• “kızım odana uğradım fakat seni bulamadım, bir zahmet sabah odanın kapısını açık bırak hale teyzen odanı toplasın, yoksa bir daha ki ziyaretimde üzerine basıp ölmenden korkuyorum”
  • “trafoya mı o kedi?”

anlamak için filozof filan olmak gerekiyor. burda şair paylaştığım kedi fotoğrafına istinaden ‘trafoya kaçan kedi mi o?’ demek istemiş. burada trafo kalbimi temsil ediyormuş. annem nasıl bir dünyada yaşıyor hala onu araştırıyorum.
  • '' oğlanın velayetini senden alıyorum. açlıktan fenalaşmış yavrucak. kumu da bok dolu.''

annemin kedimiz için attığı mesaj. kedimiz 8 kilo ve ne kadar verilse o kadar yer. ay çok yedim durayım demez. fenalaşan şey kedim değil mamaların fiyatları.
  • babamın canı kabak tatlısı ister ve annem yapsın diye eve koca bir kabakla gelir. ertesi gün annem kabağı alacak, tatlısını yapacak ama aklına evdeki şekerin az olduğu gelir ve aile whatsapp grubuna yazar:

anne: bu kaba yapacaksak evdeki şeker az.
    baba: hangi kaba yapacaksak?

bi' öğretemedik şu otomatik düzeltmeyi kapatmayı, suç bizde...
  • aile whatsapp grubunda annem küçük kuzenimin matematiğe kafasının çalıştığını yazıp, çocuğu övmeye başlar.

ben de saf saf aa ne güzel falan yazarken.

annem:

"bravanejidet sen kesirleri anlamayıp bizi çatlatmıştın, o dönem aptal olduğunu düşünüyordum."

teşekkürler anne..
  • cep telefonunun henüz yaygınlaşmadığı, sahip olanların da belinde bir takoz taşıdığı dönemlerde üniversitede öğrenciyken babam zarfla para yollamıştı. paranın yanında bir ufak bir kağıt parçasına yazılmış not vardı. yeğenimin doğuşunu müjdeliyordu, şöyleydi: "oğul erkek torun oldu.".
    kısa mı, kısa; mesaj mı, mesaj! komik mi? şimdi bakınca, komik... hala bir yerlerde saklarım :)
  • babamın gece 02:00'da diğer odadan attığı sms;

''fakirrr''

:(
  • bosluk.nasil.birakiyoruz.baban
  • babamla buluşup harçlık alacaktım.
    babam: para hazır, galeride buluşalım.
    dedim, mafya var bu işin içinde :d
  • annemden kardeşime sinirlendikten sonra öfkesini kusmak için bana iletilen mesaj:

-oğlunmu var derdin var erkek torun doğurursan seni evlatlıktan red edicem kararım kesin bak bi çaresine teknoloji ilerledi!!!

izinli gününde evde tek kalıp sıkıldığını tahmin ettiğim bir gün attığı mesaj:

-bugün günlerden giorgos dalaras(müziği de atmış bu mesajla). fazla sararsam kafanı şişirerim. sardım bile sto pa ka i sto ksanaleoooooooo
    *gün içinde belirli aralıklarla bu nakaratı yollamaya devam eder.
hesabın var mı? giriş yap