• iyilik yapayım derken adamın ölümün kucağına atıldığı 15 saniyedir.

yol veren arabaları ölümüne sağlayan minibüs adamı eziyordu az daha. yine yol veren arabalara arkadan toslayan araba da cabası.
  • (bkz: ahahahahahahaha)

ne yazayım oğlum ben şimdi buna.
  • o yol veren citroën ya adıyamanli değil ya da şu an bir daha yol vereni siksinler diyordur.
  • passat fren vs doblo fren. (ek anlamayan olmuş, minibüs fren yapmadan aniden sağa geçince,(solda gitmeleri yasaktır yüksek araçların da neyse) passat öndekini görüp frene asılıyor, arkadaki doblo frene basıyor, nereye basıyor aq araba kayıp giriyor.)

bu arada, trafikten okuyan varsa, kazanın ve her türlü trafik kuralının aq vesilesi ile hasarın bütün sebebi o minibüstür.
  • geçenlerde benzerini ankara'da yaşadım. birine yol verdim, adamın biri arkamdan ters şeride geçip beni sollamaya kalktı ve kadını biçiyordu. iyi ki erkenden fark etti kadın.

yani demem o ki bu sadece adıyaman değil, türkiye özetidir.
  • kasislerle dolu yolda bile yaşanan kazadır. adam iki kasis arası seni sollamak için gaza kökler önüne geçer. önüne geçer geçmez çıkan kasiste frene abanır. sonra arkadan çarptın diye sen suçlu olursun.
  • baba tarafından adıyamanlı birisi olarak bu kadar çok gülmezdim belki, yayanın geriye kaçışı böyle komik olmasa..

yabancı misafirlerime ilk söylediğim şeylerden birisidir: bu ülkede trafik işaretleri, kuralları vs. sadece birer öneri/tavsiye anlamı taşır, yayaya yeşil yanıyor filan diye sakın yola atlamayın..

güldürürken düşündüren 15 saniyelik görüntülerdir.
  • olaydaki esas sorun takip mesafesine uymamaktır. takip mesafesi etkili frenlerde dahi kazaları önlemek için var. burada fren yapanın da etkili fren yaptığını söyleyemeyiz. etkili fren yapsaymış, daha ağır sonuçları olurmuş.
  • girişin gelişmenin olduğu ama sonucun hiç de iyiye bağlanmadığı medeniyet çatışması.
hesabın var mı? giriş yap