şükela:  tümü | bugün
 • müziği çok dikkat çeken sözleride biraz zor anlaşılan (özellikle nakarak kismi) başarili sagopa kajmer parçası.
 • gayet güzel olmuş şarkı.
 • sonlarında bir yerde cem yılmaz'ın "ayarlardan tiskiniyorum" dediği şarkı.. ya da nasıl editlemişlerse kulağa öyle geliyor..
 • sagopa'nin bu kadar buyuk bir kitleye hitap etmesini saglayan, ozel ve guzel ezberlenesi sarki. "neyse ne baş koydum yoluma yürürüm yok hatam yok şakam" diyisi oldukca tatli geliyor insana..

  al 1de burdan yak, kapasite meselesi bak, perde kapanmış lak lak, başlar az sonra dedikodu kazanına kepçe olsan kaç yazar? çatlak seslere alıştı her kulak, beni upgrade edin, rapi şadettim kulaklara download edin rapin evi çıtasını tepelere çaktım kontrol edin, teknoloji bugün yine jön dinmiş bakışlar bön yüzünü kendine dön çabalamalı ve bulmalı yön, sago rapte en ön, nizam mayın malzeme mayın rahat tespit edin ta kendisi hayat kim kaldı bir şakayla sakat? beş kişi kalmış canavar sagokat biz karagöz siz hep hacivat, piri watı takarak robota bağlasak tamı saklasak? kendimizi yemesek de yanında mı yatsak? yo kime trip atsak? bugünlerde herkes aksak kısa dönemeçten yolumuzu bulsak herkes işini bilir kişi maksat takdir dünyalı dostum yo yo yo yo bana iyi rol verin amacı var yapılan her eylemin, nihayetinde boşa akmasın terin hediyesi paketli her emeğin göz nuru nedirse ettiğin odur ki bulurun galaksilerde raks ederken şuuruna dostum hay aksilerde dolup taşar umudum.. hadi gazla..!

  al 1de buradan yak sadrazamın ikram ben dilenci şayet hicvin sonu idam neyse ne baş koydum yoluma yürürüm yok hatam yok şakam x2

  dünya malı uçan halı bin ve de düş bitecek ol emin kurduğun her düş çok rüküş düşünce modaları gülüt, fiyasko dolu aklımın odaları güç birimlerini devreye sokun hadi he-man misali şahlanat bi matrix tanıdım benim ki matrax atraksiyonlarımın tamamı durmaksızın markaj gözlerin sulu boya kıvamı makyaj uzaklaş yanı başımdan işin yaş geceleri yüzde kırkımız ayyaş hip hop bala gora yelken fora ileri rota bağdat ı bulmuş emmim sora sora bazen kaderi belirler yazı yada tura moral düşünce zora komiklikler şakalar yetişir imdada, ustura misali keskin zekaların dansını izle acaba kaç cambaz yürür aynı ipte? emekler misin koşmadan önce? bilip de bilmezden gel dilinci linç eder dilenci oh çeker dilenci ahkam keser.. hadi gazla..!

  al 1de buradan yak sadrazamın ikram ben dilenci şayet hicvin sonu idam neyse ne baş koydum yoluma yürürüm yok hatam yok şakam x2
 • sample olarak kishore kumar - agar tum na hote diye bir hint şarkısı kullanmış sagopa.` :greetz to torturekiller`
 • gora filminin baş sountrackidir.
 • sagopa kajmer'in stilinden taviz verdiği bir gora sound track parçası.
 • türkce rapte yapilmis en orjinal en kaliteli sarkilardan birisi.
 • "al 1 de burdan yak sadrazamın ikram..
  ben dilenci şayet hicvin sonu idam
  neyse ne.. baş koydum yoluma..
  yürürüm yok hatam yok şakam!"

  nakaratıyla hedefi 12'den vuran, sözlerin bütününde gerekli tematiği ziyadesiyle veren, eskiyi fena halde aratan, sagopa'nın başucu eseri.
 • daha klibin başında cem yılmaz "lütfen çocukları pistten alın karşınızda sagopa kajmer" derken bile inceden inceye cezaya ayar vermektedir sagopa kajmer.

  edit: ya da cem yılmaz'ın opetli reklamına bir gönderme yapmakta. bilemedim.

  https://www.youtube.com/watch?v=whqcmj44-fw#t=39