• trt muhabirligi, cumhurbaskanligi kosku sozculugu, rtuk baskanligi ve tgrt genel mudurlugu gibi cesitli gorevlerde bulunmus burokrat.
  • türkiyedeki ilk tartışılan rtük icraatı olan mtv'nin teleon frekansındaki yayınının kapatılması ve kral tv'nin kulaklarımıza yaptıklarının başlangıcı da bu kişi sebebiyledir.
  • 12 eylül döneminde sadece trt den değil, tüm basın yayından sorumlu olarak göreve getirilen ve bu işi pek bir layıkıyla yapıp ordu ile basın arasındaki dengeyi o zor dönemlerde iyi kurduğu söylenen gazeteci-yazar. işleri nasıl çekip çevirdiğine en güzel örnek şu anektodla verilebilir*kenan evren` bu fıkrayı görünce çılgına döner. fıkra şöyledir: güney amerika'da bir uzmana `darbe yapmak mı daha kolaydır, yoksa hıyar turşusu yapmak mı?` diye sormuşlar.
    uzman, soruyu cevaplamış:
    "darbe yapmak daha kolaydır. çünkü hıyar turşusu yapmak için aynı boy taze hıyarları seçeceksin, onları uygun kıvamda tuz, limon, sirkeli suyun içinde uygun süre bekleteceksin, vs, vs... oldukça uzun iş . ama darbe yapmak için üç hıyarı yan yana getirmek yeterlidir."

kenan evren bu fıkrayı okuyunca derhal ali baransel'i çağırır, başlar fırça atmaya;
    "bu ne rezalet, böyle bir saçmalığın yayınlanmasına nasıl izin verirsin, neden konrtol etmiyorsun!"
    ali baransel ne olduğunu anlamak için gazetedeki fıkraya bir göz atar ve `sayın paşam, boşuna üzülüyorsunuz, bakın burada üç hıyar diyor, beş hıyar demiyor ki` der . kenan evren gazeteyi alıp fıkraya tekrar bakınca hak verir;
    "evet ya, doğru diyorsun, bir an fark edememişim."

(not: 12 eylülü icra eden devlet büyüğü paşalarımızın kurduğu milli guvenlik konseyi, beş kişiden oluşmaktaydı. fazla gibi bi ne?)
  • spor muhabiri ve yorumcusu olanı da vardır ve işini gayet iyi yapmaktadır.
  • nedense bana hep ali ecenin çakması gibi gelmektedir kendileri.
  • spor muhabiri olan iyi adamdır, spor camiasındaki bir çok elemandan çok daha donanımlıdır, sevecendir.
  • euro 2024 evsahipliğinin kaybedilmesi üzerine şu anda harika kere harika konuşuyor. a spor haber müdürüymüş kendisi.

ulusal medyada ağlayan boş rantçılardan çok başka, akılcı konuşmalarıyla elimdeki kumandayı bıraktım izliyorum.

harika.
  • hiç de aklı başında konuşmamaktadır. spor medyasındaki tarafsız dostları ne diyon değişik demesinler diye bir iki vizyon dedi ondan sonra yine kanalının sesi olmaya devam etti.

atv türevi kanallarda çalışan hiç bir yorumcu farklı konuşamaz, bazen konuşur gibi yapar o kadar.
  • çok doğal konuşan bir yorumcu. kahvedeki insanımız gibi.
  • futbol enteli olmaya çalışan ancak onu da başaramayan kişi. bir olmamışlık, bir çiğlik. şimdi bakıyorum karşısında muhsin ertuğral anlatıyor, dinliyor gibi yapıyor, gözlerini kaçırıyor. belli ki anlamıyor. sıra kendisine gelince "ben arfa çok kafadan kontak" falan dedi. müthiş gözlemler yapan da bir kişi. süper insan.
hesabın var mı? giriş yap