• daeş tipi saldırıya oldukça benzeyen bir eylemdir.
  • malesef 3 kişinin öldüğü söylenen saldırıdır.
  • ne acaip ya. öyle bi zamanda yaşıyoruz ki terör eylemlerinin bile bir moda sı var. bi oropuçocuğu çıkıp ses getiren bir eylem yaparsa bu eylemden ilham alan (!) başka ruh hastaları aynı şeyi kopyalıyor.

işin ilginç arabayla kalabalığa dalmak eylemi ülkelerim güvenlik güçlerinin aldığı nerdeyse tüm tedbirleri boşa çıkaran bi hareket ve bu fikri ilk bulan yüreksiz ortalamanın çok üstünde birzekaya sahip. ( sonuçta arabalar ve kalabalıklar heryerde. tamam artık yuruyuş ve toplantılarda barikat veya kamyonlarla tedbir alınıyor ama alalade bir günde silaha, planlamaya, organizasyona gerek kalmadan - bu sayede güvenlik güçlerinin radarından uzak durarak - böyle bir katliama girişmek dünyanın hemen her ülkesinde mümkün. )

dünyada yeterince terörist / terör örgütü yokmuş gibi bi de başımızaglobal şirketmantığıyla hareket eden hattaar gebirimleri:ve reklam/ propaganda departmanları` olan organizasyonlar çıktı.

sonumuz hayrolsun.
  • oha.
    yine mi lan yine mi. bi ara durmuştunuz orospunun çocukları.

sevinecek olan kim varsa şimdiden belasını sikeyim.
  • saldırgan kendini vurmuşsa büyük ihtimalle saldırgan aşırı dinci bir müslüman değildir. zira bunlar kendilerini bombayla patlatır intihar olmaz, ama çeker kafaya ateş eder intihar olur. sıfır bilgiyle yazıyorum, muhtemelen psikolojik sorunlu bir alman ya da göçmendir. kişisel bir eylem olduğunu tahmin ediyor, bunun da ötesinde umuyorum.
  • o kadar mülteci almanın bir sonucudur. kim bilir hangi kucak açtıkları mülteci terörist yaptı bu katliamı? bizim de bu kadar mülteci almamız hiç iyi değil.
  • almanya'ya üzülmüyorum diyen kişi, herhalde politikaları yüzünden devlete üzülmüyorum filan demek istiyorsun. anlayışla karşılamak istiyorum, insaniyet göstermek istiyorum.

yine de iki çift lafım var sana:
    almanya'da yaşayan halk mı karar veriyor o politikalara? sokakta öldürülen politikacı ya da karar mekanizmasından herhangi biri var mı, hiç oluyor mu?
    bütün hafta çalışan ve cumartesi günü alışveriş sonrası bir kahve içmek isteyen basit, sıradan, bir ailesi ve sevdikleri olan, senin gibi bir insanın ölümüne niye üzülmüyorsun?!?!?
    çok mu zor insan olmak??

size 7/24 pompalandığı gibi, tüm gündemi türkiye'ye kötülük yapmak, arkasından iş çevirmek olan bir ülke değil almanya.
    mantıklı insanların çok çalışarak bir de değil, iki kez kurdukları bir ülke.

terör herkese terör. acı herkese acı.

insan olun biraz.
hesabın var mı? giriş yap