şükela:  tümü | bugün
 • malatya yolunda hizmet eden güya en iyisi denilen ama bunu hiç tastik etmediğim otobüs firması...
 • malatyaya giden ve en cok tercih edilen otobus sirketi
  (bkz: beydagi turizm)
  (bkz: kayisi kent turizm)
  (bkz: medine)
 • denizli-malatya arası yolculuklarımda tercih ettiğim seyahat şirketidir. bünyesinde yolun mide bulantılı kısımlarında kahvesine mazot damlatıp içen ve bunun midesini tuttuğunu söyleyen muavinler barındırmaktadır. aynı koltuğu iki farklı kişiye satmak gibi kötü bi huyuda vardır ve senelerdir bundan vazgeçememiştir ama diğer malatya firmalarına nazaran daha kalitelidir.
 • 1947'de kurulmuş otobüs işletmesi.
 • bogazici koprusunden ilk gecis hakkina sahip olan otobus firmasi diye bir efsaneleri vardir. sebebi de o gune kadar hic kaza yapmamalariymis. sonra kaza oldu tabi. simdi zaten el degistirmis eski sahibi havayolu sirketine ortak olmus diyorlar. meyve suyu ikrami ve yazin dondurma ikramini ilk bu firmada gormustum. artik ismi malatya zafer turizm'dir(bkz: malatya zafer turizm)
 • şu an 44 pk 464 plakalı otobüsü ile yolculuk ettiğim firma.

  şoför ve muavini cam kenarı koltuk numaralarını bilmediklerini ediyorlar ki bence muavin yanımdaki hanıma kıyak geçiyor şoför de muavinin götünü kolluyor.

  şimdi şöyle oldu. gittim günler öncesinden internetten yer beğendim 27 şoför arkası cam kenarı aldım. sonra n'olur n'olmaz diye de bürolarını aradım tasdik ettirdim.

  yolculuk saati geldi çattı. tam yerime oturacaktım ki yanıma başka bir hanımın oturduğunu benim yerime de çocuğunu oturttuğunu gördüm. ben gelince toparlandılar lakin 28 numaralı koltuk yerine 27 numaraya ( yani benim yerime ) oturdular. bende " yalnız cam kenarı benim yerim " dedim ( belirtmek isterim ki her ne kadar öküz bir insan olsam da çocuklu bir kadını koridor tarafında oturmak istemiyorsa orada rahat olmayacağını söylüyorsa oturtmam cam kenarı yerimi veririm.) hanım efendi benden yerimi rica etmek yerine " muavine soralım " dedi. bende durumdan emin olduğum için " soralım " dedim.muavin de bana:

  - çekil bahalım kenara hee 27 koridor!

  efendim emin olduğum konularda böyle durumlarla karşılaşmaktan hiç hoşlanmam bu durum beni rahatsız eder.

  ilk mola yerinde şoföre gittim durumu anlattım ve şoför bana " hangi numara neresi bilmiyorum " dedi ki bence yalan.

  şimdi dediğim gibi derdim çocuklu bir kadını koridora ittirip yayılmak değil lakin ben yerimi istemiyorsam başkasına vermek zorunda da değilim.

  muavinin görevi kişiye göre yer göstermek değil herkese kendi yerini parayla kiraladığı yeri göstermektir.

  şu an koridor tarafında oturuyorum çocuk bacaklarını üstüme uzattı halimden memnunum. fakat aksoğanoğlu zafer turizm bana mola yerlerinde hiç öyle değerli yolcum diye yağ çekmesin ben bu muavin ve şoförden şikayetçiyim.
 • yillardir kullanmadigim, iki arti bir otobuslerine ilk defa bindigim malatyali otobus firmasi. herhangi bir umudum olmadan ekranin muzik sekmesine girdim. hemen tepede alternatif rock-metal gordum. ıcinde iki ic tane metallica vardir, baska da bir sey yoktur diye actim ki anathema'dan bob dylan'a, incubus'tan cranberries'e bayagi saglam arsiv yuklemisler. bir de karisik liste yapmislar, sabaha kadar dinler dururum. tesekkurler zafer turizm, su yolu daha bir cekilir hale getirdin.