• erdoğan, "tüm yargı dünyasına sesleniyorum, kanun sayfaları arasındaki maddelere değil vicdanınızın sesine kulak verin. hukuk eşittir kanun değildir." dedi.

https://youtu.be/lo2c55w7mgw
  • 11 ay sonra gelecek sesleniş, hele aralık gelsin konuşuruz.
  • haklı bir serzeniştir. bir insanın yüzüne asit atmanın bedeli 13 yıl hapis yatmak değildir. kesinlikle müebbet olmalıdır. hatta sırf bu şerefsiz alçakların özel olarak idam edilmesi gerekir. berfin adlı kızcağazın asit atılmadan önceki ve sonraki haline bir bakın dediğimi anlayacaksınız.
  • hukuk sisteminin çökmüş olduğunun net göstergesi. ben mi yanlış anlıyorum. kanunlar önemli değil diyor
    niye hukuk reformunda kadına, çocuğa, hayvana şiddet cezaları arttırılmıyor da vicdanlara bırakılıyor
  • tüm yargı dünyasına sesleniyorum, kanun sayfaları arasındaki maddelere değil vicdanınızın sesine kulak verin (bkz: sevim tanürek). hukuk eşittir kanun değildir (bkz: diploma).
  • vicdaninizin sesine kulak verin, vicdaninizin ne soyleyecegini ben soylerim.
  • habire khk cikaran asrin biyikli liderinin yargiya sitemi...

sen kezzap atana muebbet kanununu cikardin da hakim vermedi mi eyyy biyikli???

neyin şovu bu acep??
  • hakim ceza hukuku alanında kendi kafasına göre ceza veremez. sıkı sıkıya kanuna bağlı olmak zorundadır. bunun adı da "suçta ve cezada kanunilik ilkesi"dir.

türkiye cumhuriyeti anayasasının 38. maddesinin ilk fıkrasının ikinci cümlesi:
    "kimseye suçu işlediği zaman kanunda o suç için konulmuş olan cezadan daha ağır bir ceza verilemez."

bu da cesare beccaria'dan gelsin:
    "suçları önlemek istiyor musunuz? öyle yasalar yapınız ki açık, yalın, anlaşılabilir olsunlar. ... öyle yasalar yapınız ki, bunlar bütün insanlara eşitlik getirsin, kimi sınıflara ayrıcalık getirmesin; insanlar onlardan çekinsinler; insanları yalnızca onlar titretsinler. çünkü yasaların saldıkları korku kurtarıcıdır, insanları esenliğe götürür. oysa insanın insana verdiği korku her zaman yeni suçlar üreten bir kaynak olmuş; insanlara bela getirmiştir."
  • adam daha türkçe'yi zor konuşuyor ve bu adam bu ülkeyi temsil ediyor. derdini anlatacak kadar türkçe konuşan kişi medeni kanuna bok atıyor. daha ne diyelim. zaten kendisi gürcü de...
  • 1.arkadaş henüz 2020 yılına girememiş aslında aralık 2019 'dan seslenmektedir

2.hukuk eşittir tabi ki kanundur. vicdan kim? kime göre neye göre?
hesabın var mı? giriş yap