• saygı herkese gösterilmelidir.
    sadece akademisyene veya bir başkasına değil .
  • üniversiteyi nasıl bitirdikleri şüpheli ya da bir tanıdığının selamıyla bir şekilde maaşını almaya bakan ve kendine öğrencilerin 4-5 yılını kabusa çevirmeyi misyon etmiş (vakıf üniversitelerinde daha çok bulabilirsiniz) eğitim ve ahlaktan nasibini almamış içi boş insanlardır. bu insanlara saygı duymuyorum.
  • bir tık arttırayım "tiksinmek". odtü'den hatrı sayılır bir bölüm başkanı siyasi bir tartışma programına bağlanmıştı ulusal bir kanalda. seçim öncesi bir programdı. ülkede o kadar sorun varken ağzından dökülen ilk kelimeler "siyasiler bizler içinde zam falan bişeyler düşünmüyorlar mı ehi ehi ehi" olmuştu. odtü bu ya! yuh! gel de saygı duy bu adamlara.
  • ya siz bunların işe girmek için / kadro için çevirdikleri dalavereleri bir bilseniz, üniversite içinde birbirlerine çevirdikleri numaraları bir bilseniz, bırak saygı duymamayı her gördüğünüzde bunların yüzüne tükürürsünüz.

not: akademisyen olamayan ex-phd öğrencisi.
  • içlerinde çok kıymetli hocalar var. genelleme yapıp haklarını yemekte istemiyorum ama içim razı değil maalesef büyük çoğunluğun götü kalkık egolu tipler.
  • bende akepe'nin akademisyenlerine saygı duymuyorum. örnek: polis akademisi - mehmet şahin. bunların anayasa profesörü de burhan kuzu işte. neyine saygı duyacaksın?
  • bir meslek grubunun mensubu olmak sizi insani zaaflardan muaf kilmaz. insanlar her zaman 2'ye ayrilir; iyi ve kotu olarak. akademisyenmis, doktormus, polismis, muhendismis bunlar cok sonra gelen sifatlardir. dolayisiyla her meslek grubundan cikabilecek suc teskil eden olaylari hemen gizli karsi aktarimlar beslediginiz meslek gruplarina yapistirip icten ice oc almaya calismaniz olsa olsa acinasi olabilir.
  • bir insana sadece mesleği yüzünden saygı duymak zaten yanlıştır.
  • gayet doğal bir durumdur. bir insana akademisyen olduğu için değil, iyi insan olduğu için saygı duyulmalıdır. akademik camiada çok muhterem ve kiymetli insanlar olmakla birlikte, ahlaki zaafları çok yüksek, insani değerleri çok düşük ve egoları tavan yapmış tipler de vardır.
  • genelleme yapıp saygıdeğer hocaları istisna tutarak çoğunun siyasi görüşüne göre akedemisyen olduğundan dolayı saygı duymuyorum. bunu, en basit anadolu üniversitelerinin herhangi birinden mezun olmuş sıradan bir vatandaş bile idrak edebilir
hesabın var mı? giriş yap