• siyasilerin cevaplamadığı bir soru. sınır komşumuz değil, yani sınırın diğer tarafına atamayız. aynı zamanda afganistan'da devlet var bile sayılmaz, yani devletle anlaşma yapıp göndermek de zor. üstelik bize çok uzak ülkeler, bu insanları göndermek için kaç uçak gerekiyor kimbilir .gerçekten soruyorum, suriyelilerden daha radikal bu insanlar nasıl gidecekler?

edit: hemen gitmeyecekler diyenler gelmiş .daha geleli birkaç sene oldu, ne gitmemesi! gidecekler ama asıl mesele nasıl gidecekler?
  • bu ülkenin ordusu var. polisi var. bekçisi var. hepsi kendilerine tebliğ edilen görevi yerine getirip kaçak istilacıları toplayıp sınır dışı edecek. direniş gösterenler zorla toplanacak. silahla karşı koymaya kalkan vurulacak.

zafer partisi yönetiminde aynen böyle gönderilecek. emre uymayan personel memuriyetten atılacak. itirazı olan bm'ye gitsin avrupa insan haklarına başvursun. ingiltere gibi yapıp göndereceğiz. itiraz eden türkiye cumhuriyeti vatandaşı olursa onları da yanlarında bonus olarak göndereceğiz.
  • diyelim ki bir yol bulundu ve geri gönderilecek, afganistan ya da pakistan bu vatandaşlarının iadesini kabul etmediği takdirde ne olur bilen var mı? ya da öyle bir durum olabilir mi?
  • geldikleri gibi.
  • yunanistan sınırını açacaksın
    afganları surileri pakileri avrupaya göndereceksin.
    yunan askeri bunları vurdukça canlı yayında insanlık dramı olarak yayınlayacaksın.

--- spoiler ---

nüfusunun 5' te 1'i mülteci besleyen türk ekonomisi sonunda battı. daha iyi yaşam şartları için avrupaya gitmeye çalışan mülteciler yunan askeri tarafından öldürülüyor.
    --- spoiler ---

burdan devlette yetkililere söylüyorum. bak bu tarz propagandayı yapacak ingilizce bilen az biraz kafası çalışan adamınız yoksa ben gelir hallederim.
  • tarifeli thy uçaklarıyla. uçak paralarını da kendilerinden alacaksın tabi ki. yok öyle 3 kuruşa 5 köfte.
  • yallah ruandaya
  • bu yöntem de düşünülebilir.
  • kaçak çalıştıran işletmeye çökülünce iş bulamadıklarından gidecekler.

mesele afgan suri paki değil. mesele sigortasız çalıştırma. bunun rekabet edemez düz "vatandaş" işçi. hatta bu afganlar filan gitsin, bu düzeni devam ettirince gene fayda yok, yaşayarak öğreneceksiniz.
  • gitmeyecekler tabii ki.siz gideceklerine inananlardan misiniz.
hesabın var mı? giriş yap