• 6 aylığına bırakmak da sayılıyorsa benim de gerçekleştirdiğim eylem. bir ilaca başlayınca küt diye bırakmak zorunda kaldım, o son birayı bile içemedim gerçi içmek de istemedim zaten. kafamda bitirdim olayı.

6 ay sonra tedavim bittiğinde bir birayla sarhoş olabilme potansiyelim var bu çogzel bir şey bence. hehehe.

onun dışında ilk haftadan bile kilo verdim inanılmaz bir şekilde, ben alkolün yanında bir şeyler yiyip içen biri değilim de alkol tüketmeyince baya baya az besin tüketiyorum ne alakası var anlamadım bu işi.

hemen hemen her gün içen bir insan bırakınca demek ki etkileri ilk 10 günden bile belli oluyormuş şaşırdım.

bira olayı neyse de onu zaten çok içemiyorum, şarap kısmı beni üzüyor. bir de rakı.

bugün itibari ile suyu kadehle içmeye başladım. :(

o kadehi tutmam lazımmış sözlük, o kadehi tutmam lazımmış. ben kadeh tiryakisiymişim galiba.

şarapsever bir insan olduğum için bir ton kadehim var evimde, game of thrones kadehi, balon kadeh, daha küçük balon, küt şekilli, renkli işlemeli, zart da zurt.

bir de daha yeni şirinceden şaraplar getirmiştim, böyle işin gerçekten alüminyum.

neyse onlar 6 aya daha da lezzetlenirler herhalde inşallah.

ortamlarda suyu kadehle içen bir ponçik görürseniz o benim.

ben ponçiğim ben, boyko değil ben!
  • bıraktığınız alkolleri teslim alabilirim.
  • gerçekleştirilmesi çok kolay hemde süper olan eylem. öyle az içen biride değildim. bütün şişeleri klozet e döküyorsun. bir süre alkollü ortama gitmiyorsun. namaza başlıyorsun. bitiyor. haram bu zıkkım bilin bunu. bilince daha rahat oluyor.
  • this is the second day of my new life
  • sanıldığı kadar zor değildir.
    senelerce yoğun kullanıldığında beyni etkiler, bu yüzden dönem dönem mutlaka uzun aralar verilmelidir ve yapılabiliyorsa bırakılmalıdır.
    sanıldığının aksine; uyku düzenine, arkadaşlar ile sosyal ortamda buluşulduğundaki ödül mekanizmasına, mutlu ve düşük anların hepsine karışır ve bu ancak uzun bir ara verdikten sonra fark edilebilir.
  • bırakmak istemediğimdir.hayatı güzelleştiren yegane şey. kontrolümüzü yıkan,içimizdeki her dürtüyü, her duyguyu, her detayı ortaya çıkarandır.seviyorum bu mereti hem de çok. ama o da tüm arkadaşlar gibi içten içe öldürüyor işte.
  • hayatimda sigarayi biraktiktan sonra sagiligim icin yaptigim en iyi sey.

ha diyeceksin ki seviyorsan kararinda alirsin arada n'olcak. ben de derim ki ne gerek var?

gencken daha güzel sanki bazi seyler.
  • zamanında at gibi koşup yorulmak nedir bilmezken, beğendiğim her kıyafetin en küçük beden olanına girebilirken şimdi 2 merdiven çıkıp tıslaya tıslaya nefes alan, vücudundaki fazlalıkları saklamak için ne giyeceğini bulamayan şahsımın da 2 hafta önce girmiş olduğu süreçtir. bu sürede bile o kadar şey değişti ki, ben kendime ne yapıyormuşum dedikçe hiç de zorlanmıyorum. ay sonunda kredi kartı ekstresiyle de yüzümü güldürecek karardır.
  • bırakalı 10 gün olacak. hala uykum düzene girmiş değil. uykusuzluk ve kabusların bini bin para. sıçayım böyle işin içine dedirtendir. dur sen hele şundan bi tam kurtulayım. ilk işim sigarayı bırakmak olacak mışıl mışıl top atsan uyanmadığım zamanları özledim sözlük.
  • merhaba ben alkolü hayatından çıkarmak isteyen bir kedi bıyıklı şarapçı. alkollü içkileri gerçekten seviyorum. sarhoş olmaktan da bir miktar hoşlanıyorum açıkçası. alkolü bırakmak isteme sebebim biraz daha sağlıklı yaşama isteğimin yanında, içilen ortamlardaki rezilliklere şahit veya ortak olmaktan gelen bıkkınlık. bir dönem oldu, aylarca ağzıma sürmedim. bırakayım diye de inatlaştığımdan değil. canım istemedi, içesim gelmedi ve ben bir yudum bira bile içmedim. birkaç ay önce kesinlikle bırakma kararı aldım alkolü. bu dileğimi laf arasında belirttiğimde, sanki alkolikmişim de tedaviye rıza göstermişim gibi sevinen bir annem de var ama o ayrı.

sonra ne oldu? her fırsatta içtim, yeni kokteyller denedim, şampanyalar patlattım, şişeleri tepeme dikip dikip viski içtim. sanırım üstünden dokuz on gün geçti son sarhoşluğumun. o gün o odada kimin eli kimin cebindeydi en ufak bir fikrim yok. inşallah arada götü elletmemişizdir elalemin karısına kızına lol. hasılı bu olaylar neticesinde o sabah gerçekten bu işe bir son vermem gerektiğini fark ettim. çünkü son üç seferdir ağzımla içmediğimi, bunun da devamının geleceğinden emin oldum.

bu işi kesinlikle kontrol altına almalıydım.

bugün sabah eve bir şişe moet ve bir şişe 18 yıllık glenfiddich ile geldim.

kafamı sikeyim.

saygılar.
hesabın var mı? giriş yap