• bir zamanlar benim kralice, arkadasimin basbakan olma hayallerimizi gerceklestirebilmek icin planladigimiz faaliyet. maalesef arastirmaya basladigimizda söyle bir sorunla karsilastik: ada satin alcak paraniz olsa bile*, adalarin vergileri o kadar yüksek ki - soyadiniz trump, gates, vs. diilse, ödemekte pek bir zorlanacaksinizdir. bu yüzden size hediye olarak bir adet ada armagan edilmek istenirse, kibarca gülümseyip - kosarak kacmanizi tavsiye ederim. satin da almayiniz, yaninizda götürceginiz üc tane esya secip, gidip usulca tatlinizi yapiniz. neymis kralice, basbakan olmak?
  • daha 2 gün önce aynı hayali kurdum. şöyle temiz güzel bir ada alıp güzel bir mimari ile üzerine spor tesisi, su fantazileri bölümü, minik bir havalimanı oyyhş.
  • yeterince param olursa bir gün yapmak istediğim şey. tabii şöyle biraz ıssız da olsa güzel olur. sonra sürekli rahatsız edilmeyelim.
    arada gidip kafa dinlemek istiyorum veya komple yerleşip walden tarzı bir şeyler yapabilirim.
    henry david thoreau gibi devam ederim yoluma.
    paralı düzene parayla karşı çıkmakta hayatın bir ironisi olucak ama onu da görmezden gelicem artık.
  • bir emlak dergisi satilik ada listesi vermisti de arasinda kendi ulkeni kurmana izin verilen adalar vardi, o zamandan beri hayalimdir. ayrica bu adalarin fiyatini belirleyen kimi etkenler elektrik su gibi seylerin ulasabilmesi ve kiyiya uzakliklariydi. kimileri alinabilecek fiyatlardaydi ustelik. ada buyuklugunde arsa almaktan farki o adada hic rahatsiz edilmeden tarzan gibi yasayabilmektir. evim evim guzel evim diyebilecegin en huzurlu yer olsa gerek. apoya ozenme nedeni iste. adam bedavadan kendi adasinda yasiyo biraz tutsaklik durumu var o kadar.
  • zengin ki$iliklerin parasıyla ne alacağını $a$ırması sonraada almaya yönelmeleri sonucu genellikle pasifiklerde sık rastlanan eylem*.
  • ada satın almak isteyenlere. fiyatlar $28,500 - $2,450,000 arası.

buyrun;
    http://www.escapeartist.com/…/islands_for_sale.html
  • jurassic park filminde john hammond'in iki kez yaptiği hayvani zengilik hobisi.
  • bir bahane bulup 99 yilligina adaninin ruhsatini almanin daha mantikli oldugunu bana du$undurten eylem.
  • tropik ve ıssız olanı makbuldür ve hayalimdir
  • ilerleyen surecte sozluk zirvelerine mekan yapacagim, avusturalya civarlarinda gozume kestirdigim minik adacigimi aldigim zaman ba$lik altina "i$te bu da bizim fakirhane" diyerek resminin url'sini ekleyecegim utopya.
hesabın var mı? giriş yap