şükela:  tümü | bugün
 • zamanimizin en buyuk anotomist, budist modern sanatcisi. tool un lateralus albumunun ilustrasyonlarini yapan, hayatini ve resimlerini zaman zaman gecirdigi lsd tripleri tarafindan ezberledigi devine love temasina adamis ayrica sacred mirrors isimli anotomi cercevesinde insanlarin kendi iclerini degisik bicimlerde gormelerini saglayan super komplike bir proje hazirlamis ekstraordiner insan.
 • yol gösterici,spiritüel usta(m)
 • "chapel of the sacred mirrors" adlı bir projeyi hayata geçirmeye çalışan mistik kişi. resimlerindeki küçük ayrıntılar - isa'nın resmedildiği bir çalışamının fonundaki uydular, tv antenleri vs gibi- olsun, kompozisyonların kendileri olsun oldukça ... garip! "chapel of the sacred mirrors" adlı proje http://www.cosm.org/index.html adresinden görülebilir. alex grey sanat çevrelerince "a living legend" olarak anılır.
 • sapına kadar ezoteriktir.tanrının insanın kendisi olduğuna inanmayan,insanın tanrısal olduğunu düşünendir.
 • dmt'leri çakıp çakıp resim yaptığına inandığım sanatçı.
 • toolun son albümü 10000 days de yer alan çizimleri yapan ruhötesi varlık.
  albümün kapağında, iç dizaynda, albüm cd'sinin üstünde ve merceklerle baka baka bizi şaşı eden sayfalarında onun emeği var..

  ancak böyle bir isim tool ile bu kadar güzel bütünleşebilirdi..
 • 29 kasım 1953 ohio colorado doğumlu bu acaip adamın asıl soyadı velzy'dir. ancak kendisi daha sonra karanlığın ve aydınlığın doğanun içindeki dengesini simgeleyen grey soyadını kendine almıştır. hala velzy soyadını orta ismi olarak kullanmakta ve ortalama anlamına gelen average'i sembolize eden avg şeklinde imzalamaktadır eserlerini.

  bu adam bugüne dek görebildiğim tüm ressamlar, fotoğrafçılar, görüntü sanatları hususunda çalışmalar yapan tüm sanatçılar arasında en acaibidir. kendisi varoluşu bu denli sorgulamış ve hatta nerdeyse cevaplar bulabilmiş nadir insanlardan birisidir. yaptığı tüm resimlerdeki insan figürlerinin anatomik olması kanımca insanın organik yapısının kırılganlığına ve anlamsızlığına bir göndermedir.

  tam 5 sene morglarda çalışmalar yapmış, insanın biyofiziksel yapısı hakkında bilgiler toplamıştır. insan ruhunu tanımaya öncelikle insan bedeninden başlamıştır. ancak en acaip çalışmalarını anormalite içeren ceninleri incelerken yapmıştır. çift kafalı bebekler, disefalik ikizler, cyclops ceninler vs...utanmadan bunları incelerken de resimlerini yapmıştır. bu manyak herif, daha sonradan yapacağı tüm resimlerindeki akıl almaz anatomi bilgisini bu zamanlarda yaptığı çalışmalara borçludur.

  alex grey anlatılamaz aslında....sadece bahsedilebilir kendisinden. insan ruhunun resmini yapabilecek yaşayan tek kişidir. hatta, abartıyorsun yuh diyebilirsiniz belki ancak resim ve anatomi hususunda yaşayan bir leonadro da vinci'dir kendisi. tarzları ve araştırmaları pek benzemese de alex grey leonardo gibi çalışmalarını daha paranormal boyutlarda incelemeyi tercih etmiş daha fiktif bir sanatçıdır. inanılmaz bir insandır.