şükela:  tümü | bugün
 • önceki adı als study şimdi ki adı all study olan ofisi beşiktaş'da bulunan bu yurtdışı eğitim danışmanlığı ile alakalı yaşadığım sorunu paylaşmak istiyorum.bu acenta internette sıkça reklam veren ve baya profesyonel hazırlanmış web sitesine sahip, yurtdışında dil okullarına öğrenci gönderen danışmanlık firmasıdır.

  avustralya'da dil okuluna başvurmak sebebiyle kendileriyle anlaştım.anlaşma öncesi yaptığı güven veren açıklamalarla ve bilinirliği ile kuşku duymadan işlemlere başladım.dil okulunun ön kayıt ücretini ve vize masraflarını ödedim.sonrasında 24 haftalık okulun toplam maliyetini de talep ettiklerinden kendilerine 7717 avustralya doları gönderdim.ve vize alma sürecine girdik.
  vizem konsolosluk tarafından reddedildi. acentayla iletişime geçip anlaştığımız gibi paramın iade edilmesini talep ettim.nazik bir şekilde okulla iletişime geçip 40 gün içerisinde paranın hesabıma geçeceğini bildirdiler.
  40 gün sonunda param iade edilmedi.kendilerine telefon ile ulaşmaya çalıştığımda telefonlarıma çıkmadılar. e-mail ve mesaj yoluyla ulaşmaya çalıştım fakat geri dönüş alamadım.
  hukuki olarak hakkımı aramak için araştırmalara başladım.

  bu dolandırıcı danışmanlık firmasını ilan etmek ve yurtdışı eğitimi için danışmanlık firması arayan öğrencilere yol göstermesi açısından buradan bunu duyurmak istedim.ekşi sözlüğün kamuoyunda oluşturduğu ses getiriş bilinir bir şey, kendi durumum ile de alakalı olarak böyle bir paylaşımda bulunmak ve ekşi sözlük ahalisinin desteğini bulmak istiyorum.ne kadar çok kişi görürse bu dolandırıcı firmaya o kadar az kişi gidip kaydolur.

  edit:türkiye sizin yüzü suyu hürmetinize daha yaşanır bir yer sayın ekşi yazarları, tüm destek mesajlarınız ve entryleriniz için teşekkürler.umarım ülkemiz güzel yarınlara uyanır.
  edit2: acenta ve sahibinin sayfasi bu . https://www.instagram.com/kaylin_all_study/
  avustralyadaki okul ile iletisime gecmeye calisiyorum.belki bir yaptirimda bulunabilirler diye.
  edıt3:okul ılsc melbourne subesı
 • (bkz: up up)
 • (bkz: all study)
  (bkz: all study yurtdışı eğitim)
  all study şikayet
  all study yorum
  google indexlesin de daha da fazla öğrenci mağdur edilmesin.

  ayrıca google yorumlarında 1 yıldız verdim.
  https://www.google.com/…91f:0x88d2647b14dd8c6c,1,,,

  para iadesi yapılmadığı sürece uğraşacağım.
 • şimdi bir düşündüm de karlı iş.
  7717 dolar mevcut kurla 31253 tl yapıyor.
  10 öğrenci dolandırsak 312.538 tl yapar.
  kurlarlar böyle giderse jetfadılın yeni projesini görür gibi oldum.
  yurtdışında müslüman okulu açıyoruz
 • bu firmaya nasıl güvendiniz? merakımdan google’a yalnızca adını yazdım ve çıkan ilk forumda eski bir çalışanının firma hakkında yazdıkları:

  “öncelikle bütün arkadaşlara selamlar,

  all study yurtdışı eğitim adında olan firmada 2016 yılında çalıştım ve olanları size detaylı bir şekilde açıklayabilirim. firma sahibinin öğrencilerden para alıp vizeden red yediklerinde paralarını geri ödememesi tam bir dolandırıcılıktır. bütün işlemlere başlamadan önce öğrencilerle güzel konuşup onların güvenini almak onun için bir fırsat ve çoğu öğrenci de tuzağa düşmekte. kendisinin maddi yeterliliği olmadığından dolayı öğrencinin yatırdığı okul paralarını harcamaktadır ve vize reddi geldiğinde ise iade edecek bir parası yoktur elinde çünkü sizin paranız harcanmıştır. bu şahıs'ın yanında olduğum müddet içerisinde her zaman çalışanlarına aşağılayıcı bir üslup kullanıp bütün işçilerin arkasından konuşarak yüsek performans beklemektedir. verdiği asgari ücreti insanın başına vurup ben size maaş ödeyip sigortanızı yatırıyorum diyen bir dengesizdir. arkadaşlar sizleri uyarıyorum bu şahıs dolandırıcılık yapıyor. sizin ödediğiniz paraları cebine indiriyor ve geri ödememek için çaba sarfediyor. siz siz olun paranızı sakın başkasına vermeyin. beşiktaş'ta bulunan bu ofise gittiğiniz de nelerle karşılaşacağınıza dikkat edin. sizi kendisie güvendirmek için herşeyi deneyecektir.”

  geçtiğimiz şubat ayında yazılmış üstelik. hiç mi araştırmadınız anlaşma yapmadan önce. her neyse geçmiş olsun, umarım zararınız karşılanır.

  edit: yanlış görmüşüm, kasım 2017’de yazılmış yorum ama ne fark eder. google search’te ilk beşte çıkan sonuçlardan biri bu. ayrıca yazdıklarımdan “araştırsaydın bize ne” anlamını çıkaranlar boş yapacacağına üstteki arkadaşın tavsiyesine uyup 1 yıldız versin firmaya. yalnızca 5 kişi puanlayıp yorum yapmış.
 • bu tür şirketleri takip ederim.izlemedeyiz
 • güzel ülkemde sıradan bir dolandırıcılık hikayesi daha.

  (bkz: up up up)
 • up up up rezalet gibi rezalet
 • up up

  rezalettir efendim, katmerlisinden.
 • herkes gaspı olmuş sıçtığım ülkesinde.