• istanbul'da katıldığı bir fuarda, "sayın bakanım bir dakika bakar mısınız" diyerek kendisini standına davet eden uzunboylu, uzun bacaklı hoş hatuna, son derece "anlamlı" biçimde, "hayret bu zamana kadar kimse size bakmadı mı, bakarım tabii" diyen bakan.
  • kale grubu'nun ilk ortak-çalışanlarındandır. işadamı kimliği vardır yani. taze sanayi ve ticaret bakanı olduğu günlerde, bir sohbet sırasında işadamı yalakalığın dozunu kaçırmış, kaçırdığını da farketmiştir:

işadamı: valla sayın bakanım, 'başkalarına da söylüyordur bunu' diye düşünmeyin. gerçekten seviyorum sizi.
    ali coşkun: önemli değil, rahat ol. ben de işadamıydım.
  • mükkemmel bir zihniyetin emsali sevgili bakanımızdır. kursan kursu raporuna anlamlı tepkisini ntvmsnbc şu şekilde haber yapıyor;
    "sanayi bakanı ali coşkun ise bale kursuna 4 yaşında başlanırken, kuran kursu için 15 yaş şartı olmasını eleştirdi."

unutmamak gerekir ki geçmişimizde bale kursları, bale eğitiminin yanı sıra sempatizan yetiştirmek için kullanılmış, genç beyinlerin yıkandığı merkezler olarak birçok örnekle tescillenmiş mekanlardır. fakat kimse bu bale kurslarına giden çocuklara karışmazken, %99'u müslüman olan halkımız çocuklarına dinlerini öğretmek isterken engellerle karşılaşıyor. inşallah sayın bakan -sanayi ve sanayicinin dostu- bu sorunun da üstesinden gelecek.
  • hulk hogana benzeyen sanayi ve ticaret bakanimiz..
  • enteresan bir bakandı bu amca. akp'nin ilk iktidarında bakan olmuştu. en sevdiği şarkı ben seni unutmak için sevmedim idi. namaz kılarken fotoğraf çektirmek akımını ilk başlatanlardan biriydi, devamı gelmedi.

http://www.milliyet.com.tr/…/10/22/son/sonsiy02.asp

ne zaman mebusluğu bıraktı, bakanlığı bıraktı, eşi dostu kapısını çalmaz oldu. tayyip bile unuttu...
  • evlerine 60 metre uzaklıkta işletilen madene karşı aylardır mücadele verirken, eşi cennet coşkun'un ile birlikte silahlı saldırıya uğrayan aydın-çine-topçam köylüsü.

dün akşam saat 20:00 sularında, farlarını söndürmüş araç konvoyundan yapılan silahlı saldırı sonrası gelen jandarmanın ‘madenciler de sizi suçluyorlar, sizin ateş etmediğiniz ne malum’ diye coşkun ailesini suçlamaya çalışması da olayın kim ya da kimler tarafından yapıldığının aslında herkesçe bilindiğine dair ufak bir ayrıntı olmuş aslında.

çine yaşam platformu sözcüsü ahmet uslu da ‘burada ikinci bir büyüknohutçu katliamı yaşanabilir(di)’ diye kaygılarını dile getirmiş.

umarım sivil toplum örgütleri ve siyasi partiler, bu anlamlı ve onurlu mücadelesinde köylülerin yanında olurlar.
  • marmara üniversitesi ilahiyat fakültesi din sosyolojisi bölümünün en çok okuyan ve çalışan hocalarından biri.
  • wikileaks belgelerinde "possibly a naksibendi" ifadesiyle tanımlanmış kişi.
  • bu amca eşini ve çocuklarını trafik kazasında kaybedince iki üç sene köyüne gidip inzivaya çekilmiş. (bkz: acısını içine gömmek)

--- spoiler ---
    analar ağlar, babalar içine gömermiş.
    (ali poyrazoğlu )
    --- spoiler ---
    sonra da eş dost ısrarıyla sosyal hayata tekrar dönmüş ve tekrar evlenmiş çoluk çocuğa karışmış.. siyasetçi olarak arasıra çam devirse de tecrübesiyle hükümette önemli yer tutar bu ufak boylu gür kaşlı amca.
hesabın var mı? giriş yap