• müslümanlar gelir şimdi beyler uzayın bence.

mağara ağzına gelen bir örümcek, çok kısa bir zamanda kapıyı ağları ile tamamen örttü. sonra bir güvercin, bu ağlara hemen bir yuva yaptı; yuvaya yumurtladı ve üzerine yattı. ve kapının önünde âniden bir ağaç yükseliverdi.

...diye devam eden cool story. 1500 sene öncesine göre güzel film senaryosu çıkardı. o dönem sinema sektörü kıymet bilememiş. başrolde de engin altan ağören.
  • iyi değil bu, biri 911 i arasın.
  • inançsız, deist, agnostik olabilirsiniz, başka bir dinin misyoneri de olabilirsiniz, elbette dini konularda tartışmaya da girebilirsiniz ki zaten bu ülkede siyaset-din-futbol hep konuşulan konulardandır, ancak özellikle hassas olan din gibi konularda insanların inançlarıyla dalga geçmek, aşağılamak çok rahatsız edici.

onların size saygı göstermesini beklerken, siz de onlara saygı göstermek durumundasınız, toplum önünde bu konuları gündeme getirirken.

rica ediyorum biraz empati.

gelen mesaj üzerine edit : benim dindar bir insan olmadığım zaten aşikar yazdıklarımdan anlamanız mümkün. sadece ekşi sözlük platformu gibi nadir hale gelen haber alma kaynağına dil uzatan akit gazetesi gibi şeyleri üzerimize salıyorsunuz bu sözlerinizle. en sonunda burayı da engelleyecekler o olacak, rica ediyorum yapmayın böyle.

gelen küfürlü mesajlar üzerine edit : ne yavşaklığım kaldı, ne radikal dinciliğim kaldı ne political correct'liğim. baya bir block'da aldım. bu yazdığımı göremeyecekler blocklayanlar ama yazayım, üzdünüz beni ama canınız sağolsun ne diyeyim.
  • korkulu rüyamdır. örümcekten de, örümcek ağından da tırsarım, evet.
  • içeride şizofren işlerin çevrildiği mağaradır.
  • spiderman'ın 1500 sene önce yaşadığına delalettir.
  • girilmeme sebebi örümcek ağının mukavemeti ya da güvercin saldırısından korkma değil, örümcek ağı olduğuna göre yakın zamanda içine giren olmamış düşüncesi olabilir mi?
    kısıtlı dini bilgimle aklıma kalan bu yönde.
  • ayi ikiye yarma gucu olmayan kisinin saklandigi magara.

ayi ikiye bolen de allah’ti, magaraya ag oren orumcege emir veren de, onlari kovalayanlarin gozune set ceken de. hz.muhammed sav. onun sadece kulu ve elcisidir.

mantik eksik olunca, nereden bakarsan bak anlamiyorsun iste. cok akillisiniz madem hadi ulkeyi yonetin? sadece salak, comar, hain der gecersiniz. onlardan farkiniz ateist olmaniz.

ateistler kendi isine baksalar ne guzel olacak. ınanmiyorsaniz inanmayin, size ne kardesim.
  • e be salak, e be mal, diyerek okuduğum entrylerin olduğu başlık. mağaraya girmeme sebepleri örümcek ağını geçememeleri değil, kuş yuvasından yada kuştan korkmaları değil. bu belirtilere bakarak mağarada kimse olmadığına kanaat getirmeleri.
hesabın var mı? giriş yap