• bilmeyenler için söyleyeyim; bahse konu hatta tam bilet ücreti 3 lira. 3 liraya tenezzül eden birinden bahsediyoruz şu an.

edit: akbil kelimesine takılan kafalara gerçekten hayret ediyorum. tahimimce bunlar istanbulda yaşamıyor senede bir hafta gelip bir tur atıp dönenlerdir. ben bugüne kadar otobüs kartlarına istanbulkart diyen görmedim. herkes akbil der. bir tek otobüslerde ve metrolarda arada bir çalan ses kaydındaki abla istanbulkart diyor.
  • rezalet. 10/10
  • karşılarında adam öldürülürken çekmedikleri silahı bedava akbil için mi çekiyorlar :)
  • yeni türkiye'nin yeni polisi.
  • hakkında soruşturma falan açılmayıp hiçbir şey yapılmayacak polistir.
    halen ülkenin adaletinden umudu olan insanlar var.
    sizin kalbinizin temizliğinden istiyorum*
  • herkesi polis yaparsan olacağı bu. rezalet gibi rezalet.
  • goreve uygun olmayan bir polis oldugu aşikar.

polisin gorevi vatandasin guvenligini saglamak ve gerektiginde gerginligi yatistirmaktir.

eger bir polis gorev basinda degilse ve kendisine fiziki bir tehdit yokken silahina davrandiysa kesinlikle meslekten ihraci gerekir.

bu gozardi edilebilecek basitlikte bir konu degildir.
  • haberlerde sık sık izleriz. hani adamın biri bıçakladığı, vurduğu insanın başında o daha can çekişirken bekler ve orada onu izleyen polisler müdahele etmeden iknaya çalışırlar. sigara, su ikram edip adamın teslim olmasını beklerlerler. işte o silahı o zaman, o can çekişen insan ölmeden önce kullanmanız gerekir. seni uyararak görevini yapmaya çalışan güvenlik için değil.
  • geçen hafta merter metro istasyonunda inip otobüs beklemeye başladım. hava serin olduğundan istasyon iç kısmında beklediğim 15 dklık sürede 30-40 kişi kart okutmadan ortadaki sürgülü bariyeri açıp açıp girdiler. genci,teyzesi,bıyıklı amcası her çeşitten insan vardı. sabahın 7sinde modumda değildim sormak için ama bir daha denk gelirsem kesşn soracağım uygunsuzluktur.
  • klasik türk insanının her alandaki kendini yaptığı iş veya meslek dolayısıyla üstün görme sendromudur.
    ilgili polisin amiri çakar lambayla gezer,kurumun ekip otosu normal zamanlarda bile kırmızıda geçer hız sınırını aşar.cunku bunu kendilerine hak olarak görür denetimi o yaptığı için sıradan vatandaşlardan üstün zanneder.
    en basitinden bir çok yerde kamu çalışanları kapalı alanda sigara yasağına uymaz.jandarmadan alında adalet çalışanlarına kadar hemen hemen kimse uymaz.cunku denetimi kendileri yapar ve kimse onlara ceza kesemez.

daha yeni vekiller kendileri için kırmızı ışıkta geçiş hakkı ve çakar lamba kullanımını serbest hale getiren yasa çıkardılar.

o kadar çok acı verici bir durumdur ki önce yasayı yapanlar ve yürürlüğe koyanlar ona uyması gerekirken ilk önce cigneyenler yine kendileri bu ülkede.
    aynı şekilde yasayı uygulama durumunda olan kamu çalışanları da aynı şekilde daha hassas olması gerekirken aynı laubalilik maalesef yukardan aşağıya doğru sirayet etmektedir.
hesabın var mı? giriş yap