• mobil uygulamasında hisse senetlerine ait geçmişe dönük işlemlerde ne kadar kar veya zarar yaptığını gösteren değerlerin kaybolduğu banka. bugün yaptığım işlemin kar/zarar değerleri görünüyor(örneğin +100 tl) ancak öncesindeki değerler birden kayboldu.

neyle ilgili olduğuna dair bir açıklamada yok.
  • güler sabancının methiyeler dizdiği bakanımız twiter sanal olarak istifa etti.akbank ve de sahibesi güler hanımı zor günler beklemiyordur umarı.öngörüsüz bir patronun şirketi olan akbanl'a çok güvenemem doğrusu.
  • farklı kanallardan bilgilendirme yapıyoruz diye haftasonu müşterilerini rahatsız etmeyi çok seviyorlar(hafta içi atsan nolurdu yani), dertlerini tek mesajda anlatmak yerine parça parça anlatıyorlar. mobil uygulaması berbat, internet şubesi de ekstra berbat. tüm işlem süreçleri sinir bozucu bir kere bulaştım siz bulaşmayın, en yakın zamanda kurtulucam akbank’tan. 5-6 farklı bankayla çalıştım en kötüsü akbank sanırım.

edit: daha kötüleri de varmış.
  • maaş müşterisi olmanıza rağmen 2.00 altı kredi vermiyor çok ilginç bir banka.
  • çalışma saatlerini tekrardan pandemi öncesi saatlere çekmiş bankamsı.

diğer bankalarda böyle bir hareket yokken çalışana eziyette zirveyi başka bir banka sağlayamazdı zaten.
  • iki senedir düzenli olarak kart aidatı gönderen banka bu kadar şikayetide göz ardı etmek başarıdır herhalde.
  • bugün babamı arayarak cihazında virüs var telefonu fabrika ayrlarına çevir diye öneri sunan banka. sen nasıl biliyorsun telefon da virüs olduğunu?
  • takipteki bir alacaginin cozumu icin etik acisindan oldukca tartismali bir yontem secmistir.

https://twitter.com/…tatus/1349649959323369477?s=21

oncelikle soylemek gerekirse, haber basligi oldukca hatali. haberin basligina bakilinca, sanki akbank batik kredisinin tahsilati icin istiraki olan ak portfoy’u kullanmis gibi gozukuyor, ama oyle degil, baslik hatali oldugu icin zihinlerde sag cep-sol cep algisi olusuyor.

batik avm’yi satin alan ak portfoy’un kendisi degil, haberin icinde gorulecegi uzere ak portfoy’un yonettigi, ak portfoy 4. gayrimenkul yatirim fonu. ak portfoy, akbank’in istiraki iken, ak portfoy 4. gyf ise tasarruf sahiplerinin birikimlerini degerlendirdigi bir yatirim fonu. hani su para piyasasi fonu gibi yatirimlar yapiyorsunuz ya, ha iste onun gayrimenkul tasiyan turunden bir fon.

buradaki etik sorun soyle ortaya cikiyor. soz konusu batak avm, eger degerinin altinda bir bedelle soz konush gyf’nin mulkiyetine gecmisse, akbank ve borsadaki yatirimcisi ederinin altinda bir satis gerceklestigi icin zarara ugramis oluyor. yok eger ederinin ustunde bir fiyatla ak portfoy 4. gyf tarafindan satin alinmis ise, bu sefer de 4. gyf yatirimcisi zarar ugramis oluyor.

evet, bu islemler icin gayrimenkul degerleme sirketleri tarafindan degerleme raporu duzenlenmistir ama soz konusu devir islemi oldukca bir gri alanda, “iliskili taraflar” bunyesinde yuksek montanli bir islem oldugu icin etik acisindan oldukca sakincali bir durum doguruyor.

bu devir islemini , batik avm’nin eski sahibinin ortaligi duzeltme amacli yaptigi (duzeltmekten ziyade sivadigi) bir aciklama ile duymamiz ise olayin iliskili taraflar cephesindeki finansal kuruluslarin (akbank ve ak portfoy) neden sessiz kaldiklarini sorgulatiyor.

kim bilir, finans sektorunde gri alanda ne isler donuyor da boyle iste birileri agzindan kacirinca gercegi gorebiliyoruz.
  • an itibarıyla üyelik ücreti adı altında tarafıma 167.50 tl kitleyen banka. o kadar banka var bu ücreti almayan ama bu banka ne hikmetse geri adım atmıyor. eşeklik bende. geçen yıl da aynı mevzu olmuştu. e-devlet üzerinden bankalar birliğine mi ne şikayet etmiştim. üç ay sonra karar çıktı. kurul 150 tl’den 22 tl’sinin haksız olduğuna kanaat getirmiş. allah razı olsun tarafıma iade ettiler o 22 tl’yi.

aradım müşteri hizmetlerini. üyelik ücreti aldı altında tarafıma yansıtılan meblağı iade etmezseniz kartımı kapatın dedim. kayıt oluşturdular. iki gün içinde döneceklermiş. pek ümitli değilim ama bakalım ne çıkacak? bunun dışında yapabileceğim bir şey varsa bilgi verirseniz sevinirim.

ekleme: itirazım bir iş günü içinde sonuçlandı. kartımın 6 ay açık kalması koşulu ile kesilen üyelik ücretini iade ettiler.
  • akbank çalışanı olan yazar arkadaşlar varsa yeşillendirebilir mi? bir kaç sorum olacak.
hesabın var mı? giriş yap