• ozbek kokenlidir, hekim olmasina ragmen turkistan cografyasi hakkinda derin birikime sahiptir; bu birikimini her turk aydininin okumasi kanimca elzem olan "degisim surecinde turk dunyasi" ve "cedidizmden bagimsizliga haricte turkistan mucadelesi" isimli kitaplarina yansitmistir.
  • cerrahpaşa'da genel cerrahi profesörü.
    ders çalışırken ahad hoca'nın anlattığı konuya geldiğiniz vakit, zihninizdeki atmosfer bir anda değişir ve notları onun ses tonuyla-vurgularıyla duyarsınız kafanızda, öyle bir sesi vardır. adam bildiğin hitap etmek için doğmuş, tabi ki politikaya atılacaktı, kim kaderinden kaçabilir ki? sonuçta kendisi eski devlet bakanıdır ve bu kimliğiyle de öğrenciler arasında magazinel olarak ayrı bir sohbet konusudur.
  • iyi parti’de siyaset yapan kaliteli ve saygın adamlardan biridir. türkiye’nin böyle politikacılara ihtiyacı var.
  • 12 yillik emegi, emir timur adli eseri yayinlanmistir.
  • iyi parti'den istanbul milletvekili seçilerek meclise dönmüştür.

bilgi birikimi ve devlet adamlığı tecrübesine çok ihtiyaç duyulacaktır.
  • türkiye büyük millet meclisi 21. dönem milletvekili
    abdul ahat andican, istanbul
    afganistan - 1950, hacı yoldaş, hacire - istanbul üniversitesi cerrahpaşa
    tıp fakültesi, aynı fakültede genel cerrahi uzmanlığı - ingilizce,
    fransızca, özbekçe - genel cerrahi prof.dr., öğretim üyesi - istanbul
    üniversitesi cerrahpaşa tıp fakültesi genel cerrahi anabilim dalı başkanı
    ve öğretim üyesi - xx nci dönem istanbul milletvekili - devlet eski bakanı
    - evli, 2 çocuk.
  • teke tek' te yapılan söyleşide tanıdım kendisini. ne kadar derin bir bilgi birikimine sahip olduğu, doğu türkistan ile ilgili anlattıklarıyla o kadar belli ki. zevkle tarih dinletebilecek insanlardan. ayrıca, bilgilerinin yardımıyla o kadar mantıklı çıkarımlarda bulundu ki (örneğin çin'in geleceği konusunda) tarih ile ilgili tüm kitapları okumak istedim.
  • "osmanlı'dan günümüze türkiye ve orta asya" adlı güzel ve kaliteli bir kitap yazmıştır.
  • konuk oldugu bir programda büyük emek verdigi tugla büyüklügündeki kitabi emir timur üzerine konusmustur.

https://www.youtube.com/watch?v=kabxc5khyki
  • meral akşener'in kuracağı partiye katıldığı söylenen eski anap millervekili prof. dr.
hesabın var mı? giriş yap