şükela:  tümü | bugün soru sor
 • akınsoft'un yeni robot prototipi.

  bir kaç güne kadar duyuracaklar sanırım, facebook'ta çekim yaptıklarına dair fotoğraf vardı.
 • akınsoftun lityum polimer bataryalı robotu, ulusal kanallarda nedense tanıtılmayan bir buluş.
 • sek sek oynayan asimonun yanında evrmi geriden takip ediyor gibi dursa da, en azından komik olmayan bir robot.

  lakin bizden olduğu bürokrasiye düşkünlüğü ile belli. yürü emrini aldığında hala yürüyeyim mi diye soruyor.

  bir de türkçesi zayıf.

  ekleme: unutmadan, kendisi memleketimiz ve akınsoft için büyük bir başarıdır.
 • hareketleri önceden kodlanmış gibi görünen robot. gerçekten böyleyse mutfak robotundan hallice bir makine.
 • üçgen piramite üçgen prizma diyen robottur.
 • ikide bir "yazılımın öncüsü akınsoft" diyen, ancak 18 yıldır yazdığı muhasebe programlarında bile hala buglar bulunan özgür akın'ın milyon liralarını yatırdığı 160 boyundaki oyuncağı. milyar dolarlık bütçelerle yapılmış olan atası asimo'nun fonksiyonlarının disneyland'ta çoluk çocuğa show yapmaktan öteye gitmediği bir çağda, kendisinden kontuarlarda müşteri temsilcisi olması beklenen sibernetik gereç.

  ses motorunu olabilecek en kötü örneklemelerden kullanmışlar. görme engellilerin telefonlarına yükledikleri jaws programının karakterlerinden birini kullansalar daha bile iyi olurdu. videoda pasta kestikten sonra bıçağı yana öyle bir çevirdi ki, "aha yerli terminatör, mühendisi doğrayacak" dedim.
 • yürü komutuyla sara nöbeti desem değil, horon desem değil bi hallere giren kıpraşımlı alüminyum folyo.
 • emeğe saygı ayrı bir olay, emeğe saygı gösterelim tabi. fakat lütfen ama lütfen bunu en azından uluslararası bir platformda (örn : youtube) göstermeyelim.

  dalga geçmek değil niyetim, hatta içimdeki duygu daha çok üzülme duygusu.

  en iyimser halimle problem sunumda olabilir. zira herhangi bir kontrolün open loop olmadığını gösteren bir kanıt yok gibi videoda. sadece robot hafif ittirilirken robotun bazı uzuvlarını hareket ettirdiğini gördüm düşmemek için, ki bu bile kapalı çevrim bir kontrolün yapıldığını göstermek için yeterli değil.

  ve eğer iyi tarafından bakacak olursak, en azından bu tarz işlşer için para harcamak isteyen bir firma var, ama tamamen akınsoft mühendislerince yapılınca işte bi yere kadar demek ki. üzgünüm ama bu işlerle az çok ilgili biri için komik olmaktan öteye gidemiyor sonuç. robotik konusunda çalışan oldukça başarılı insanlar var ülkede, işbirliği yapmak lazım kendileriyle. üniversite sanayi işbirliği bunun için var.
 • genelde isletme otomasyonları yazan (wolvox) akinsoft firmasının yarattıgı robot x. yerli bi girisim, emege saygı ve destek ile daha ust noktalarda gormek isteriz.
 • 'milli robot yaptık' ayaklarıyla akp seçmenini gururlandıran reklam tenekesi. o konserve kutusuna harcadığın parayı itü'ye versen, sana akıncı serisine matkapla anüs açıp film çevirecek robot yapar çocuklar, üstüne de mis gibi firmanın logusunu koyarlar, tanıtırlar, hem gençler gelişir, hem üniversiteler gelişir, hem ülkede bilim gelişir, ama sana yetmez şans eseri parayı bulmuş yazılımcı kılıklı şark kurnazı. türkiş idea.

  anlaşılır türkçe konuşmaktan bile aciz gurur verici türk robotu. gururum kabar kabar oldu içinden irin akıyor.