şükela:  tümü | bugün
  • özellikle 2000 sonrası akademik kariyer yapanlara saygı duyamamaktır.
    acaba kimin torpillisi diye düşündürür.
    her gün akademisyenler hakkında çıkan ilginç haberler de bu görüşümü perçinlemektedir.
  • saygı herkese gösterilmelidir.
    sadece akademisyene veya bir başkasına değil .
  • duymazsaniz duymayin, ama bu salakliginizi burada aciklamak zorunda degilsiniz.

ahlaki cokuntu icinde bir toplumun her kesiminde oldugu gibi akademisyenlerin de mesleki etige uygun davranmayan ve muhtemelen saygiyi da hak etmeyen cok uyesi var. ama sozlukteki doktor, ogretmen ve akademisyen dusmanligi nedense isini kotu yapan polislere, savcilara, avukatlara, muhendislere yayilmiyor. ben burada hic "hakimlere saygi duymuyorum, acaba kimin torpillisi diye dusunuyorum" diyen gormedim, ki 15 temmuz sonrasi hakimlerin ciddi bir kisminin birilerinin torpillisi oldugunu ogrenmistik.

daha iki gun once ceren damar'in durusmasi oldu. o da bir akademisyendi, ya da en azindan akademisyen adayiydi. turkiye'de her an oldugu gibi isini hakkiyla yapmaya calisan bir insan daha magdur oldu.

tanim: sen saygi duyma ayi
  • (bkz: burdur makü'de taciz skandalı)
    (bkz: arkadaşını asansör boşluğuna iten ar. görevlisi)
    son bir ayda oluşan gelişmeler görüşümü desteklemektedir.
  • aradan 10 gün geçmeden yine görüşüm perçinlenmiştir.
    (bkz: çorum'da profesörün doçente küfretmesi)
  • bir tık arttırayım "tiksinmek". odtü'den hatrı sayılır bir bölüm başkanı siyasi bir tartışma programına bağlanmıştı ulusal bir kanalda. seçim öncesi bir programdı. ülkede o kadar sorun varken ağzından dökülen ilk kelimeler "siyasiler bizler içinde zaman falan bişeyler düşünmüyorlar mı ehi ehi ehi" olmuştu. odtü bu ya! yuh! gel de saygı duy bu adamlara.