• elindekini kaybetmekten duyulan korkuyla doğru orantılı olarak yükselen bir eşiktir...ancak tek etkileyen faktör bu olmadığından aynı insan için bile zaman zaman değişiklik gösterir..
  • bir davranı$ kümesini aldatma olarak addedebilmek için a$ılması gereken e$ik.

e$ik değeri, kimine göre bir geceyi yabancı biriyle geçirmekken,
    kimine göre de (sevgilisi kendisiyle yeteri kadar ilgilenmediği için) aynı i$ yerinde çalı$ıp kendisine asılan ba$ka birinin yakın olma/asılma çabalarına destek vermek, ilgisini sıcak tutmaya çalı$mak, sabah ak$am onu dü$ünüp "ke$ke yalnız olsaydım da bir deneseydik" diye içinden geçirmek, bu güzel (!) fikrini arkada$larına onaylatmaya çalı$mak, sevgiliyle ya$anan her kavgada ona doğru meyletmektir.
  • kimisi için threewaye çağrılmamak, kimisi için okey odalarında sohbet etmek. aile değerleri, çevre, kişilik, mide etmenlerinin değişkeni olduğu eşik. çiftlerin aldatma eşiklerinin birbirine yakın olmamasının ilişkilerin bitiminde önemli bir rolü olduğu kesin.
  • onu yapma, buraya gitme, şunu söyleme diye diye kısıtlanan bir kadının asla ne kadar yakınında durduğunu anlamayacağı eşiktir.
    bir insanı kısıtlayarak sizi aldatmamasını sağlamak sağlıksızdır. aldatılmayı engellemek, engellemek için çabalamak acizliktir.
    hele bi özgür bırak bakalım. bırak arkadaşlarıyla çıkıp eğlensin, bırak normal bir erkek arkadaşıyla buluşup kahve içebilsin. sen ona özgürlüğünü ver, o asıl erişilebilir/ulaşılabilir olduğunda bunu yapmıyorsa öp başına koy. artık korkmana gerek yok demektir. artık ona güvenebilirsin demektir. sırf bunlara izin vermediğin için seni aldatmıyorsa vay haline kardeşim. sana çabanla mutluluklar. sonunu buradan görebiliyorum.
  • yoktur.

aldatmak aldatan kişiyi bağlar, aldatılanın hareketleri bu olaya bahane edilemez. canını mı sıkıyor, çok mu bunaltıyor, arkadaşlarınla gezemiyor musun? vah vah o zaman ayrılırsın güzel kardeşim. ya da ipleri baştan eline vermeyeydin canım kardeşim.

aldatmak karşılıklı anlık hislere, fırsata ve müsaitliğe bağlıdır. herkesin de aldatması kendisine! dolayısıyla aldatmanın şartı şurtu eşiği olmaz. madem bu boku yiyorsunuz bari sorumluluğunu alacak cesaretiniz olsun.
  • aldatan aldatır
    aldatmayan aldatmaz
    kesinlikle karşı tarafla bir korelasyonu yoktur, karakter meselesidir.
  • hem ayranım dökülmesin hem g..tüm s...mesin kafaların uydurmasıdır.

ayrılırsın paşa paşa o zaman zaten aldatmaya girmez ama ilişkinin içindeyken ki tıkandığı olur, tarafların belirsizliği olur, zor zamanlar olur tüm bunlara rağmen iliskidir ve aldatmaman gerekir çünkü insanın bir öz saygısı vardır.

bazı şeyler çok nettir aldatmanin tenseli, duygusali vs. olmaz, aldatma aldatmadır ve illa ki bir gün o karma gelir sana yapışır.
    hadi karma vs. inanmasan da kimsenin bunu karşı tarafa yapmaya hakkı yoktur.
  • aldatma eşiği de insana göre değişir. kimisi için en zor zamanlarında yanında olmamasıdır, kimisi için 2 gün arayıp sormaması, kimi için ilişkide son noktaya gitmeyen sınırlı cinselliktir. kişiden kişiye değişir. oysa ki aldatacak olan herhangi bir sebep ya da durum aramadan aldatır. aldatmayacak olan ise her koşulda sevdiğine bağlı kalır. aldatılan taraf aldatıldığını öğrenirse ben neyi yanlış yaptım ya da benim ne eksikliğim var da aldatıldım der. her zaman aldatılan tarafta eksiklik yok ama istisnasız her sefer aldatanda eksiklik var ki o da kişilik eksikliği.
  • geçenlerde arkadaş ortamında bir örnekleme yapmıştım. buna vereceğiniz cevap, az çok sonucu size veriyor.

şimdi...

yıllar boyu susuzluğunu gidermek için su içiyorsun. bir gün su bulamıyorsun ve bu isteğini gidermek için alkole yöneliyorsun. anlık olarak ihtiyacını karşılıyor ve alkolün etkisi ile mest oluyorsun. susuzluğunu -kısa süreli de olsa- kesmesi ve keşfettiğin hissi vermeye devam etmesi için tekrar tekrar içmeye başlıyorsun.
    artık alkolün tadını aldın, verdiği etkiyi sevdin. diyelim ki sonrasında tekrar suya da kavuştun. bundan sonra mest olmaktan vazgeçip sadece susuzluğunu gidermeyi tercih eder misin?
hesabın var mı? giriş yap