tesislerine aktarılmalıdır. bu arıtma tesisi, 2.5 milyon yeni kişinin atıklarını arıtacak kapasitededir. böyle bir artış da öngörülmüyor.

ekrem imamoğlu bu tesisin gereksiz olduğunu, haliç’teki kocaman bir yeşil alanı öldüreceğini ve ekonomiye en az 1 milyar 100 milyon lira zarar verecek.

imamoğlu da bu konuda bilinç yaratarak, istanbul’a zarar vereceğini düşündüğü bir şeye engel olmakta.

https://youtu.be/kj2ld-ijeyw
  • hasret kaldığımız şeyler. artık bi yere de temel atmayın. akp dönemi virüs gibi hızla heryere temel attılar. anasını bellediler istanbulun. bi durun amq. ekrem başkan ara ara temel atmama töreni yapıp, sevdiğimiz sanatçıları bu törenlere çağırmalı
  • troll'leri uzen toren...
  • " icraat yapma konusunda yetkinliğe sahip değilimin " allanıp pullanıp gezizekalılara yutturulmasından başka birşey değildir. belediyesi ak partiden chp'ye geçmiş bir beldede yaşıyorum ve " nasıl icraat yapılamaz ve yapılamayan icraatlara nasıl kılıf bulunur" u yakinen yaşıyorum. 17 yıllık ak parti belediyeciliğinden sonra kazanılmış bir belediye seçimi ertesi inanılmaz heyecana kapılan " yerel herşey çok güzel olacak tayfasının bayrak sallayanlarının" daha 1 yıl olmadan çok sevgili başkanları için " bu da hiç işi bilmiyormuş canım" dediklerini görünce içten içe gülüyor fakat ilçem için üzülüyorum. sonumuz hayr olsun.

not: ilçe belediye başkanımız 10 kasımda atatürk heykeli açılışı yaptı :)
  • tarihe geçecek bir davranıştır. başkan, akpartili seçmeni bile sevindirmiştir. ilk kez verdiğimiz paranın, taşa toprağa gitmediğine siz de sevinebilirsiniz akpartili seçmen kardeşler.
  • bazıları bu olaya çok üzülmüştür.
    çepleri dolacaktı ama olmadı, ekrem başkana ateş püskürüyorlardır.
    vur ekrem başkan, acayip sesler geliyor cukkacılardan
hesabın var mı? giriş yap