şükela:  tümü | bugün
 • atari salonlarinin mudavimi olan ve asla cebinde jeton alicak parasi bulunmayan bucurlerin herhangi bir sahsin street fighter da yeniliyo gibi olmasiyla yanasarak sarfettigi kelam
 • atari salonlarında street fighter, mortal kombat, tekken gibi oyunlarda yenildiğiniz anda duyarsınız bu sözü. o salonun gurularından olan bir çocuk sizin yenildiğinizi, hatta feci şekilde dayak yediğinizi görmüştür, size yardım etmek istemektedir. (hayır, sizin jetonunuzla oyun oynamak değildir amacı, sadece iyiniyetlidir o)
 • bu lafi eden guru elemanı cok fazla reddedip sinirlerine dokunursanız, guru gider son parası ile bir jeton alır ve sizi evire çevire döver.
 • bu çocuklardan gıcık olanları iki kişi karşı karşıya oynarken de yenilen tarafa götürürler bu tekliflerini. sinir bozucu bir durumdur.

  ama bu geçiim mi abi çocuğu bilmemektedir ki öys senesindeki sta her dershane çıkışı uzun saatlerini o makinadaki o oyun üzerinde geçirmektedir. tekrar eden haraketlere (yıldız at, ooruken çek) karşı özenle hazırlanmış taktikleri mevcuttur. çocuk, kısa sürede teklifiyle yanaştığı vatandaşın jetonunu harcar. hemen ardından da vatandaş oyunda gördüğü haraketleri çocuk üzerinde uygulamaya girişir.
 • bide bunun geceyim mi abisi ? versiyonu vardir bunlar buyuk oldugu icin sen hayir ben oynucam desen bile seni ikna eder bak yenilirsem jeton vercem diyerekten bi jeton gosterir kucuk kahraman oyununu verir abiye sonra dayagi yiyip jetonu harcar tabe amacida odur zaten jetonu yakmak .atari sahibiyle anla$mali olanlar bile vardir yanip yanip git bi jeton daha al bu sefer geccem gibi cumleler kullanirlar kucuk olmaya gorsun gidip alir tabi .*
 • of mice and men'de lenny'nin george'a curly ile kavga ederken sorduğu soru.
 • atari salonlarinda ,dövü$lü oyunlarda yenilmek üzere olan küçük çocuklari kandirmak için söylenen söz.
 • bu lafla sinir edilen bunye daha sonra bardagı ta$ırsın diye a$agıdaki cumleye maruz kalır. ozellikle de yanınca ya da yenilince.
  (bkz: gecemiyosan geciyim)
 • bunun en kil versiyonu sizden buyuk birinin "abi geceyim mi" demesidir.
  evet deseniz: a- jeton gider, dayak atamazsiniz b-oyunu gecince, birak bunu da geciyim derler.
  hayir deseniz: a-jeton atip yenerler b- doverler c- jeton atip yenilip doverler.
  (bkz: deneyimden konusmak istenilmeyen seyler)*
 • 10-11 yaşındaki, boyu atari makinesinin konsol kısmına zor yetişen sinir bozucu veletilerin dakika başı yanınıza gelip söyledikleri cümle.hele bir de sf de amatörseniz,daha dhalsim i geçmekte zorlanıyorsanız bunların dilinden kurtulamazsınız.çeneleri de öyle düşüktür ki mübarek,dil otu yemişçesine kalıbınıza,yaşınıza bakmaksınızın aşşağılar sizi.sizin oyun oynadığınız her makineye musallat olur,konsol'un boş kısmındaki kol ve tuşlarla jeton atmadan hareket çalışırlar.en iyisi bir jeton verip defetmektir.