• düşürün düşürün, akla düşürün.

5 yıla kalmaz görürüz iskilipli atıf hoca eğitim ve öğretim yılı'nı.

her rengi boyadık fıstığı yeşil kaldı (fıstık fiyatları da uçmuş bu arada, hele toz fıstık gram altın gibin mübarek)
  • college of europe'da 1950'lerden beri uygulanan sistem. örneğin, 1950-51 yılı küçük prens'in yazarı antoine de saınt-exupéry yılı, önümüzdeki 2018-19 yılı ise erasmus programını teklif etmesiyle tanınan manuel marín gonzález yılıdır.
  • sadece başlığından anlaşılamayabilecek kampanya..

yani diyor ki; eğitim camiamızın hem mevcudiyet ve hem de ehemmiyet açılarından spor camiasından eksiği yok, fazlası varken ve dahi spor liglerine ait sezonlar hep göçüp gitmiş ünlü sporcuların isimleriyle anılıyorken, eğitim ve öğretim yılları, yani akademik yıllar için böyle bir şey neden yapılmasın?

ilki de, başöğretmen mustafa kemal atatürk için olsun hem de..

(bkz: 2018-2019 m. kemal atatürk eğitim öğretim yılı)

sanmam ama, böyle bir şey yapılabilirse bir taşla birkaç kuş birden avlamış olacak sistemin çarkları*..

o akademik yıla ismi verilen, tarihimizde kalmış, ama geleceğimizi aydınlatan şahısla ilgili yapılacak olan yıl içi etkinlikler, projeler, yarışmalar vs. sayesinde ezber yapmadan tanımış, bilmiş olup bilgilerine bilgi, belki de başkalarına olan ilgilerine ilgi katacaklar..

hadi bakalım, şunu ziya hocaya bir ulaştıralım sevgili suser’lar..
hesabın var mı? giriş yap