• sebit'in yaptigi ve microsoft/apple gibi $irketlerle ortakligin sozkonusu oldugu cok kaliteli i$ cikarilmi$ bir egitim yazilimlari projesi.. tahmin ediyorum batti.. (bkz: basarisiz pazarlama stratejileri)
  • oss'ye hazirlik ve tum lise derslerini iceren yaklasik 40 cdden olusan oldukca pahali bi yazilim, her sene guncelleyerek yeni cdleri yollarlar,
  • 99-2000 yılları arasında üniversiteye hazırlanmakta iken, "acil akademedyayla çalışmamız lazım hocam..." diyerek sınıftan ayrılıp, bilgisayar odasına girip deliler gibi moto gp oynamak için alet ederdik bunu. tabi o zamanlar diskette idi, dos ortamında idi oyun...ama daha eğlenceliydi bea...hani motosiklet duruyo binalar, ağaçlar yandan geçiyo...viraj yerine yolun monitörün sağına soluna kayması...perspektif...oy oy...pek güzeldi yahu...
  • her yıl güncellenmesine rağmen uzun süre windows 98 ile çalıştığı için bilgisayarımı yavaşlatmış, üstüne de biber olsun diye format atıldıktan sonra şifreleri tanımamıştı..
  • bir çok kişiye yanlış tanıtılmış olan eğitim seti,
    çoğu kişi onuda diğer eğitim setleri gibi vcd olduğunu sanıyordu, e doğal olarak o kadar para vcd setine verilmez diye düşündüler, oysa ki gerçekten en iyi dershaneden bile başarılıydı.
  • zamanına göre çok başarılı bir set idi. türkiye'de tam değeri anlanmamış ancak bildiğim kadarıyla japonya vs.. gibi ülkeler tarafından beğenilmiş bir çalışmaydı. yanlış pazarlama stratejisine mal olarak hayvan fahiş fiyatlara satıldı. daha sonra bir mantık çerçevesinde "vitamin" setlerini çıkarttılar.
  • demin durup dururken aklıma gelen, neredeyse 20 yıldır adını bile anmamış olduğum öss hazırlık eğitim yazılımı. hatırlıyorum; gerçekten çok başarılıydı, hatta biz tembel tayfayı bile ders çalışmaya ve test çözmeye özendirirdi.

bir de daha eskisi/dedesi; 1992, ilkokul 5, anadolu liseleri ve kolejler sınavlarına hazırlanıyorum, o zamanlar amiga'da test disketleri vardı, onlara da bayılmıştım..ne günler be.
  • zamanında çok ilgimi çekmişti. tekrar bulup yükleyeyim dedim. adından eser kalmamış. çok kaliteli bir çalışmaydı. özellikle içindeki hızlı okuma bölümü için tekrar yüklemeyi düşünmüştüm. ekran resmî ekleyeyim.
    görsel
hesabın var mı? giriş yap