• kalktı haberinden 5 dakika sonra ttnet tarafından browser ekranıma "kotan doldu piç, şimdi 3 mpbs den sürün bakalım ay sonuna kadar" şeklinde yansıtılan uyarısı ile karşılaştım.

lanet olsun böyle teknolojiye.
  • asıl adı adil kullanım noktası (akn) dir. türkiyem insanına anlatmazı zor olandır.

- bu pakete geçerek adil kullanım noktanızı 75gb'a yükseltebiliriz.
    - eeee huaaani sınırsızlı limitsizdi insanı kandırıyosuuz ayakta siki..!
    - ahmet bey...
    - nalet ossun sınırsız diyosunuz!
    - ahmet bey...
  • internetle çevirmeli internetle tanışmış olanları etkilemeyen kota.
    2005'te 128kb olan hızım 256'ya çıkınca call of'ta ping 100ün üstüne çıkmıyordu. gözlerim yaşarmıştı. hem gerçek hem de mecaz anlamda yaşarmıştı ama. günde 14 saat call of duty 2 oynuyodum.
    pompalı alana ezik der, bombaya adam alırdım. hayatımın bir senesi gitmiş olsa da güzel günlerdi.
  • dolandırıcılığın alasıdır. bilhassa maç yayınlarının, oyunların vb. internet üzerinden satın alındığı bir dönemde büyük saçmalıktır.
  • türkiye'de bir cümlede adil kelimesi geçiyor ise; o kurguda muhakkak bir adaletsizlik vardır.
  • limitsiz internet bağlantısına da uygulanan ve limitsiz interneti kotalı internete çeviren uygulama. bilgisayardan her hangi bir yayını seyretmeyi işkence çekme kıvamına getirmekte kullanılır.
  • kaldırılması zor olsa da btk tarafından 75gb'dan minimum 200gb'a çıkarılması gereken uygulama.

mayıs 2013 tarihinde 75gb'a çıkarılmıştı akk en son,
    ama 2 yılda köprünün üzerinden çok sular geçti,

o zamanlar youtube'da fullhd yayın bile bulmak zorken şimdi 4k videolar yayında.
    o zamanlar oyunlar 10gb ortalamayken şimdi 40-50gb'lara dayandı.
    facebook video kalitesini artırıyor, twitter video için çalışmalar yapıyor ve vine gibi video üzerine birçok uygulama çıktı.

kısacası 2 yıl önceki tüketimimiz ile bugünkü tüketimimiz arasında dağlar kadar fark oluştu.

kaldırmayacaklarını biliyorum zira aynı tarifeyi akk'siz 200tl lere satıyorlar.
    ama en azından şu 75gb ak'yi 200gb'a çıkarın da biraz nefes alsın insanlar be.

belki de btk'üzerinde şikayet yoğunluğunu artırmak şart,
    zira bu hemen hemen herkesin sorunu.

not: twitter'daki gay hesapları gündem yapmak yerine sözlüğü herkesi ilgilendiren bu konularda kullansak belki de daha iyi olacak "herkes için".
  • sinekten yağ çıkarmanın en güzel yolu.
    böyle uygulamaları ortaya koyanların kafası hiç çalışmıyo lan.
    akk sınırını aştığınızda hızınız adsl kullanıyorsanız 3 mbit'e indiriliyor ama kota aşım ücreti yok. eğer akk kalkarsa insanlar daha çok veri indirir, diskleri daha çabuk dolar. daha çok disk satılır. tabii ki devlet de buradan vergisini alır. al sana başka bir gelir kapısı. ama o vizyon nerdeeee...
    sırf bu kota yüzünden evimdeki bağlantı hala 1 mbit (akk yok).
  • adi kullanım kotası.

adil ne lan, siktir.
hesabın var mı? giriş yap