• bugün meclis'te gerçekleşen hadise.

"sivas davasına akp engeli!

sivas davasının zamanaşımına uğramaması önerisi reddedildi

chp'nin sivas katliamı sanıklarının zamanaşımına uğramaması için verdiği yasa önerisinin, meclis gündemine alınması akp oylarıyla reddedildi."

http://www.yurtgazetesi.com.tr/…ina-akp-engeli.html
  • not düşmekte fayda var:

sivas katliamı sanıklarının avukatlığını yapanların şimdilerde ne yaptığını gösteren bir liste vardı. yüzde 99 u akp'den ya belediye başkanı ya milletvekili ya da üst düzey yönetici konumunda bulunuyordu.

ayrıca sivas katillerinin birçoğunun rte döneminde istanbul büyükşehir belediyesi'nde işe alındığını belirtelim.
  • malum-u ilamdır. akp'lilerin ustalarından birinin*, sivas katliamı sanıklarının avukatı, sonrasında adalet bakanı olduğunu unutmadık daha.
  • akp açısından artık şaşılmaması gereken, hatta şaşıranlara şaşırmanın gerektiği durum. kendine demokrat olan, tek derdinin 28 şubat'ın intikamını almak olan kişinin lideri olan partiden beklenebilecek, alışılması gereken şey.

şu an hem o akp milletvekillerine hem de liderine aslında çok şey demek istiyorum ama ah şu gg olayı yok mu lanet olsun.
  • hala dinci topluluktan ergenekon sesleri çıkıyor ya hakkaten utanmanız yokmuş arkadaş. bırakın artık bu ayakları. tüm avukatları toplamışsın çatın altına, üzerine zamanaşımını engelleyen öneriyi reddetmişsin. adamların hala ergenekon yeter ama!

ha bir de;

(bkz: laikçi diyen dinciyi penisle dövmek)
  • hiçbir şeyi değiştirmeyecektir.

ne akp'nin oylarında 1 gram azalma, ne de akp'yi savunanların görüşlerinde 1 derecelik değişme olmayacaktır. adamlar zaten bunun için oy veriyolar bunlara, bizden olmayan yanıp kül olsun gebersin gitsin mantalitesindeler. siz hala neyin derdindesiniz anlamıyorum ki?
  • bir avuç yobaz sürüsü tarafından cuma namazı çıkışında madımak otelinde yakarak öldürdüğü kişileri "ben yapmadım miki yaptı" şeklinde bir savunmayla, cehennemden çıkmış stajyer zebanilerin suçunu sanal bir günah keçisine yükleyerek aklama çabasına alakasızca örnek entrylere mazhar olan konudur.
  • sahiplenenlere söylemek istediklerimi söylersem içeriden 30 yıl çıkamayacğımı düşünerek sinirden kıçımı ısırmamla sonuçlanan sahiplenmedir.
  • gerceklik payi olan bir söylemdir. her davalinin kendini savunma hakki elbet varolacaktir; lakin bir hükümet faili mechullerle savastigini söylüyorsa, bunu firsatini buldugu anda gercege dönüstürmesi gerekir. türkiye cumhuriyeti'nin en büyük travmalarindan birisidir madimak katliami ve tc bununla yüzlesmeden bir yere asla gidemeyecektir.

isin arkasinda hayali bir ergenekon aramak ve hatta gercekten de böyle bir örgüt bulmak, orada o gün toplanan ve gözlerinin önünde yanan binaya karsi durarak tekbir atan insanlarin suclarini örtemez. insan kendini bu sekilde kullandirtmaz. isin en üzücü tarafi da sudur: bu olay o kadar hüzünlü bir olaydir ki, birileri tarafindan laikci iftirasidir gibi yaralayici bir söylemle karsi saldiri olarak kullanilmamalidir. eger sen de demokratsan eger sen de artik ülkende ideolojik ölümler bitsin istiyorsan benim yanimda bu zihniyete karsi saf tutacaksin, bu olay bu kadar dik ve saygin bir durus ister. bu konuyu sulandirmak ak parti'nin günahlarini asla örtmeyecektir.
hesabın var mı? giriş yap